11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Reklama Czarnego Kamienia powraca

Po odwołaniu się Stowarzyszenia “Przełom” od decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Jeleniej Górze Jacka Radwana, sprawa reklamy siatkowej rozwieszonej na rusztowaniu wokół budynku dawnego “Wzroku” ma zostać rozpatrzona przez niego ponownie. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu uchylił zaskarżoną decyzję w całości i przekazał do ponownego rozpatrzenia. W podsumowaniu WINB Piotr Wiss napisał:

Sprawa wiszącej reklamy zyskała w ostatnich tygodniach nowy wątek – wyszła na jaw dewastacja przez zalewanie wodą drewnianego obiektu wpisanego do gminnej ewidencji zabytków. To może stawiać pod znakiem zapytania przeznaczenie płachty reklamowej. Właściciel budynków dawnego “Wzroku” przy ul. Osiedle Podgórze 13, 14 i zarazem reklamowanego na płachcie “Czarnego Kamienia”, jako cel wskazywał prace remontowe. Pisaliśmy o tym w artykule >>>Woda lała się sama?

Pismo otrzymali: Czarny Kamień Resort & Spa sp. z o. o., właściciel Resortu i budynków po dawnym “Wzroku”, Stowarzyszenie “Przełom”, DWKZ Delegatura w Jeleniej Górze, PINB w Jeleniej Górze, Dolnośląski Urząd Wojewódzki – Wydział Infrastruktury.

 

 

 

 

2020

 

- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. ,,Wzrok” wykonał ponad 50 tys. diagnoz wzroku , operacji usuwania zaćmy i innych zabiegów oraz nieodpłatnie wykonywał badania wzroku dzieci ze szkół naszego miasta. Komuś to przeszkadzało i się skończyło sprzedażą, a następnie dewastacją obiektów. Bowiem nie o zabytkowe obiekty chodziło, lecz chyba o atrakcyjną lokalizację na budowę kolejnego apartamentowca. Kto jest za to odpowiedzialny i czy poniósł jakąkolwiek odpowiedzialność? Nie, ponieważ to standard nieodpowiedzialności tolerowany przez nasze społeczeństwo i tzw. służby.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje