16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Radio Wrocław o Szklarskiej Porębie

Redaktor Polskiego Radia Wrocław Piotr Słowiński przygotował materiał o poczynaniach deweloperów w Szklarskiej Porębie.

Zapraszamy do lektury i odsłuchu:

>>>link

- Reklama -

5 KOMENTARZE

 1. Czy i tym razem deweloper pismem od swojego biura prawnego każe się zamknąć PR Wrocław i zdjąć materiał z anteny?

 2. Pan Mirosław Graf milczy konsekwentnie od kampanii wyborczej 2018. Jak nie ma się nic do powiedzenia, to lepiej się nie odzywać. Dowód jest tutaj:
  http://www.szklarskaporeba.pl/sprawy-miejskie/z-zycia-miasta/aktualnosci/2892-zaprzysiezenie-nowego-burmistrza.html?fbclid=IwAR20Xtiyy0-jueX11xMIdmHbx6Q3_w_J21ec5coPzaTevyDuDgEQTYD7vBM
  gdy w 2014 roku, po pierwszej wygranej wypowiadał się dla lokalnej TV o pilnej potrzebie ukrócenia nadmiernego rozrostu biznesu kosztem bytu zwykłego mieszkańca. I jak teraz wygląda?
  Każdy, kto się interesował wyborami 2018 szybko zauważył, jaki poziom prezentują wypowiedzi publiczne kandydata M. Grafa. Nie rozumiał nawet takiego elementarza, że profil, niby prywatny na Facebook’u traci prywatność, jeżeli pisze tam kandydat w wyborach. Pomijając samą iluzoryczność tejże prywatności, jako medium społecznościowego. Jednocześnie , z politycznego punktu widzenia jest to słuszna strategia – usłużni gorliwcy wykorzystując brak samorządowego obycia elektoratu obsikują terytorium medialne i wygrywają za wodza wybory (= stanowiska, = funkcje, = pieniądze itd.) Zaiste, milczenie, jest złotem 🙂

 3. Jeśli chodzi o Perłę, to inwestor nie zburzył jej całkowicie tylko i wyłącznie dlatego, że interweniował w tej sprawie Urząd Miejski. To UM po otrzymaniu informacji o prowadzonych pracach rozbiórkowych niezwlocznie, drogą telefoniczną i elektroniczną powiadomil Nadzór Budowlany, Służby Konserwatorskie oraz Wydział Architektury Starostwa. Na skutek tej informacji Konserwator zażądał wstrzymania dalszego niszczenia zabytkowego pensjonatu, oraz w póżniejszym czasie nałożył kare pieniężną. A co zrobił nadzór? Nic nie zrobił. Nie raczył nawet odpowiedzieć UM czy podjął jakiekolwiek działania, a ponaglony przez UM pismem z maja, odpowiedział, że nie zamierza wszczynać żadnego postepowania (w dyplomatyczny sposób proponowal sie UM od..ć).

  • Do Obserwator z 25.08.2020 o 21:45
   W przypadku Perły 2 interwencja pracownika Referatu Rozwoju i Planowania Przestrzennego Piotra Rubaja odegrała faktycznie zasadniczą rolę. Tak działający urzędnicy są zawsze pożądani w samorządzie lokalnym. Natomiast co do Powiatowego Nadzoru Budowlanego, to po dwóch sprawach wniesionych do PINB w Jeleniej Górze mogę powiedzieć, że sytuacja przy ul. Wiejskiej jest dramatyczna. Zobaczymy, jak Inspektor Jacek Radwan przeprowadzi powtórną kontrolę d. “Wzroku” (po odwołaniu się “Przełomu” do wyższej instancji we Wrocławiu).

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje