-0.9 C
Szklarska Poręba
piątek, 19 kwietnia, 2024

Przemek Wiater kandydatem komisji

Przemek Wiater został kandydatem na stanowisko dyrektora Muzeum Karkonoskiego. Wyboru dokonała komisja prowadząca konkurs na to stanowisko. Teraz czas na ruch zarządu województwa dolnośląskiego, ponieważ to do niego należy ostatni głos w sprawie wyboru na dyrektora. Mamy nadzieję, że to już tylko formalność.

W wyborze Przemka na dyrektora Muzeum dostrzegam dla Szklarskiej Poręby i aktywnych mieszkańców działających na polu kultury szansę na głębsze związanie podejmowanych działań z możliwościami placówki. Przede wszystkim  poprzez  możliwość angażowania Muzeum do swoich projektów. W ocenie wniosku współpraca z dużą instytucją przekłada się na punktację projektu. Warto o tym pamiętać, w końcu rozmowa z “nowym dyrektorem” (tak, wiem, jeszcze nie) nie należy do najtrudniejszych 🙂

Przypomnijmy sylwetę oficjalnego kandydata:

Dr Przemysław Wiater jest historykiem, historykiem sztuki, regionalistą, kustoszem dyplomowanym, pracownikiem Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, oddziału Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu historii Dolnego Śląska, a szczególnie dziejów Karkonoszy i Gór Izerskich. Członek Kapituły Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Członek honorowy Gildii Przewodników Sudeckich im. W.E. Peuckerta. Rycerz nieformalnego Towarzystwa Zamku Wieczornego. Chętnie wędruje po różnych górach, bibliotekach i archiwach. Radny Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie.

>>>O Przemku w Polskim Radio Wrocław.

 

 

 

 

 

2020 Michał Pyrek

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Brawo i jeszcze raz brawo. Należy się za wiedzę, za doświadczenie, za działania na rzecz regionu. I niech szewc robi buty.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje