0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Refleksja

List Czytelnika

Zbyt późno zdałem sobie sprawę, że właściwie poza nielicznymi nie mieliśmy okazji poznać programów i opinii kandydatów na radnych. Rozpoznaję zaledwie kilku kandydatów, którzy zabierają głos, piszą komentarze, czy zgłaszają tematy, które powinniśmy poruszyć. Ta gazeta jest świetnym narzędziem do prezentacji poglądów przyszłych radnych. Z nieznanych mi powodów nie skorzystali z możliwości komunikowania się z czytelnikami. Kandydaci na radnych mogliby promować własną osobę, a my moglibyśmy poznać ich zapatrywania na żywotne sprawy miasta. Czyżby nie mieli nic do powiedzenia? Co to będzie, kiedy już zasiądą za stołem i będą głosować? Cy będą tylko podnosić palce, czy potrafią debatować? Jak zadbają o interesy mieszkańców ze swoich dzielnic?
Przed tymi wyborami nie dowiemy się o tym, a szkoda.
Proponuję, żeby przy kolejnych wyborach samorządowych zachęcić ich do wypowiedzi, żebyśmy mogli ich lepiej poznać. Przecież są równie ważni jak burmistrz i są naszymi reprezentantami.Jerzy Chmielewski

 

- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Wreszcie ktoś to napisał. Nie moźna wybierać radnego czy burmistrza bo ma dużo wielkich plakatów, bo jest dobrym znajomym czy sąsiadem. Jeźeli siedzi w zaciszu domu i nie jest zainteresowany kontaktem z wyborcami to jak będzie wyglądała komunikacja później
    Nie będzie jej wcale. Ja takim radnym dziękuję.

  2. Dziękuję wszsytkim za poparcie w wyborach samorządowych. Swój program wyborczy dla Szklarskiej Poręby Dolnej przedstawiłem na spotkaniach z mieszkańcami, ulotkach, na stronie internetowej Przemysław Wiater i KWW Dla Mieszkańców, w Głosie Szklarskiej Poręby i w bezpośrednich rozmowach z wyborcami. Swój ciekawy program dla Szklarskiej Poręby przedstawił również mój kontrkandydat z okręgu nr 1 Michał Pyrek. Liczę na Jego współpracę dla dobra miasta i mieszkańców.

  3. Ja w ogóle jestem przekonany, że tylko jak najszerszą współpracą jesteśmy w stanie najlepiej działać na korzyść miasta. Zwracam się do wszystkich kandydujących, przede wszystkim tych, którzy chcą (wybrani)/chcieli (nie wybrani) realizować swe społecznikowskie pasje w Radzie, aby w dalszym ciągu działali dla miasta, swego okręgu we współpracy z wybranymi radnymi. Zachęcajmy do tego również mieszkańców. Współpraca z radnymi ma także na celu aktywne wyrażanie szerszego interesu mieszkańców, wyjście poza własne poletko. Utworzenie sieci współpracy jest niezbędne do wytworzenia ruchu aktywnie działających osób na rzecz Szklarskiej Poręby. Niezależnie od podzielanych przekonań.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje