19.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Pytania do kandydatki na burmistrza

Kandydatka na burmistrza, pani Anna Wondołowska-Grabowska z Rodziny Karkonoskiej zaczęła swoją kampanię. Poniżej kilka fragmentów listu przesłanego do redakcji. List został przesłany z innego powodu, ale w dużej części zawierał ewidentnie, kampanijną treść. Do tej treści Redakcja formułuje kilka pytań. Może kandydatka skorzysta z tego sposobu kontaktu z cząstką elektoratu miasta, która zagląda na stronę GŁOSU SZKLARSKIEJ PORĘBY? Istnieje profil kandydatki na Facebook’u, ale brak tam ruchu.

 

Przykład: apartamentowce – drażliwy temat. Poprzedni włodarze miasta akceptowali taki stan rzeczy. Jestem przekonana, że wszyscy w kampanii będą opowiadać się przeciwko ich budowie, nawet najbardziej zagorzali zwolennicy. Który z obecnych kandydatów (zgodnie z oczekiwaniem mieszkańców) zablokuje budowę apartamentowców?

  1. Obecnie jest wydanych kilkanaście pozwoleń na budowę. Proszę o informację w jaki sposób zamierza Pani zablokować kilkanaście inwestycji?
  2. Na czym opiera Pani swoje przekonanie, że wszyscy w kampanii będą opowiadać się przeciwko budowie apartamentowców? Czy przeprowadziła Pani jakieś badania wśród mieszkańców?
  3. Jakie działania systemowe zamierza Pani podjąć, aby ograniczyć w mieście powstawanie nowych apartamentowców?
  4. Czy zamierza Pani również ograniczyć budowę aparthoteli?

 

Strona na Facebook’u została założona przez Rodzinę Karkonoską tylko i wyłącznie na potrzeby kampanii wyborczej, jako platforma informacyjna,

Na Pani Facebook’u nic się nie dzieje. Nie wszyscy używają internetu. Jest Pani człowiekiem zupełnie w mieście nieznanym. Czy planuje Pani prowadzenie spotkań z wyborcami? Gdzie, kiedy? Do wyborów zostało 10 dni. W jaki sposób, poważnie traktowani wyborcy, mają Panią poznać?

 

Drodzy Facebook’owicze i Mieszkańcy Szklarskiej Poręby nie pozwólcie sobą manipulować. Sami zdecydujcie, co dla Was jest najlepsze! Nie dla moich Konkurentów, nie dla mnie, tylko dla Was!  

Formułuje Pani zarzuty o jakiejś manipulacji na skalę miasta. Czy to tylko taka retoryka kampanijna obliczona na wzbudzenie emocji, czy ma Pani jakieś konkretne dane na temat takiej manipulacji?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

1 KOMENTARZ

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje