-0.4 C
Szklarska Poręba
piątek, 9 grudnia, 2022

Pożegnanie Przemka Wiatera

Dziś uczestniczyliśmy po raz ostatni w ziemskiej wędrówce świętej pamięci Przemysława Wiatera. Na naszym cmentarzu w Szklarskiej Porębie Dolnej pożegnaliśmy Cię Przemku jako mieszkańcy, jako przedstawiciele władz lokalnych, instytucji miejskich. W Twej ostatniej drodze, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzili Cię rodzina, koleżanki i koledzy oraz przyjaciele.
Drogi Przemku,

całe swoje dorosłe życie poświęciłeś naszemu miastu – Szklarskiej Porębie oraz naszemu regionowi – Karkonoszom i Górom Izerskim. Od 1998 roku służyłeś Szklarskiej Porębie jako Radny Rady Miejskiej.

Zawsze troszczyłeś się o rozwój naszego miasta, który nierozerwalnie jest związany z jego historią i tradycjami, co szczególnie leżało na Twoim sercu. Twoja wytężona praca i badania historii naszego regionu zaowocowały szeregiem publikacji i książek, że wspomnę tu „Monografię historyczną Szklarskiej Poręby”, „Laboranci u Ducha Gór” czy „Walonowie u Ducha Gór”. Nie jestem wstanie wymienić wszystkich Twoich prac.

Nie skupiałeś się wyłącznie na pracy naukowej i dydaktycznej, ale rozwijałeś swoje pasje i zaraziłeś nas takimi pomysłami jak: Ski Retro Festiwal – odbywający się już od kilkunastu lat, Szlak Waloński czy najnowsza Twoja inicjatywa Rajd FLANELA. Z zapałem krzewiłeś wiedzę o historii Szklarskiej Poręby i regionu. Zawsze dbałeś o kulturę w naszym mieście. Dzięki Twojemu zaangażowaniu Szklarska Poręba wpisana została do Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych Euro Art.

Twoja praca w Radzie Miasta nacechowana była bezkompromisowością. Nie dbałeś o popularność, zawsze zależało Ci na dobru naszego miasta, którego centrum dla Ciebie była Szklarska Poręba Dolna. Odważnie wypowiadałeś swoje, głęboko przemyślane opinie. Byłeś autorytetem, z którego wiedzy i doświadczeń często korzystaliśmy. Zawsze byłeś uśmiechnięty, życzliwy, zaangażowany w pracę Rady Miejskiej. Szczególnie ważnym dla Ciebie było miejsce, w sąsiedztwie którego Cię żegnamy w ostatniej drodze – ewangelicki cmentarz, miejsce o ogromnej wartości historycznej, na którym spoczywają najważniejsi mieszkańcy historycznej Szklarskiej. Zabiegałeś latami o jego renowację i to niedokończone dzieło pozostawiłeś nam jako swój testament, który zobowiązujemy się wypełnić.

Twoje niespodziewane odejście to nieodżałowana strata dla nas, naszego miasta i regionu. Pamięć o Tobie zawsze będziemy nosić w naszych sercach.
Koleżanki i koledzy z Rady Miejskiej Szklarskiej Poręby

 

 

Poprzedni artykułŚmieci, czyli co się dzieje?
Następny artykułBiblioteka znowu czynna
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Byliśmy z Przemkiem więcej niż znajomymi. Nie mogę pogodzić się, że tak się stało. Brutalna rzeczywistość. Szkoda, że tak to wygląda i nie mamy na tę bezwzględność żadnego wpływu. Byłeś Przemku więcej niż przyzwoitym człowiekiem.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Koniec samowoli?

Kamieńczyk ściekiem

Zaczadzeni smrodem

Głosuj na kobiety!