16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Słabe ciśnienie w kranach

Od dłuższego czasu ludzie narzekają na słabe ciśnienie w wodociągach. Czy to chwilowe czkawki w sieci, czy stała tendencja?

Zła atmosfera wokół apartamentowców skłania do sugestii, że to przez ich rozbudowę spada ciśnienie, a będzie ich przybywać.

Warto zaangażować swoich Radnych, którzy nie odczarują problemu, ale mogą uruchomić procedury wyjaśnienia mieszkańcom co jest na rzeczy.

Można skorzystać z dostępu przez Biuro Rady Miejskiej

Referat Organizacji i Spraw Społecznych
ul. Granitowa 2
tel. 75 75 47 705
e-mail: biurorady@szklarskaporeba.pl

JO

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

4 KOMENTARZE

 1. Jako pierwszy w grudniu 2018r. zwróciłem uwagę na Komisji Finansów i Spraw Społecznych że proponowany Nowy Regulamin Dostarczenia Wody to ciche przyzwolenie na brak wody dla mieszkańców Szklarskiej Poręby. Dla przypomnienia: minimalne ciśnienie 0,5 bara za zaworem głównym, w przypadku braku wody beczkowóz ale dopiero po 10 godzinach braku wody! Już obecnie są problemy z ciśnieniem wody, co będzie w szczycie sezonu letniego? Głosowanie nad nowym regulaminem ma się odbyć na sesji w dniu 28.02.2019r. Ja już teraz jestem na NIE! Na ostatniej sesji prosiłem o spotkanie z Panią Prezes KSWiK aby porozmawiać o problemach z jakością wody oraz niewydolną oczyszczalnią ścieków. Tego spotkania na bieżącej sesji nie będzie, przypadek?

 2. Update: info od Pani Anny Adamczyk z Biura Rady: Pani Prezes KSWiK jednak będzie obecna przy o omawianiu i glosowaniu nad nowym regulaminem.

 3. O braku wystarczającej infrastruktury, jeśli chodzi o odprowadzanie ścieków to już wiemy, teraz należy rozwiązać zagadkę w kwestii dostarczania wody. KSWiK zrealizował projekt modernizacji infrastruktury wodno-ściekowej, między innymi za pieniądze unijne oraz kredyty. Po zakończeniu projektu okazało się, że wziął pod uwagę jedynie mieszkańców, a nie przewidział, że turyści także pobierają wodę i produkują ścieki.
  Teraz nasze miasto czekają nowe inwestycje, aby móc obsłużyć to co jest do tej pory, nie mówiąc o zapasie przepustowości na nowo powstające obiekty. Czeka nas inwestycja w rozbudowę oczyszczalni oraz dostosowanie jej do wymogów prawnych jeśli chodzi o gazy wydobywające się z niej. To już mamy 2 inwestycje na kilkanaście milionów złotych.
  Jeśli okaże się, że system dostarczania wody też jest nie wystarczający, to kolejne miliony pójdą w ten system.
  Pytanie tylko z kąd KSWiK weźmie pieniądze na nowe inwestycje? Kolejne kredyty, które wkalkulują do ceny wody i ścieków? Jeśli tak to o ile wzrosną te ceny? Teraz taryfa wynosi około 30zł, czy wzrośnie do 50zł w ciągu najbliższych 5 lat?
  I pytanie do radnych, czy już zakończyła się kontrola NIK dotycząca gospodarki wodno-ściekowej w Szklarskiej Porębie? Kiedy zobaczymy protokół pokontrolny?

 4. Był kiedyś w Szklarskiej Porębie człowiek, który znał każdy odcinek wodociągowy w mieście. nazywał się Włodzimierz Koliński. Gdy projektowano nową kanalizację za pieniążki unijne, Włodek mówił już wtedy, że projekt nie obejmuje przyszłości, w tym rozbudowy obiektów turystycznych, a jedynie zapewnia obsługę wodno-ściekową wówczas zamieszkujących ludzi w mieście. I okazało się, że miał rację. Wywalono miliony “PLN-ów”, żeby zrobić coś, co już wówczas było na poziomie niewystarczającym w 100%. Brawo.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje