3.7 C
Szklarska Poręba
wtorek, 20 lutego, 2024

Samodzielność energetyczna gminy – interpelacja radnego

Szklarska Poręba, 26.09.2019 r.

Piotr Kozioł
Radny Rady Miejskiej
w Szklarskiej Porębie

Pan Burmistrz
Mirosław Graf

 

INTERPELACJA

W SPRAWIE UZYSKANIA SAMODZIELNOŚCI ENERGETYCZNEJ GMINY SZKLARSKA PORĘBA W RAMACH KARKONOSKIEGO KLASTERU ENERGETYCZNEGO

 

Porozumienie między Związkiem Gmin Karkonoskich i przedsiębiorstwami działającymi w regionie ustanawiające KKE miało miejsce 4 kwietnia 2017 r. Od tego czasu minęło 2,5 roku, w czasie to którego okresu gmina Szklarska Poręba stanęła przed faktem ograniczenia dostaw gazu dla mieszkańców i nowych inwestorów, a pod dużym znakiem zapytania stoi wydolność funkcjonującej sieci energetycznej. Prowadzony przez gminę program ograniczania niskiej emisji nie jest wystarczającym, tak w wymiarze finansowym, jak i definicyjnym dla wprowadzenia Szklarskiej Poręby na drogę uzyskania samodzielności energetycznej. Samodzielność energetyczna jest postulowana od dawna w Europie, a od jakiegoś czasu także na niwie ogólnokrajowej, jako możliwość zaradzenia sobie z ewentualnymi zakłóceniami w dostawie energii pochodzącej ze spalania paliw stałych oraz jako element zapobiegania zmianom klimatycznym.

Zwracam się do Pana burmistrza z następującymi pytaniami:

1. Jakie działania w ramach KKE podjęła gmina Szklarska Poręba w celu pozyskania możliwości zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w ogólnym bilansie zużywanej energii na jej terenie?

2. Jakie działania podjęła gmina Szklarska Poręba w zakresie uzyskania bezpieczeństwa energetycznego (rozumianego jako nieprzerwany dostęp do źródeł energii) mieszkańców miasta?

Proszę o odniesienie się do w/w pytań i udzielenie za moim pośrednictwem mieszkańcom Szklarskiej Poręby wyczerpujących odpowiedzi.

 

    Piotr Kozioł – radny

 

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC