-0.6 C
Szklarska Poręba
piątek, 19 kwietnia, 2024

Czystość i porządek w Gminie – interpelacja radnego

Szklarska Poręba, 30.10.2019 r.

Piotr Kozioł
Radny Rady Miejskiej
w Szklarskiej Porębie

Burmistrz Miasta Szklarska Poręba
Mirosław Graf

 

INTERPELACJA

W SPRAWIE INTERWENCJI STRAŻY MIEJSKIEJ W SZKLARSKIEJ PORĘBIE W STOSUNKU DO OSÓB I PODMIOTÓW NARUSZAJĄCYCH REGULAMIN PORZĄDKOWY GMINY

 

Nie jest tajemnicą, że Szklarskiej Porębie daleko do ideału czystości. Wzrastający ruch turystyczny można wskazać, jako jedno ze źródeł nieporządku w mieście, ale nie tylko. Wciąż można się natknąć na miejsca, które nie zasługują na inne miano, niż wysypiska. Wiele wskazuje na to, że są dziełem mieszkańców, którzy pozostają bezkarni, pomimo długoletniego funkcjonowania regulaminu porządkowego gminy w Szklarskiej Porębie. Jednakże nie tylko oni szkodzą naszemu pięknie położonemu miastu. Podam przykład. Okolice Złotego Potoku są wysypiskiem odpadów budowlanych i pokonsumpcyjnych (butelki, opakowania) pochodzących z budowy pięciogwiazdkowego molochu „Platinium”. Nie tylko zresztą wysypiskiem, także szambem, gdyż do Złotego Potoku swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają zatrudnieni na budowie pracownicy (dysponuję odpowiednią dokumentacją fotograficzną). Dlatego ośmielam się zwrócić z zapytaniem, które bezpośrednio dotyczy jakości pracy miejskich służb porządkowych, czyli Straży Miejskiej i nadzorującego je organu, czyli burmistrza Szklarskiej Poręby:

1. Ile interwencji, których podstawą był regulamin porządkowy gminy, przeprowadziła od początku 2019 r. Straż Miejska w Szklarskiej Porębie?

2. Ile pouczeń i ile mandatów wystawili funkcjonariusze SM za naruszenie wspomnianego regulaminu mieszkańcom i podmiotom działającym na terenie gminy (proszę o oddzielne zestawienie)?

3. Ile było zgłoszeń do Straży Miejskiej w Szklarskiej Porębie spraw dotyczących naruszenia porządku w gminie (zaśmiecania, spuszczania nieczystości ze zbiorników bezodpływowych itd.)?

4. Czy inwestorzy i wykonawcy budujący nowe obiekty i remontujący już istniejące są zapoznawani z regulaminem porządkowym gminy przez pracowników UM w Szklarskiej Porębie?

5. Czy w gminie funkcjonuje nadzór budów w zakresie przestrzegania przez wykonawców regulaminu porządkowego gminy? Jak wygląda?

Dbałość o estetykę miasta, o istniejące wciąż jeszcze walory przyrodnicze Szklarskiej Poręby jest w mej ocenie jednym z priorytetowych zadań jednostek samorządu lokalnego i nas, mieszkańców. Jak nas widzą, tak nas piszą.

 

 

 

 

 

Piotr Kozioł – radny

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje