22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Reklama na Wzroku c.d.

Dzisiaj, 21 listopada o godz. 10:30,  Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Jeleniej Górze przeprowadził kontrolę budynku dawnego Wzroku przy ul. Osiedle Podgórze 14 w Szklarskiej Porębie, wokół którego jest rozwieszona reklama siatkowa na rusztowaniu. Kontrola odbyła się na wniosek Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu Sudetów Zachodnich “Przełom”.

Właściciel obiektu, obecny przy oględzinach, przedstawił stosowne dokumenty, z których wynikało, że postawione rusztowanie wraz z osłoną jest obiektem budowlanym służącym celom remontowym. Remontu ani śladu, osłona – reklama obiektu hotelowego właściciela Wzroku – wisi na pewno od zeszłego roku, a do tego na rusztowaniu jest zainstalowane oświetlenie z lampami skierowanymi na płaszczyznę reklamy. Reklama mając wymiary dłuższego boku 16,5 m długości i 7 m wysokości, a krótszego 7 m x 7 m spełnia warunki urządzenia reklamowego wielkoformatowego. Starostwo powiatowe wydało zgodę na montaż rusztowania, jako obiektu o przeznaczeniu budowlanym. W ocenie Powiatowego Inspektora jest to reklama służąca celom komercyjnym i tu dostrzega wykorzystaną przez właściciela obiektu lukę prawną w procedurze uzyskanego pozwolenia. W związku z tym będzie sprawę prowadzić dalej.

Stowarzyszenie Ochrony Krajobrazu Sudetów Zachodnich “Przełom”, którego trzech członków było obecnych w trakcie kontroli, podtrzymało swój wniosek dotyczący rozbiórki reklamy, aby odsłonić fasadę zabytkowego budynku.

O dalszym rozwoju sprawy, będąc stroną w postępowaniu, będziemy informować Czytelników GŁOSu na bieżąco.

Prosimy o kontakt w podobnych sprawach. Jeśli widzisz coś, co nosi znamiona samowoli budowlanej, szpeci krajobraz, zgłaszaj:

697 646 454

693 355 898

soksz@o2.pl

CDN…

 

 

 

2019

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Budynek dawnego “Wzroku” to Pikuś przy budynku który stoi na samym wjeździe do miasta. To jest dopiero szkarada – że Pan burmistrz nie wstydzi się za takie coś. Czy nie można wyburzyć tego, jak dawnego kina??? Czemu to ma służyć bo chyba nie estetyce miasta kochanego. Na tym to nawet strach reklamę wieszać. Zresztą kilka innych obróbek by się znalazło np.budynek księgarni, budynek na przeciwko dawnych Głębockich, budynek Www, budynek przed Wzrokiem itd. Końca nie ma…….

  2. …….Jeszcze odnośnie poprzedniego wpisu, ale za to parking pod urzędem miasta wykonany, a urzędnicy i tak stawiają na parkingu dla mieszkańców…..

  3. Państwo zachęcacie do zgłaszania przykładów samowoli budowlanych ?
    To chyba żart, ponieważ wystarczy przejechać od rejonu wyciągu na Szrenicę poprzez 1 maja , Jedn.N. do Jakuszyc,Straż Miejska mogłaby zlokalizować budki i kontenery i poprosić ich właścicieli o odpowiednie dokumenty A to można uczynić w ciągu jednego lub dwóch dni. W efekcie przeprowadzonych czynności kontrolnych Straż Miejska mogłaby być uprzejma/zobowiązana poprosić/zażądać, aby Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wykonał ciążące na nim obowiązki ustawowe. Ale w to nie wierzę, jak nie wierzę w deklarowane przez P. Grafa, zapewnienie że nie podaruje ,,Zdrojowej-Invest” ani złotówki należnych Gminie kar umownych, które już przekroczyły kwotę 2 mln. zł. (Przypomnę po raz kolejny, że Pan G. Sokoliński podarował tej Firmie ponad 1,5 mln. zł. Dodać należy, że do dziś ,,Pałacowy Biuletyn” nie był łaskaw poinformować Mieszkańców na czym polegał układ Burmistrza Grafa ze ,,Zdrojową-Invest” dot. wykonania elewacji na budynku MOKSiAL-u na Białej Dolinie. Apeluję więc do Pana Redaktora Naczelnego ,, Biuletynu” o zamieszczenie precyzyjnej informacji w tej sprawie. Liczę się z tym i nie rozpaczam, że mój apel pozostanie wołaniem na puszczy

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje