14.2 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Rols-Royce najlepsza marka

Materiał wyborczy

Opiszę kilka sytuacji i spostrzeżeń, które mnie przekonały do Pana Ryśka Rzepczyńskiego.
Po kilku spotkaniach Pan Rysiek (w skrócie będę pisał RR), zwrócił uwagę, że wśród nas są głównie gestorzy, a on chciałby poznać problemy z punktu widzenia innych mieszkańców. I tak zaczęli przychodzić na spotkania urzędnicy, radni, nauczyciele, sklepikarze i inni handlowcy, pracownicy fizyczni i prawnicy, starsi i młodsi. RR umie słuchać, zadaje celne pytania, a zanim odpowie, to się zastanowi.
RR bardzo często przyjeżdżał do Szklarskiej, chodził po głównych ulicach i zaglądał w zaułki. Często powtarzał, że Szklarska ma ogromny potencjał, ale każda dzielnica jest inna i dla każdej potrzebny jest inny pomysł na jej ulepszenie. Jest zwolennikiem zrównoważonego rozwoju dzielnic, tak by godzić interesy ludzi utrzymujących się bezpośrednio z turystyki i tych, którym nadmiar turystów może przeszkadzać.
W Szklarskiej oficjalnie funkcjonuje przekonanie, że poważnym „hamulcowym” rozwoju i pracy wyciągów jest dyrektor KPN-u. Zapytałem RR, jak radził sobie ze stawianymi warunkami i odpowiedziami KPN-u, że np. jakaś inwestycja, czy modernizacja jest NIEMOŻLIWA. Uśmiechnął się i odpowiedział: „Panie Dyrektorze, co musimy zrobić, żeby była MOŻLIWA?” Zupełnie inne podejście z „nie da się”, na „może jednak da się”. To wymaga podjęcia działań ze strony RR, żeby osiągnąć cel. Mógł też powielić opinię o KPN-e i „odpuścić”, ale wybierał trudniejszą drogę.
RR tak oddziałuje na ludzi, że chce się mu pomagać i angażować w jego pomysły. Ma charyzmę.
Wymyślone przez Pana Redaktora określenie RR jako „Rolls-Royce wśród kandydatów” jest bardzo trafne i myślę, że gdyby mieszkańcy bliżej go poznali, nie mieliby wątpliwości 4 listopada.

Jerzy Chmielewski

28. października 2018 r.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. RR zaskakuje podejściem do rozwiązywania problemów. Na każdy z nich znajduje trzy drogi osiągnięcia celu. Wszystko jest przemyślane i wyważone. Tak rozsądne i odpowiedzialne podejście do sprawowania władzy jest naprawdę imponujące. Nie ma, że się nie da.
    Drodzy Wyborcy,
    podejmijcie naprawdę przemyślaną i mądrą decyzję zanim postawicie krzyżyk na karcie wyborczej!

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje