11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Pojedynki kandydatów – I tura [na 18.10]

Kalendarium pojedynków kandydatów na burmistrza Szklarskiej Poręby. Dotyczy I tury wyborów.

Za miesiąc będziemy po I turze wyborów, a może będziemy już mieli burmistrza elekta? Miesiąc do wyborów, to jak ostatnie okrążenie stadionu. Dzieją się różne rzeczy, często puszczają nerwy i kandydaci posuwają się do kłamstw. A czasem perfidnie wykorzystują bolesną prawdę. Nie zweryfikujemy prawdziwości zamieszczanych materiałów. Będziemy, za to mieli zgromadzone w jednym miejscu, “klatka po klatce”, jak przebiegało, to ostatnie okrążenie. Publikowanie na bieżąco materiałów medialnych i informacji z realu, ułożone chronologicznie pozwoli na ocenę stylu, w jakim kandydaci będą się ścigać. Tematyka postów, styl wyścigu, w jakimś stopniu, określają człowieka = burmistrza. Prosimy Czytelników o wsparcie informacyjne, żeby możliwie niczego nie przeoczyć. Informacje prosimy przesyłać na adres: glossp.redakcja@gmail.com lub na Messengera na FB. Zaczynamy od 22. września.

LEGENDA.

W tabeli widać kiedy i kto się “pojedynkował”. Pod tabelą są oryginalne opisy spotów/filmów zamieszczane przez komitety wyborcze.

 

Data G. Sokoliński
M. Graf
G. Sokoliński
R. Rzepczyński
M. Graf
R. Rzepczyński
22.09.2018 r
24.09.2018 r.
24.09.2018 r.

Film i opis poniżej

Film i opis poniżej

25.09.2018 r.
25.09.2018 r.
25.09.2018 r.
28.09.2018 r.
28.09.2018 r.
30.09.2018 r.
04.10.2018 r.
07.10.2018 r.
08.10.2018 r.
11.10.2018 r.
13.10.2017 r.
18.10.2018 r. screen

 

22.09.2018 r.  /  G. Sokoliński >>> M. Graf
Apelujemy do burmistrza Mirosława Grafa, by ujawnił źródła finansowania swojego projektu. I do zaniechania służbowych podróży na KOSZT MIASTA w sprawie tego mocno WĄTPLIWEGO pomysłu. Naszym zdaniem to marnowanie publicznych pieniędzy. Prosimy, by do końca swojej kadencji skupił się na zarządzaniu Szklarską Porębą i bardziej przyziemnymi problemami mieszkańców.

 

 

 

24.09.2018 r.  /  G. Sokoliński <<< M. Graf
Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Szklarskiej Poręby! Rozpoczęła się na dobre kampania wyborcza. Niestety, jak to bywa, kampania agresywna, negatywna i oparta na pierwszych pomówieniach. Nie takiej chcemy i wierzymy, że Państwo również. Chcemy kampanii uczciwej, opartej na faktach, POZYTYWNEJ. Rozpoczynamy ją od podsumowania kadencji obecnej Rady oraz Burmistrza Mirosława Grafa. Chcemy, żeby Państwo dokładnie dowiedzieli się, co zostało zrobione, co jest rozpoczęte, a czego nie udało się zrealizować i dlaczego. Będziemy opierać się na twardych danych – te nigdy nie kłamią. Zachęcamy do merytorycznej dyskusji, zachęcamy do wysyłania nam informacji, gdzie możemy zainterweniować. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas jeszcze ogrom zadań. Najważniejszym jednak zadaniem było oddłużenie miasta oraz przywrócenie Szklarskiej Porębie płynności finansowej. I to się udało! Zachęcamy do zapoznania się z ikonografiką. W najbliższym czasie w podobny sposób przedstawimy Państwu kolejne aspekty naszej pracy. Życzymy dobrego i ciepłego tygodnia:-)

 

24.09.2018 r.  /  G. Sokoliński >>> M. Graf
Cieszymy się, że Szklarska Poręba się bogaci. Tym bardziej, że to efekt naszej strategii sprzed kilku lat. Zdawaliśmy sobie sprawę, że decyzje podejmowane przez nas, zaprocentują dopiero za jakiś czas. Tak to jest z ekonomią.
Nie będziemy Was zamęczać liczbami, ale chcemy tylko sprostować kilka półprawd, które pojawiły się w przestrzeni publicznej. Gdy pod koniec 2014 roku burmistrz Grzegorz Sokoliński, przekazywał władzę w urzędzie, PLANOWAŁ dochody gminy na kolejny rok na poziomie 36,950 mln zł. W maju 2015 roku ten sam budżet urósł do 41,420 mln zł. Czy stał się cud? ABSOLUTNIE NIE. Budżety gmin planuje się ze sporym wyprzedzeniem. Nikt nie potrafi przewidzieć wszystkich wydatków i dochodów. Nagły wzrost budżetu, w ciągu kilku miesięcy o 4,5 mln zł, to nie efekt „geniuszu” następców. To UREALNIONE dochody miasta. Wpływy z podatków i dotacje na drogi, o które zabiegaliśmy, okazały się wyższe niż zaplanowaliśmy. Tak pracuje samorząd. Odchodzący burmistrz, przygotowuje plan dochodów i wydatków dla swego następcy. Nowy burmistrz przez pierwszy rok sprawowania władzy, zawsze pracuje z budżetem przygotowanym przez poprzednika. Dziś według władz miasta dochody Szklarskiej Poręby wynoszą 42,241 mln zł. W ciągu trzech lat, ciągłego wzrostu gospodarczego w Polsce, zwiększyły się jedynie o nieco ponad 800 tys zł.

 

 

Zgrabny filmik autoreklamowy Ryszarda Rzepczyńskiego – bez nudów, kilka zdań w 24 sekundy. Spot wycelowany w pozostałych kandydatów na fotel burmistrza.

 

 

25.09.2018 r.  /  G. Sokoliński >>> M. Graf

Chcemy, aby mieszkańcy Szklarskiej Poręby ZARABIALI WIĘCEJ i żeby ŻYŁO SIĘ NAM TU LEPIEJ. Chcemy rozwoju naszej miejscowości, by była praca i rosły pensje. Dochody mieszkańców Szklarskiej Poręby należą do najniższych w regionie. Najlepiej obrazują to przychody gmin z podatku od osób fizycznych w przeliczeniu na głowę mieszkańca. Dlaczego burmistrz Graf nie pochwali się takimi “SUKCESAMI”…? Bo naprawdę nie ma czym.

 

 

 

25.09.2018 r.  /  G. Sokoliński >>> M. Graf

Ta sprawa głęboko nas poruszyła. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy dostrzegli cierpienia tego psiaka. Najpierw zabrali “Barona”, a później stoczyli prawną batalię z naszym urzędem miasta, który chciał zwrócić go właścicielom 🙁 . Na szczęście wygrali. Przy tej okazji zastanawiamy się, jakie przymioty CHARAKTERU powinien mieć DOBRY lider lokalnej społeczności?

 

 

 

25.09.2018 r.  /  G. Sokoliński <<< M. Graf

Szanowni Państwo Kandydaci na radnych oraz Kandydaci na fotel Burmistrza Szklarskiej Poręby. Apelujemy ponownie -dajmy przykład Polsce, jak prowadzi się uczciwą i pozytywną kampanię wyborczą. Nie obrażajmy mieszkańców Szklarskiej Poręby tłumaczeniem, że kredyty trzeba brać, bo wszyscy biorą. Biorą i owszem, ale każdy kredytobiorca zastanawia się, czy kredyt jest mu potrzebny, czy jest w stanie go spłacić i czy na pewno kredytem zainwestujemy. Tak zachowuje się prawdziwy gospodarz. Nie naginajcie faktów, nie wprowadzajcie w błąd. Nie oszukujcie! Wszystko da się sprawdzić. Założenia budżetu z 2015 roku i jego realizację również. Tak,. pojawiła się informacja w trakcie jego realizacji, że może osiągnąć 41 mln złotych. Ale nie osiągnął. Takie są prawa ekonomii, której zasady nasi Mieszkańcy znają. Raz jeszcze apelujemy o uczciwość!

Link do materiałów w BIP, na które powołuje się komitet Gospodarni dla Miasta

 

 

28.09.2018 r.  /  G. Sokoliński >>> M. Graf

Nie lubimy opowiadać bajek, więc znów musimy posłużyć się liczbami. Porównajmy finansowo kadencje dwóch burmistrzów: Sokolińskiego i Grafa. Obaj mieli tyle samo czasu, by się wykazać. Bilans inwestycji zdecydowanie wypada na korzyść Sokolińskiego.  Zainwestował w miasto rekordowe 35 MILIONÓW ZŁOTYCH to o 3,5 mln złotych więcej niż Graf. Zdobył też znacznie więcej pieniędzy spoza budżetu Szklarskiej Poręby. 26 MILIONÓW ZŁOTYCH dotacji Sokolińskiego, to o ponad 13 milionów złotych więcej niż dotacje za czasów Grafa. To porównanie byłoby dla Grafa jeszcze smutniejsze, gdyby policzyć jedynie projekty, które są tylko jego dziełem. Sokoliński odchodząc z urzędu, zostawił Grafowi trzy duże projekty do kontynuowania. Było już na nie zapewnione dofinansowanie o wartości prawie 5 milionów złotych. Jeden z nich „Interaktywna Szklarska” był finansowany w 100 procentach z pieniędzy unijnych.

 

 

28.09.2018 r.  /  G. Sokoliński >>> M. Graf

Najważniejszym zadaniem dla naszej wspólnoty samorządowej jest zwiększenie udziału mieszkańców w realnym sprawowaniu władzy – chcemy to zrobić poprzez system konsultacji społecznych i uczestnictwo w tworzeniu założeń budżetowych miasta, oraz rozstrzyganie najważniejszych, decydujących o naszej przyszłości kwestii przez ogół mieszkańców.

 

 

30.09.2018 r.  /  G. Sokoliński >>> M. Graf

Łatwo policzyć, kto jest lepszym gospodarzem. Wydawanie samorządowych pieniędzy, gdy można je pozyskać ze źródeł zewnętrznych to marnotrawstwo. Kierowałem się zasadą, by inwestycje realizować przy jak najmniejszym udziale pieniędzy z kasy miasta i z jak najwyższą dotacją. Żałuję, że ta polityka nie była kontynuowana. Zapraszam na naszą stronę -> www.dlamieszkancow.pl

 

04.10.2018 r.  /  G. Sokoliński >>> M. Graf

2014-2018 to kadencja straconych szans. Zdewastowane dworce Szklarska Poręba – Dolna, Średnia i Huta mogły zostać gruntownie odnowione. Czekało 6 milionów złotych z funduszy europejskich. Wystarczyło złożyć wniosek. Urząd miasta tego nie zrobił. Całą pulę dotacji zgarnęła Jelenia Góra. Zobaczcie jak smutno wygląda obecnie dworzec w Szklarskiej Porębie – Dolnej. Włączcie dźwięk, by posłuchać, jak miliony przeszły nam koło nosa

 

07.10.2018 r.  /  G. Sokoliński >>> M. Graf

2014-2018 to kadencja straconych szans. Gdzie jest obiecana nowa siedziba MOKSiAL? Na zmianę planów zagospodarowania przestrzennego i projekt nowego ośrodka kultury wydano kilkaset tysięcy złotych. Czy coś się zmieniło? NIC. Od początku, było wiadomo, że projekt jest NIEMOŻLIWY do zrealizowania. My chcieliśmy, aby w tym miejscu powstał deptak i nowe centrum Szklarskiej Poręby. Po czterech latach nadal widzimy starą bazę MZGL 🙁 .

 

08.10.2018 r.  /  R. Rzepczyński  >>>  G. Sokoliński

NASZE BANERY TYLKO W INTERNECIE cd.
I tego będziemy się trzymać. Nasze plakaty tylko w wyznaczonych i przewidzianych do tego miejscach. Kampania wyborcza rządzi się jednak swoimi prawami. Można jednak zachować umiar i nie wieszać kandydatów na drzewach. A co prosimy. Może się uda wywrzeć wspólna presję

 

 

11.10.2018 r.  /  G. Sokoliński >>> M. Graf

Obecne władze wcale nie doceniają tego miejsca i tego, że ja tu bezinteresownie pracuję przecież także na rzecz miasta – mówi Wacław Jędrzejczak, 90-letni właściciel Domu Wlastimila Hofmana, przyjaciel artysty, który zmarł w 1970 r. Dodaje, że tylko minął 2017 r, ogłoszony Rokiem Wlastimila Hofmana, a władze miasta przystąpiły do próby sprzedaży działki, której skraj jest integralną częścią posesji po wybitnym malarzu. 

>> więcej w Nowinach JG

 

13.10.2018 r.  /  G. Sokoliński >>> M. Graf
Szukasz dobrego lekarza? Mieszkańcom Szklarskiej Poręby należy się lepszy dostęp do specjalistów? W kadencji 2014-2018 zmarnowano szansę na stworzenie wielospecjalistycznej przychodni w naszym mieście. Zerwano porozumienie ze szpitalem w Zgorzelcu, który miał otworzyć swoją wielospecjalistyczna przychodnię w Szklarskiej Porębie. Ci specjaliści są teraz dostępni, ale dla … mieszkańców Olszyny Lubańskiej.

 

 


 

- Reklama -

12 KOMENTARZE

 1. No jednak nieładnie. Stacja na Średniej nie należy do miasta. Przystanek na hucie jest wybudowany nowy. Pieniądze o których mowa (5,7 mln) ze środków RPO pozyskało PKP PLK a nie Jelenia Góra. W Jeleniej Górze powstaną dwa nowe przystanki osobowe w rejonie Al. Jana Pawła II i ul. Spółdzielczej. Przebudowane będą też przystanki Jelenia Góra Cieplice i stacja Jelenia Góra Sobieszów. Pomiędzy stacjami Jelenia Góra i Jelenia Góra Sobieszów częściowo przebudowane zostały tory oraz wybudowane nowe perony wraz z wyposażeniem. Przebudowa obejmie także urządzenia do sterowania ruchem kolejowym, sieć trakcyjną oraz oznakowanie w obrębie stacji. Nieładnie tak manipulować.

 2. Pytanie do admina . Może Szanowny admin ma informacje gdzie można zapoznać się z aktualnym programem wyborczym KWW Gospodarni dla miasta ? Czy jakąkolwiek informacją dotyczącą pomysłów i sposobu ich realizacji ? Pytam poważnie bo nie mogę znaleźć nic na ten temat . W przypadku wygranej Pana Grafa chciałbym mieć możliwość weryfikowania realizacji ustaleń zawartych w programie wyborczym . Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu informacji .

  • Dziękuję za informację . Swoją drogą bardzo “nowatorska ” strategia . Fundamentem każdego komitetu powinno być przede wszystkim proste i łatwo dostępne dla wyborców przedstawienie programu wyborczego , planu z informacją jakimi działaniami chcą to osiągnąć . To nie są wybory Miss Polonia i wybieramy bo ktoś jest “fajny” . Szukanie programu i proszenie się o niego w mailach to chyba lekka dyskwalifikacja .
   P.S. Do tej pory tylko dwa komitety mają łatwo dostępne programy wyborcze i zaplanowane działania w przypadku wygranych wyborów . Więc jest podstawa do monitorowania realizacji złożonych obietnic . Co z pozostałymi ? mówimy o sprawach zasadniczych w sprawie tak ważnej dla miasta i mieszkańców .

   • Strategie są różne. Komitety mają jedyny cel – nasz ma wygrać, a jak, a kogo to interesuje? Przystępność, chęć kontaktu, otwartość to lubi elektorat. Ale przykład z góry wskazuje, że można wygrać wybory i mieć wysokie notowania, mimo skrajnie prymitywnego podejścia do ww. wartości. Po prostu nie każdy ceni sobie te rzeczy. Burmistrz ma być fajny, radny ma “załatwiać” moje sprawy. A jakieś miasto? Miasto to “oni”. Elektorat w Szklarskiej Porębie to ok. 3 tys ludzi. Ile z nich używa na co dzień internetu? Nikt tego nie policzył. Jest dość prawdopodobne, że komitet Gospodarnych bardzo liczy na głosy ludzi niezainteresowanych “internetami”.
    Pozdrawiam

 3. Proszę założyć osobny wątek -WODA Chodzę na spotkania z kandydatami i słyszę różne opinie. Może ktoś ma pomysły / klub, kandydat, obecni radni / co można zrobić z cenami wody, które są największym obciążeniem naszych budżetów rodzinnych.

  • Do zrobienia, ale nie tutaj, tylko jako osobna kategoria artykułów (w prawej kolumnie – Kategorie). Tu są jedynie posty – pojedynki między kandydatami. Dominują, jak widać, Sokoliński <-> Graf

 4. Tu są jedynie posty – pojedynki między kandydatami. Dominują, jak widać, Sokoliński Graf. Jeśli coś tu dominuje to ataki Sokolińskiego n wymierzone w stronę Grafa. Bądźmy precyzyjni.

  • Zgadza się. Strzałka obustronna nie oznacza natężenia żadnego kierunku 🙂 Pojedynek jest elementem kampanii. Dopóki ktoś nie jest chamski i/lub nie kłamnie, to jest OK. Jak na ringu, tu i tam nie wolno uderzać. Komitet Mirosława Grafa działa wg. odmiennej strategii.
   Pozdrawiam.

 5. Chciałbym w tym miejscu przypomnieć wszystkim wyborcom,że starsi i doswiadczeni samorządowcy jak do tej pory nie wypełnili naszych oczekiwań.Oto kilka przykładów:dalej centrum Szklarskiej Poręby jest rozjerzdżane przez ogromne Tiry,a nasze miasto i jednopasmowa jezdnia to szlak tranzytowy.Następny to temat braku wydostania się z miasta do choćby pobliskiej Jeleniaj Góry po godzinie 20:30,co stanowi niejednokrotnie przeszkodę w zatrudnianiu chętnych osób z zewnątrz.Problemów jest dużo wiecej,więc ja w tych wyborach bedę zachecał i postawie na Panią Katarzynę Bielańczyk,która ma pomysł na rozwiązanie wielu naszych spraw.Postawmy w tych wyborach na otwartość,świeże spojrzenie i dość spore doświadczenie w zarządzaniu/wspomnę tu,że Pani Kasia jest bardzo znanym resauratorem,prowadząc jedną z bardziej znanych restauracji w Polsce/co już na tym poziomie gwarantuje dobre zarzadzanie z fotela Burmistrza naszą Sklarską Porębą.

  • Szanowny Panie Jerry ale czy to ma być program komitetu wyborczego Pani Katarzyny ??? Pisze Pan : “postawie na Panią Katarzynę Bielańczyk, która ma pomysł na rozwiązanie wielu naszych spraw ” . A jakie to są konkretnie pomysły ? Proszę wymienić chociaż trzy i plan ich realizacji . Naprawdę chcecie przekonać potencjalnych wyborców mglistymi obietnicami ? Trzymając się Pana logiki , mogę śmiało obiecać że jak będę kandydował za 5 lat na burmistrza to wszystkim zapewnię szczęście i zdrowie , bo mam na to pomysł tak jak Pani Kasia na obwodnicę .
   P.S.
   Proszę o trochę szacunku dla mieszkańców tego miasta ….

   • Panie Tymonides,z całym szacunkiem do Pana osoby,odnoszę wrażenie,że obce są Panu zasady tego forum.Pyta Pan o konkrety,
    o trzy przykłady zakładajac z góry i twierdząc o mglistych intencjach kandydatki.Przypomnę i zarazem wyjaśnię,że miejscem na to są spotkania przedwyborcze
    na których to zazwyczaj kandydaci przedstawiają swoje koncepcje,plany i szczegóły realizacji.Zachęcam Pana do uczestnictwa w takim spotkaniu,
    na którym zapozna się Pan już w szczegółach z programem wyborczym kandydatki,a Pana dociekliwość i ciekawość zostanie zaspokojona.
    Natomiast drogi Panie trzymajac się Pana logiki i nierealnych obiecanek”zdrowia i szczęścia”,próbuje Pan zdyskredytowąć Panią Katarzynę.
    Jasnym jest,że ma Pan swojego faworyta,do czego ma Pan niezaprzeczalne prawo.Ja natomiast po zapoznaniu się z planami i pomysłami
    Pani Katarzyny Bielańczyk,biorąc również pod uwagę poparcie jakiego jej udzielili znani i doświadczeni polscy politycy,będę nadal przekonywał
    że wybór Pani Kasi jest bardzo dobra opcją dla Szklarskiej Poreby.Byłbym rad gdybym i Pana przekonał a zarazem mógł z Panem polemizować na dużo wyższym
    poziomie niż obecne tu forum.Życzę obiektywizmu.Jerry

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje