13.5 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 29 maja, 2023

Promesy na remonty drogowe w regionie

Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na Dolnym Śląsku.
Nie ma wśród gmin Szklarskiej Poręby.

 

Ze strony Wojewody z dn. 12.03.2019 r.:

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazał dziś przedstawicielom samorządów z regionu promesy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Do 33 gmin i powiatów z regionu trafią blisko 74 mln zł na m.in. przebudowy dróg lokalnych i mostów oraz budynków użyteczności publicznej.


Całość oraz wykaz gmin >>> na stronie Wojewody.

 

Szklarska Poręba zwróciła niedawno promesę na ul. Dolną ze wzgl. na nieprzygotowaną inwestycję w zakresie uporządkowania własności gruntów, przez które przebiega ulica.

 

Aktualizacja 21:25

“…Trwa też nabór wniosków w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych.
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak ogłasza nabór wniosków na 2019 rok w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w regionie. Wnioski o dofinansowanie można składać do 12 kwietnia w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych podlegają zadania obejmujące m.in. budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych oraz budowę, przebudowę lub remont dróg gminnych…”  cd. >>> na stronie Wojewody

 

JO

Poprzedni artykułKatedra
Następny artykułBieg Retro na Orlu
- Reklama -

13 KOMENTARZE

 1. Trzeba zacząć zbierać podpisy nad odwołaniem obecnego burmistrza bo dalej tak być nie może. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce bo ta kadencja to będzie następne zmarnowane tym razem 5lat . Kurort brak słów niech zobaczą jak wyglądają inne miasta oscienne .Jesteśmy daleko w tyle . Tu potrzeba rewolucji ….

  • Zgłaszam sprzeciw. Rewolucja jest, z natury malownicza. Można powywieszać złych ludzi na latarniach, można kraść i gwałcić. Mimo tych zalet 😉 u nas jest potrzebna NIE REWOLUCJA, a praca organiczna. Mozolna, efektywna, krok po kroku, dzień po dniu. Za darmochę, a więc za satysfakcję wykonywania sensownej roboty. Pensyjki biorą inni, bo tak chciał elektorat.

   Trzeba piętnować grajdoł i pokazywać rozwiązania twórcze.

   Jest taka, dalekowschodnia przypowieść o walce z ciemnotą , a może z ciemnością? Nie pamiętam dokładnie 😉 powiedzmy, że z mrokiem. Masz zaciemniony pokój, a stanowi to dla Ciebie duży problem. Co robisz? Nie ma sensu oburzać się na mrok, biegać po pokoju i machać rękami. Wyjdź z niego i wróć ze świeczką… mrok zacznie się cofać 🙂

  • Jesssuuu. Funduszami zajmuje się Pan Juralewicz. Pani Skarbnik to chyba jakaś rodzina, tak przynajmniej wynika z oficjalnej strony Szklarskiej Poręby, bo też ma w nazwisku człon Juralewicz. Więc jaki problem zapytać, o liczby, wnioski i wyniki tych działań za ostatnie 2 i 4 lata.

 2. Nie zabieram głosu w sprawie czy “rewolucja czy ewolucja” pytam tylko dla czego na liście gmin ,które dostały środki z “powodziówki” nie ma Szklarskiej Poręby czyżby w naszym mieście nie było dróg , które ucierpiały deszczowo i nie można było ich podciągnąć pod ten program ,Mysłakowice pozyskały w ramach tego programu 4,352 mln zł można zapytać Janusza Lichockiego jak to się robi. Ostatnio do 11- go marca był termin składania wniosków do wojewody z programu mostowego Szklarska Poręba nie złożyła żadnego wniosku – dlaczego ? Na głos mówi się o 2-gim moście przy budowanej Stromej , moście przy koncepcji objazdu dawnej Śnieżynki.
  To czego na pewno nam brakuje to efektywność i profesjonalizm w zarządzaniu Miastem.

 3. Wojewoda nie czeka z kasą na chętnych. Ludzie! Komu komu bo idę do domu!
  A, w ogóle, to podobno nie trzeba było zwracać promesy na ul. Dolną, tylko zorganizować przeznaczenie jej na inną ulicę. Będzie o tym jeszcze mowa. Ciekawe.

  • Czyli jeżeli dobrze rozumiem , burmistrz po raz kolejny zawalił rozwiązanie problemu . Tym razem chodzi o nasze masakryczne ulice .Trzeba było zadziałać , wydać decyzje , wykazać ZAANGAŻOWANIE , ZROBIĆ COKOLWIEK ! A my mamy udawać że jest OK. i mówić :” Panie Mirku spokojnie, nic się nie stało jest pan bardzo fajnym burmistrzem bo uczył nas pan WF-u “.
   Ja się zaczynam zastanawiać czy pan Graf celowo nie “działa” w ten sposób . Tylko pytanie dlaczego ? co mieszkańcy takiego złego zrobili ?
   Teraz burmistrz powinien przeprosić mieszkańców , zapakować się w super Skodę i w te pędy szukać rozwiązań żeby naprawić to co zostało tak pięknie zaprzepaszczone .
   Jak ma to zrobić spytacie . Nie interesuje mnie to absolutnie . Za to bierze co miesiąc nasze pieniądze .
   Burmistrzu do dzieła !!! ma pan wsparcie “Gospodarnych ” – czekamy na efekty bo cierpliwość osiągnęła punkt krytyczny.

 4. Czyli wynika z tego, że mamy dwa lata z rzędu bez funduszy z powodziówki? Z tego co wiem, to pozyskanie tych pieniędzy to nie jest jakiś wielki wysiłek. Czyli teraz miasto nie pozyskuje środków unijnych, ani środków wojewódzkich. To nie jest już tylko marazm, to jest cofanie się w rozwoju. Ręce opadają.

 5. Czytam te Wasze komentarze i …..sorry ale trochę mi Was żal. Dzieci me mgle. Problem tylko w tym, że nie szukacie prawdy ale za to ochoczo próbujecie ją tworzyć.

  • Red.: Ryzyko ponoszone przez mieszkańców, którzy mają władzę odwróconą do nich plecami. Niech się władza poduczy na czym polega stały kontakt w mieszkańcami. Elementem władzy jest Rada Miasta, więc jej to również dotyczy.

  • A jakieś konkrety pani/panie ABC ? Dziękujemy za żal jakim jesteśmy obdarzani ,jednak zamiast żalu poprosimy o propozycje i plan działania bo nasz burmistrz niestety takowych nie posiadał , nie posiada i nie będzie posiadać . Ba, pan Graf jako burmistrz nawet nie potrafi skorzystać z podsuniętych mu pod nos rozwiązań a co tu mówić dopiero o kreowaniu działań w mieście.

  • Do samorządowego ABC.
   Panie anonimie – jeżeli znasz się na kawałku miejskiej materii, to się podziel z mieszkańcami swoją wiedzą w GŁOSIE, lub w biuletynie POD SZRENICĄ. Sytuacja jest komfortowa, każdy, anty-GŁOS czy anty-biuletyn ma swoje miejsce. Niech naród czyta informacje prawdziwe. Masz obawy przed ujawnieniem się (wtedy współczuję tego dyskomfortu), to możesz skorzystać z anonimowości, tak jak korzystasz, ale nie tylko dla westchnień nad biednymi dziećmi we mgle, tylko twórczo. Jeżeli powzdychasz nad nami i nc nie zrobisz to stoimy w miejscu. Pomoż społeczności zrozumieć.

  • Jeśli komentarz Pana/Pani samorządowe ABC jest tylko prowokacją, to przyznam, że jest skuteczna (porusza emocje – to najłagodniejsze określenie). Ale jeśli wpis pochodzi od urzędnika, czy osoby sprawującej władzę w naszym mieście, “znającej prawdę”, to jak najgorzej świadczy o takim oświeconym cyniku.
   To już nie jest zabawa w “wiem, ale nie powiem”, to lekceważenie mieszkańców, którzy mają prawo znać mechanizmy działania naszego samorządu.
   Na przyszłość, proszę, albo dla siebie zachować poznaną prawdę razem z żalem nad dziećmi we mgle, albo przedstawić fakty zamiast ocen.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje