5.8 C
Szklarska Poręba
czwartek, 22 lutego, 2024

Sezon rozpoczęty

Parkowanie na przystanku, a co! Sytuacja jest rozwojowa 🙂 Jeszcze trochę, a zaczną parkować pod Strażą Pożarną. Posypie się trochę mandatów, ale rozwiązań systemowych nie będzie. Znowu Straż Miejska będzie reagować delikatnie, żeby “nie nękać kochanych gości” – taka polityka obowiązuje w mieście od lat. Żaden z burmistrzów nie wziął sobie do serca, że oprócz “kochanych gości” są tu jeszcze mieszkańcy. Tymczasem samochodów przybywa, kierowcy wykazują się coraz większą bezczelnością. A apartamentowce rosną.

Jedna blokada kosztuje ok. 100 – 200 zł. Mandat ok. 100 zł –  zwrot inwestycji gwarantowany i szybki. Pieniądze z mandatów lądują w kasie miejskiej. Jak, któregoś  sezonu władza pokaże pazury, to jeden się obrazi (ale zapłaci) a drugi pójdzie do knajpy piechotą, zostawiając swój samochód pod obiektem, do którego przyjechał. Szybko rozniesie się, że zakładają blokady i w czasie jednego sezonu wszystko wróci z głowy na nogi. Albo będzie jak zwykle, jeszcze max 3 miesiące narzekania i problem sam przyschnie. A apartamentowce rosną!

>>> Info z Facebook’a.

- Reklama -

7 KOMENTARZE

 1. Jako gestor , któremu zależy na tym by Goście byli zadowoleni z pobytu w Szklarskiej Porębie zdecydowanie popieram zdanie Pana Administratora. Należy bezwzględnie egzekwować porządek w mieście nawet kosztem niezadowolenia pojedynczych kierowców (swoją drogą ciekawe, czy we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Berlinie, Monachium…..ci sami kierowcy pozwalają sobie na taką beztroskę i liczenie na bezkarność) żadne “łagodne traktowanie” nie doprowadzi do porządku w mieście. Swoją drogą, ciekawe czy straż miejska pracowała w tych dniach. Nie zmienia to jednak zasadniczego problemu.. parkingi w mieście, myślenie o infrastrukturze w kontekście nowych pozwoleń na budowę i polityki urbanistycznej.
  Pozdrawiam świątecznie

 2. Cieszą mnie turyści przyjeżdżający do Szklarskiej, bo jestem jednym z wielu mieszkańców utrzymujących się z obsługi gości. To nie jest wina turystów, że nie ma gdzie zostawić samochodu, bo brak miejsc parkingowych w mieście. Problem dotyczy również Jakuszyc. Miejsc noclegowych przybywa, ale nie idzie za tym rozbudowa infrastruktury, w tym parkingów. Jaką rolę pełnią miejscy urbaniści? Czy o wszystkim decyduje burmistrz?
  Myślenie perspektywiczne potrzebne od zaraz! Być może jakimś rozwiązaniem byłaby sprawna komunikacja miejska łącząca odległe od siebie dzielnice. Ale przecież nie ja jestem od planowania rozwoju miasta. Problem parkingów w Szklarskiej jest od lat. Może już czas się nad nim pochylić.

 3. Ciekawie również wyglądają Jakuszyce. Znam miejscowych, którzy z łopatą jeżdżą i boksy wzdłuż drogi kopią, aby samochód postawić. Nie dziwię się, sama omijam parkingi za 15 zł. Jeśli wziąć pod uwagę fakt , że do Jakuszyc jeździmy 3 – 4 razy w tygodniu, aby zrealizować trening (czasami trwający 1,5h) to wydatek na parkingi w skali miesiąca zamyka się na poziomie 150 – 200 zł :). Potrzebne są rozwiązania zarówno dla turysty jak i dla mieszkańca.

 4. Dziś w TVN24 wypowiadali sie turyści na temat wyciągu w Szklarskiej Porębie. Stwierdzili, że panują tu najgorsze warunki narciarskie w Polsce. Prosimy o komentarz Burmistrza.

  • Nie oglądaj TVN 🙂 Albo lepiej dajmy się wypowiedzieć mieszkańcom na temat turystów to dopiero będzie hitowy program. Najgorsze warunki narciarskie w Polsce? Gdzie ty to widzialeś? I jak skomentować warunki pogodowe i niską pokrywę śnieżną albo to że zamiast śniegu pada deszcze i ciężko sie jeździ. Od oglądania tvn zrobił ci się kisiel zamiast mózgu.

   • Zwrot “Warunki narciarskie” nie dotyczy pokrywy śniegu tylko wyciągów. Śniegu jest dużo, warunki wyśmienite, trasy przygotowane. Jednak Karkonosz Ekspress nie działa, z nartostrad uruchomiony tylko Puchatek.

   • Kiedy wypowiadającemu się brakuje argumentów, poddaje w wątpliwość sprawność umysłową osoby mającej odmienne zdanie. I jak tu dyskutować, żeby nie zostać głupcem? Przytakiwać, czy zaryzykować i ujawnić swoje zdanie?
    Mieszkańcy Szklarskiej, jeżdżą na nartach poza Szklarską. Ciekawe dlaczego? Gdybym napisał co myślę o jakości funkcjonującego obecnie wyciągu i warunków narciarskich, to Pan Redaktor nie opublikowałby mojego opisu, bo składałby się z niecenzuralnych słów.
    Dlatego krótko: Madagaskar. Turyści nie są ślepi i z pewnością mają porównanie do innych ośrodków narciarskich. Polecam lekturę komentarzy o jakości wyciągów i tras na Szrenicy.
    Może mieszkańcy powinni ufundować antynagrody za zniechęcanie turystów do Szklarskiej, wtedy głosowałbym na Spółkę SudetyLift.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC