-0.9 C
Szklarska Poręba
piątek, 19 kwietnia, 2024

Senior na drodze

Materiał nadesłany.

 

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DLA SENIORÓW POŚWIĘCONE BEZPIECZEŃSTWU

Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Policja realizują już po raz czwarty ogólnopolską akcję dla seniorów. Hasło przewodnie tegorocznych działań, to: „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jest to największa z dotychczasowych edycji. W tym roku spotkania z seniorami zaplanowano aż w 94 miejscowościach.

Celem akcji jest uświadamianie seniorów – kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami, prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze oraz najważniejsze – jak unikać drogowych niebezpieczeństw. Nasi eksperci zaprezentują – specjalnie przygotowane do akcji – krótkie filmy edukacyjne, obrazujące właściwe i niewłaściwe zachowania seniorów na drodze. Na ich podstawie porozmawiają z uczestnikami o kwestiach bezpieczeństwa, wskazując jednocześnie właściwe rozwiązania.


Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danej miejscowości oraz w całym powiecie.

Podczas spotkania poruszane są także o tematy sprawności psychofizycznej seniorów  i jej wpływie na zdolność kierowania autem, rowerem oraz na korzystanie z drogi jako pieszy. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł bezpłatnie zweryfikować ostrość swojego wzroku oraz czas reakcji na zagrożenia, korzystając z przygotowanych przez nas przyrządów.

Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym. Nasz serwisant wykona podstawowy przegląd techniczny, a także doposaży pojazd w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem. Nasz serwis rowerowy jest dostępny niezależnie od warunków pogodowych. Namiot, w którym jest prowadzony ma wymiary 3×3 m. Świetnie się sprawdza, ponieważ nasze spotkania prowadzimy w całej Polsce już od 10 czerwca br. Seniorzy chętnie z niego korzystają.

Podczas pogadanki jest też część poświęcona rowerom elektrycznym, aczkolwiek głównym celem warsztatów jest uświadomienie rowerzystom, z jakimi niebezpiecznymi sytuacjami mogą spotkać się na drodze. Stąd też podczas spotkania ważną część prelekcji ma policjant z powiatowej, lokalnej Policji.

Mapa ogólnopolskich spotkań z seniorami zamieszczona jest na stronie internetowej www.seniornadrodze.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach.

 

Katarzyna Lipczewska – Koordynator Projektu.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje