6.1 C
Szklarska Poręba
piątek, 20 września, 2024

Program wyborczy pod ręką

Udostępniamy Czytelnikom program wyborczy Gospodarnych na podręcznej półce – w lewej kolumnie GŁOSU. Jakby oryginał kiedyś, gdzieś się zawieruszył, to u nas będzie do odświeżenia pamięci. Format PDF.
Ryszard Rzepczyński, kandydat na burmistrza, radził – dobrze jest schować ulotki wyborcze i zajrzeć do nich przed następną kampanią wyborczą. Redakcja idzie za głosem doświadczonego samorządowca

- Reklama -

5 KOMENTARZE

  1. PO wyborach jestem bardzo ciekawy jak beda dogadywac sie nowi radni ,bo przeciez obecnie to trzy obozy wybrane przez mieszkancow szklarskiej poreby ,mam propozycje abyscie panstwo radni wzieli sobie gleboko do serca ze zostaliscie wybrani przez mieszkancow, poniewaz jestescie przedstawicielami roznych rejonow szklarskiej i bedziecie reprezentowac i zalatwiac ich sprawy,mam na dzieje ze nie bedzie klutni i obwiniania sie na wzajem bardzo na to licze.Zycze wszystkim panstwu dobrej i owocnej pracy i wyrozumialosci.

  2. Gospodarni dla miasta to nie jedyny komitet jaki wszedł do rady miasta. Wszedł ich kandydat na burmistrza ale nie mają większości. Ja rozumiem, że te 7 filarów szklarskiej to obietnice które będzie realizował burmistrz. Ale nie zapominajmy też o obietnicach złożonych przez radnych dla poszczególnych dzielnic. Fajnie by było gdyby taki podręczny zbiór znalazł się tutaj razem z twarzą każdego z radnych. Mogli byśmy nawet odhaczać przez te 5 lat co już udało się zrealizować poszczególnym radnym i kto podszedł rzetelnie do swojej pracy i obietnic a kto obiecywał groszki na wierzbie. I tak po 5 latach będziemy mieć pełen obraz pracy poszczególnych radnych i realizacji ich obietnic. A tak za 5 lat znów będą opowiadać że będą lobbować pewne pomysły i tłumaczyć nam dlaczego się nie udało.
    Dlaczego jest to tak ważne? Dlatego, że gdy idą do wyborów mówią zawsze jakie wszystko jest proste i możliwe do realizacji a na sam koniec okazuje się obiecywali remont drogi powiatowej o której wiedzieli, że i tak jest w planie do remontu i biegnie przez nasze miasto. A jak plany się zmienią to tłumaczą nam, że nie udało się bo droga jest powiatowa i że oni mogli tylko lobbować w tym kierunku. Zachęcam do stworzenia profili wszystkich a nie tylko jednego komitetu. W końcu chodzi o dobro wspólne nas wszystkich tak?

    • Właśnie o to chodzi. Inaczej nie ograniczy się udziału “maszynki głosującej” w radzie i nie zmotywuje się do działania wymigujących się od odpowiedzialności, jaka wiąże się z wyborem na radnego. Dlatego profil każdego radnego powinien być obecny na “Głosie”, niezależnie od tego czy coś pisze, czy zgłosił chęć (na odpowiedź administratora) – gdy Twoje zakładka jest pusta, tzn. że olewasz swoją pracę.

      • “Gdy moja zakładka na Głosie jest pusta to znaczy że olewam Głos ale niekoniecznie swoją pracę” -możemy też tak to odebrać. Nikogo do czytania Głosu nie zmusimy. Nie zmusimy też radnych do zakładania tutaj swoich profili.

        • Ależ oczywiście, że GŁOS nie jest wyznacznikiem czegokolwiek. Niech sobie radny założy swoją stronę, niech ją redaguje i za jej pośrednictwem komunikuje się z mieszkańcami. Niech dopuści swobodne, ale moderowane komentarze anonimowe, więc Facebook nie wystarcza. Albo najlepiej, niech zajmie się tym rada. Rozmowy pod warzywniakiem nie spełniają kryteriów komunikacji społecznej. Nie te czasy, żeby nie dostrzegać internetu. Radny, zasadniczo, „jest na służbie” 24h. GŁOS może w tym pomóc i tyle. Rzecz w tym, żeby głosy radnych były w tym samym miejscu. Mieszkaniec Marysina może mieć podobny problem, jak ktoś z Białej Doliny, więc nie mogą się szukać po omacku. Ma być sprawnie, bez chamówy, anonimowo, jak ktoś ma taką ochotę.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje