3.4 C
Szklarska Poręba
środa, 21 lutego, 2024

Potrzebujesz komputer?

Jeśli potrzebujesz komputer do zdalnej nauki dla swojego dziecka, a nie stać Cię na jego kupno, zgłoś swoją potrzebę do Urzędu Miejskiego w Szklarskiej Porębie. Nie wiem, czy w UM wiedzą, ale od 1 kwietnia będzie można zwrócić się do Ministerstwa Edukacji Narodowej o dotację na zakup sprzętu niezbędnego do uczestnictwa w wirtualnych lekcjach. Do rozdysponowania jest 180 mln zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

O pieniądze może zwrócić się każda gmina składając elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Ministerstwa edukacji i cyfryzacji zapewniają, że kwota dotacji może wynosić minimum 40 tys. zł.

Czy nasza gmina oceniła stan zapotrzebowania wśród uczniów i nauczycieli naszych szkół? Jeśli tak, to pozostaje jedynie złożyć wniosek, jeśli nie, to zróbcie to szybko.

 źródło: >>>money.pl

 

 

 

2020 Redakcja

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

4 KOMENTARZE

    • Wysłałem maila z informacją do Pani Justyny Kozik, dyrektorki SP nr 1. Wie o tej rządowej propozycji. Napisała, że wiele dzieci na chwilę obecną korzysta z telefonów, a największą bolączką jest dostęp do dobrej jakości łącza internetowego. SP 1 ma wnioskować o potrzebny sprzęt.

  1. Internet z programu unijnego “Interaktywna Szklarska Poręba – okno na świat dla każdego” nie działa od początku lutego. Może mógłby redaktor się tym zainteresować i uzyskać dla Nas/ mnie informacje na ten temat. To jest palący problem dla rodziców korzystających z tego rodzaju łączą. Pakietów mobilnym zużywamy 10 razy tyle co zazwyczaj. Z góry dziękuję za jakiekolwiek info.

  2. “Interaktywna Szklarska Poręba” to bardzo istotny projekt w naszym mieście, służy właśnie uniknięciu wykluczenia cyfrowego poprzez dostarczenie internetu do mieszkańców, którzy takiego dostępu nie mają. Miasto dostało miliony na postawienie masztów, ale tego najważniejszego na Szrenicy nie zrealizowało. Brak realizacji tego najważniejszego masztu, może grozić koniecznością zwrotu przez miasto kilku milionów. Niedawno wysłałem pismo do rady miasta w tej sprawie, ale radni “spuścili mnie w kiblu”. Nie poczuwają się w obowiązku zająć tą sprawą.
    Państwo radni! Kiedy zamierzacie dokończyć ten projekt?
    Kiedy upływa termin zakończenia projektu?
    Czy miasto będzie musiało zwracać unijne środki?

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC