16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Radny zaprasza na spotkanie

Szanowni Państwo!

W imieniu swoim oraz pozostałych radnych z Marysina i Centrum Szklarskiej Poręby, zapraszam wszystkich mieszkańców tych obszarów miasta na spotkanie konsultacyjne dotyczące budżetu obywatelskiego. Spotkanie odbędzie się 7 marca o godzinie 18:30 w Szkole Podstawowej nr 1 .

W czasie spotkania chcemy zaprezentować Państwu zasady dotyczące działania budżetu obywatelskiego, przedstawić wnioski aplikacyjne, a przede wszystkim wyłonić pomysły (jeden lub kilka), które możemy zrealizować po to by było nam w Szklarskiej Porębie lepiej.

Sam chciałbym przekonać mieszkańców do stworzenia ” miejskiej górki saneczkowej ” w okolicach budującej się ul. Stromej . Zarówno nasze dzieci jaki mali turyści, którzy nas odwiedzają, nie mają takiego miejsca, a saneczkowanie przy wyciągu jest niebezpieczne i w sumie niedozwolone. Pomysł ten daje też szansę na połączenie budżetów dwóch dzielnic, dzięki czemu można będzie zrealizować go “na bogato” – z oświetleniem, ławkami, odpowiednim drenażem a nawet przygotowaniem pod naśnieżanie.

Na spotkaniu będziemy mieli przygotowane wnioski, listy poparcia dla mieszkańców , tak by w najbliższy czwartek mieć gotowe pomysły do głosowania i miejmy nadzieję do ich realizacji. Czasu na zastanawianie się jest niewiele, ponieważ przyjmowanie wniosków odbywa się do 18-go marca.

Słyszę czasami, że cały ten szum wokół budżetu obywatelskiego to niepotrzebne nikomu zawracanie głowy. Mam nadzieję, że jako mieszkańcy udowodnimy, że chcemy mieć wpływ na to co dzieje się w naszym mieście. Da nam to również asumpt do starań, by w roku 2020 budżet obywatelski nie wynosił tylko 200 000 PLN.

Zapraszam wszystkich Państwa serdecznie!

Do zobaczenia w czwartek.

 

Piotr Kozioł.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje