3.7 C
Szklarska Poręba
wtorek, 20 lutego, 2024

Radisson – śmiecę, więc jestem

Kwestia dojazdu do budynków mieszkalnych przy ul. Osiedle Podgórze pod >>>numerami 1B-E to jedno. Drugie, to porządek na i wokół placu budowy. Zdrojowa Invest, budująca condohotel Radisson to cherubinek naszej gminy, któremu odpuszczone zostały długi, a zasługi widnieją na >>>tablicy pamiątkowej na MOKSiALu. Są jeszcze inne pamiątki, ruchome, choć wpisujące się w majątek trwały: śmieci walające się wkoło budowy i na samym placu wokół wykańczanego obecnie obiektu.

Radisson Hotel Group to międzynarodowa marka prowadząca hotele na wielu kontynentach z głównymi siedzibami w Mineapolis, USA i w Belgii. Firma, obecnie międzynarodowy dinozaur, wyrosła na gruncie duńskim. Aż dziw bierze, wszak kraje skandynawskie są kojarzone z dbałością o środowisko. Jak widać, obecnie nie zależy im na dobrym imieniu w Polsce. Albo traktują nas, jak półgłówków z kurnych chat, którym wystarczy podarować parę błyszczących koralików, aby w zamian otrzymać dobra wszelakie. Znowu rzuca się w oczy brak nadzoru służb opłacanych z naszych podatków. A jak uwidoczniłem na zdjęciach, pomimo ogromu śmiecia tuż przy drodze, pod znakiem zapytania stoi sprawność naszych Strażników Miejskich. Może warto by było ich skierować na badania wzroku? A przynajmniej zalecić więcej ruchu, czyli wysiadanie z auta. To już sugestia do Pana Burmistrza, który ustawowo nadzoruje pracę SM i odpowiada za respektowanie regulaminu porządkowego gminy.

Nasz spacer rozpocznijmy od dołu Hutniczej Górki, od ul. Armii Krajowej. Wiadomo, jak złośliwy jest wiatr w Karkonoszach. No, po prostu nie można sobie z nim poradzić. Och, jakże byłoby pięknie, gdyby nie różnice ciśnień i te pierońskie porywy…

Płot część zatrzymuje, ale zawsze się jakiś niewdzięcznik przeciśnie. Gorzej, że nadzorującym budowę i pracownikom wszelkiej maści nie stoi w głowie, jak pracować, aby nie czynić szkody otoczeniu.

 

Najlepsze i tak czeka od frontu, od ulicy. Mówią, że najciemniej jest pod latarnią, widać mają rację.

 

Budowie hotelu Radisson towarzyszy budowa pomniejszych apartamentowców. Tam też w głowach wykonawców niewiele. Ale za to obfitość śmiecia gromadzonego byle jak i byle gdzie.

 

W imieniu Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu Sudetów Zachodnich “Przełom” zawiadomiłem:

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – w związku z brakiem właściwego nadzoru nad przebiegiem inwestycji i zabezpieczeniem odpadów powstających w trakcie realizacji inwestycji;

Urząd Miejski w Szklarskiej Porębie – burmistrza oraz specjalistę ds. ochrony środowiska;

Straż Miejską w Szklarskiej Porębie – o nierespektowaniu przez inwestora i wykonawcę regulaminu porządkowego gminy;

Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie;

Radisson Hotel Group;

Redaktora Piotra Słowińskiego z Polskiego Radia Wrocław.

 

 

 

 

 

 

 

2019 Michał Pyrek

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Autorze. Nie zostaniesz polubiony przez Straż Miejską. Zimno, mokro, a tu trzeba ruszyć się z ciepłej remizy. Nie tak miała wyglądać ich praca. Zakupy trzeba zrobić na Święta, choinkę przywieźć, a nie biegać za śmieciami po mieście. Autorze! Zlituj się nad nimi.

    • O 10:20 auto SM stało pod Radissonem. Wygląda na to, że tylko czekają na zgłoszenie, aby interweniować. Brakuje mi jedynie inicjatywy ze strony strażników. Ale i to można uzyskać, tylko trzeba tę instytucję traktować zgodnie z potrzebami gminy, wykorzystując należycie ustawę o strażach gminnych. Ale to już należy do burmistrza, jako organu nadzorującego pracę SM. Niezależnie od pogody ?

  2. Jak się Radisson Hotel Group dowie, jak ich nowo upieczony wspólnik (nie)radzi sobie z utrzymaniem porządku, to może zastanowi się czy się z tego dealu nie wycofać. Jaką mają gwarancję, że ta Kura będzie znosić Złote Jajka w przyszłości?
    Brawo Panie Michale. Szacunek!

  3. Dzien dobry, pod postem-artykulem jest lista powiadomionych o sytuacji. Dlaczego ominieto firmy budujace obok, a teź smiecące i znacznie obciazajace uzycie drog dojazdowych (dróg widmo), firmy: KORDEUSZ oraz GC DEWELOPER? Ponadto moze do glownej siedziby RADISSON warto wyslac fotki ze smieciami… wszak komentarza nie potrzebuja w jezyku duńskim,

    • Ma Pan rację, do obu firm wystosuję zapytanie. Ale polski deweloper musi również poczuć nacisk instytucji. Sam obywatel się nie liczy. Co do Radissona, wysłałem maila wraz ze zdjęciami do Pani Valerie Schuermans, która jest przedstawicielem centrali na Europę: Benelux, Francję, Polskę, Czechy, Słowację i Słowenię. Angielski wystarczy, wszak to marka globalna. Pozdrawiam.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC