19.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Spotkania z mieszkańcami

Burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej Szklarskiej Poręby oraz radni zapraszają na trzy spotkania, których tematem ma być obecna sytuacja w gminie, inwestycje komunalne oraz budżet obywatelski w 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy. 

 

 

 

2020 Redakcja

 

 

- Reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Spotkania władzy z mieszkańcami są bardzo potrzebne. Żadna nowina. Rzecz w tym, że władza boi się napastliwych i dociekliwych dyskutantów. Boi się, bo nie potrafi zadbać o SPRAWNEGO moderatora. Władza M. Grafa jest w tym szczególnie słaba, ale władza G. Sokolińskiego (2006-2014) była tylko niewiele lepsza. Standardowo robili 1 spotkanie na kwartał i to nie przez całe 8 lat dwóch kadencji. Co to daje? Nic. W tabelce władza odfajkuje „kontakty z mieszkańcami”, a bardziej obłudna ubierze to w szatki „konsultacji społecznych”. Na źle zorganizowanym spotkaniu główna energia idzie na odparowywanie ciosów krzykaczy i nadymanie swoich osiągnięć. Strata czasu. Na razie władza pokazała, że nic w tej materii nie potrafi, a urzędnicy znający się na rzeczy nie mają parcia na wybieganie przed szereg. Wcale się nie dziwię, a po co?

    A gdzie są radni i ich spotkania z mieszkańcami? Tak, wiem, że mają mało czasu, a diety są mizerne. Ale nie trzeba być samorządowym orłem, żeby wyczuwać siłę zwartej grupy mieszkańców pod wodzą swojego radnego. Taka zintegrowana ekipa nie pozwoli, jakiejś etatowej miernocie z urzędu we własną kaszę dmuchać. To radny bierze na siebie rolę edukatora, moderatora i co tam jeszcze, ale w końcu po to jest radnym. Za tego mizernego tysiaka z czymś tam.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje