16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Pożegnanie Przemka Wiatera

Dziś uczestniczyliśmy po raz ostatni w ziemskiej wędrówce świętej pamięci Przemysława Wiatera. Na naszym cmentarzu w Szklarskiej Porębie Dolnej pożegnaliśmy Cię Przemku jako mieszkańcy, jako przedstawiciele władz lokalnych, instytucji miejskich. W Twej ostatniej drodze, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzili Cię rodzina, koleżanki i koledzy oraz przyjaciele.
Drogi Przemku,

całe swoje dorosłe życie poświęciłeś naszemu miastu – Szklarskiej Porębie oraz naszemu regionowi – Karkonoszom i Górom Izerskim. Od 1998 roku służyłeś Szklarskiej Porębie jako Radny Rady Miejskiej.

Zawsze troszczyłeś się o rozwój naszego miasta, który nierozerwalnie jest związany z jego historią i tradycjami, co szczególnie leżało na Twoim sercu. Twoja wytężona praca i badania historii naszego regionu zaowocowały szeregiem publikacji i książek, że wspomnę tu „Monografię historyczną Szklarskiej Poręby”, „Laboranci u Ducha Gór” czy „Walonowie u Ducha Gór”. Nie jestem wstanie wymienić wszystkich Twoich prac.

Nie skupiałeś się wyłącznie na pracy naukowej i dydaktycznej, ale rozwijałeś swoje pasje i zaraziłeś nas takimi pomysłami jak: Ski Retro Festiwal – odbywający się już od kilkunastu lat, Szlak Waloński czy najnowsza Twoja inicjatywa Rajd FLANELA. Z zapałem krzewiłeś wiedzę o historii Szklarskiej Poręby i regionu. Zawsze dbałeś o kulturę w naszym mieście. Dzięki Twojemu zaangażowaniu Szklarska Poręba wpisana została do Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych Euro Art.

Twoja praca w Radzie Miasta nacechowana była bezkompromisowością. Nie dbałeś o popularność, zawsze zależało Ci na dobru naszego miasta, którego centrum dla Ciebie była Szklarska Poręba Dolna. Odważnie wypowiadałeś swoje, głęboko przemyślane opinie. Byłeś autorytetem, z którego wiedzy i doświadczeń często korzystaliśmy. Zawsze byłeś uśmiechnięty, życzliwy, zaangażowany w pracę Rady Miejskiej. Szczególnie ważnym dla Ciebie było miejsce, w sąsiedztwie którego Cię żegnamy w ostatniej drodze – ewangelicki cmentarz, miejsce o ogromnej wartości historycznej, na którym spoczywają najważniejsi mieszkańcy historycznej Szklarskiej. Zabiegałeś latami o jego renowację i to niedokończone dzieło pozostawiłeś nam jako swój testament, który zobowiązujemy się wypełnić.

Twoje niespodziewane odejście to nieodżałowana strata dla nas, naszego miasta i regionu. Pamięć o Tobie zawsze będziemy nosić w naszych sercach.
Koleżanki i koledzy z Rady Miejskiej Szklarskiej Poręby

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Byliśmy z Przemkiem więcej niż znajomymi. Nie mogę pogodzić się, że tak się stało. Brutalna rzeczywistość. Szkoda, że tak to wygląda i nie mamy na tę bezwzględność żadnego wpływu. Byłeś Przemku więcej niż przyzwoitym człowiekiem.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje