0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Podwójne standardy

 

STANOWISKO KLUBU RADNYCH „LEPSZA SZKLARSKA DLA MIESZKAŃCÓW”

Klub Radnych „Lepsza Szklarska dla Mieszkańców” wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec postawy jaką zaprezentował radny Krzysztof Jahn na posiedzeniu Komisji finansów i spraw społecznych w dniu 17.01.2020 roku.

W czasie posiedzenia  omawiane były między innymi problemy dotyczące egzekwowania przez Staż Miejską przepisów porządkowych obowiązujących w mieście oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Radni obecni na posiedzeniu komisji zwrócili uwagę radnemu Krzysztofowi Jahn na łamanie przez niego znaku zakazu postoju obowiązującego w określonych godzinach na ul. 1-go Maja i częste parkowanie w czasie obowiązywania zakazu przed jego sklepem. Radny Krzysztof Jahn zdecydowanie odpowiedział, że nie będzie przestrzegał godzin obowiązywania zakazu zatrzymywania. Zatrzymuje się tam bowiem w celu rozładunku. Nie przekonał go przytoczony przez radnych fakt posiadania przez niego parkingu tuż przy sklepie. Stwierdził, że nie będzie nosił towaru z parkingu do sklepu i jeżeli zostanie ukarany mandatem karnym to go zapłaci.

Taka postawa radnego Krzysztofa Jahn nie licuje z postawą radnego Rady Miejskiej, który jest powołany przez wyborców do tego między innymi, aby stanowić lokalne prawo. Osoby stanowiące prawo nie mogą być ponad nim i publicznie stwierdzać, i to w obecności funkcjonariusza Straży Miejskiej, że ich to nie dotyczy. Taka postawa to tworzenie standardów, które nigdy nie powinny mieć miejsca w demokratycznym społeczeństwie. Stawianie się radnego Krzysztofa Jahn ponad ustanowionym prawem jest karygodne,uwłaczające nam wszystkim. Świadczy o jego niesłychanej arogancji, ale też ukazuje mieszkańcom kogo wybrali na swojego reprezentanta.

Dla dobra mieszkańców i gości naszego miasta apelujemy do organów odpowiedzialnych za egzekwowanie prawa o konsekwentne i zdecydowane reagowanie na nieprzestrzeganie przepisów w naszym mieście, a w szczególności tych, które mają kluczowe znaczenie dla poszanowania ładu i porządku, bez względu na osoby tego się dopuszczające.

 

W imieniu Klubu

Przewodniczący Klubu Radnych
„LEPSZA SZKLARSKA DLA MIESZKAŃCÓW”

Mirosław Hochół

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

32 KOMENTARZE

 1. Czyli obrzucania się błotkiem ciąg dalszy 🙂 Może Klub radnych jeszcze nam opowie jak to było z parkingiem dla Pana Hochoła aby brat przewodniczacego klubu nie miał takich problemów z przepisami ruchu drogowego jak Pan Jahn 🙂

 2. K. Jahn zapłaci, stoi jak byk. W takim razie Straż M. będzie mogła szybko dorobić do budżetu karząc Jahna codziennie. Urobek ok. 300 mandatów rocznie, to jeszcze daleko do ok. 900 w Karpaczu, ale p.o. burmistrza M. Graf będzie mógł się pochwalić z okazji skokowego wzrostu skuteczności SM. Ale jak tu karać kumpla?!

  Buta wsiowych elyt jest wszędzie taka sama. A jest sposób – porozumienie z jakąś nieodległą gminą o wymianie pracowników SM. Nasi pracują tam, a tamci tu i skończy się kumplowanie skoczka z piłkarzykiem.

 3. No i taplają się w błocie. Straż Miejska nic nie zrobi. Oni chcą biernie, ale wiernie dotrwać jakoś do emerytury. Jak zaczną pupila Mira atakować, to skończy się rumakowanie. Krzysiu spokojnie może łamać prawo, bo nikt mu nic nie zrobi. A Wy tu pieniacze cichutko, bo za mali jesteście w tym grajdołku. Jakbyście byli np. friendami Mirka, to też moglibyście zaparkować gdzie chcecie i jak chcecie.

 4. Normalny portal, gazeta czy cokolwiek co ma więcej wspólnego z mediami od Głosu, zwróciłby się do radnego Jahna o komentarz, wyjaśnienie, o zajęcie stanowiska. Tu się tego nie zrobi, bo jeszcze nie daj Boże zezna coś obciążającego co zamaże jednostronny pogląd mający się wyrobić po lekturze jednostronnego oświadczenia przewodniczącego klubu. I hajda na na Jahna, że piłkarzyk, że koleś…..To zaś sprawia że Głos staje się jakimś nic nie wartym narzędziem brukowej pyskówki.

  • Stanowisko radnych jest reakcją na postawę Pana Krzysztofa Jahna zaprezentowaną na komisji. Jeśli stanowisko jest oparte na nieprawdziwych faktach, to spodziewam się reakcji Pana Jahna w tej kwestii. Nie musi to być komentarz, ale np. poinformowanie, że na portalu GŁOSu została zamieszczona nieprawdziwa, godząca w dobre imię radnego informacja. Opublikowaliśmy stanowisko radnych, nie jest to artykuł śledczy, czy jakikolwiek pisany w oparciu o zbierany materiał z kilku źródeł. Odpowiedzią na stanowisko może być zajęcie stanowiska przez radnego Jahna. Jeśli uważa GŁOS za “nic nie warte narzędzie brukowej pyskówki”, może takowe zamieścić na łamach przyjaznego Biuletynu Miejskiego. Można też uznać, że komentarze są na granicy smaku, ale daleko im do tego, co można spotkać w internecie.

 5. Do: nieobiektywnego anonima (24/01/2020 o 10:38)

  Zniesmacza Cię „brukowa pyskówka”? To pochodź na komisje z udziałem radnego K. Jahna. Ja chodziłem i mam dość. Po pierwsze, gość często się spóźnia robiąc niepotrzebne zamieszanie. Zbyt często jak na przypadek. Po drugie jest natarczywy, przerywa czyjąś wypowiedź, wtrąca się, ciągnie pod nosem swoje komentarze… Nie czepiam się nadpobudliwego języka ciała, bo komisja rady to nie casting na Mistera Gracji. Czepiam się złego wychowania człowieka, który nie potrafi się zachować, w tym uszanować innych osób na sali. Nawet mówiłem o potrzebie nagrań posiedzeń komisji, tak jak się nagrywa sesje rady. W jakimś stopniu by to utemperowało zachowania radnych, bo nie tylko on ma na sumieniu złe zachowania, ale on zdecydowanie wyprzedza wszystkich, razem wziętych.
  Politycznie to jest jedna ze skutecznych metod walki – tak wk…ć publikę, żeby nikt nie miał ochoty słuchać tego bełkotu. A wtedy można spokojnie sobie rządzić bez niepotrzebnej kontroli społecznej. Na komisje mieszkańcy nie przychodzą. Panuje więc nader swobodna atmosfera, w której bezkarnie pławi się radny K. Jahn. Niestety, nikt mu nie powie „facet, do ciężkiej cholery zamknij się!” a należałoby uczynić to wielokrotnie.

 6. Komentarze są na granicy smaku ? Owszem w porównaniu z tym co spotkać można w internecie to jeszcze nic takiego. Gorzej jednak że sam ‘redaktor” Pan Olszewski bierze udział w tej pyskówce pod artykułem, nie kryjąc swoich sympatii czy antypatii. To stoi w jawnym konflikcie do etyki mediów. Redaktor opowiada się bezceremonialnie po jednej stronie sporu i czyni to w sposób bezsprzecznie uwłaczający sztuce dziennikarskiej. Oczekiwanie, że radny Jahn przeczyta tekst i sam zareaguje to infantylne tłumaczenia. Odsyłanie do Biuletynu ? A dlaczego ? Przecież to tutaj trafiło oświadczenie przewodniczącego klubu. No Berdyczów się kłania. Jeśli zależy Wam (w co wątpię) na zaprezentowaniu pełnego obrazu sytuacji to należałoby się do radnego Jahna zwrócić choćby z pytaniem czy zamierza to w jakikolwiek sposób skomentować. Nie mówię, że trzeba za nim biegać i prosić o zabranie głosu. Wystarczy jeden mail, sms, lub telefon z pytaniem. Nie będzie chciał ? To nie. Ale tak się to powinno robić. Inaczej będzie to tylko prymitywna nagonka i odbieranie prawa do obrony.

 7. do “nieobiektywnie”

  po pierwsze
  czytam, czytam i nagonki jakoś nie widzę

  po drugie
  czytam, czytam i pyskówki też nie znajduję

  po trzecie
  czytam, czytam i oczom własnym nie wierzę, etyka mediów, bezstronność, uwłaczanie sztuce dziennikarskiej gdy mamy do czynienia z chamskim zachowaniem, butą, arogancją radnego

  Przestańmy szukać u każdego dobrych pierwiastków

  Mnie opinia Pana Jahna w tej sprawie kompletnie nie interesuje.

  Jestem zainteresowany opinią oraz planem działania Komendanta Straży Miejskiej. Przecież radny w ten sposób napluł strażnikom miejskim w twarz. Co mi zrobicie? Stać mnie, to zapłacę.

  Chciałbym poznać plan Straży Miejskiej w tym temacie

 8. Do nieobiektywnego (24/01/2020 o 18:39)

  Etyka mediów, a prawo do krytyki osoby publicznej w sytuacjach publicznych…! Sympatie, antypatie…?
  Do Pana Krzysztofa Jahna nic nie mam, ale do arogancji radnego Krzysztofa Jahna na komisjach mam i to dużo, pod czym się podpisuję. Panie psorze, Pan poczyta trochę na temat, a później porozmawiamy. Ukłony!

 9. Prawo do krytyki ? Oczywiście. Ale obowiązek rzetelności w takim razie gdzie ? Chciałoby się mieć tylko prawa bez obowiązków ? Przyjmuje się, że krytyka prasowa jest publiczną oceną, opartą na konfrontacji jakiegoś stanu rzeczywistego z przyjętymi założeniami. Prawo do krytyki nie jest jednak nieograniczone i nie może być rozumiane jako prawo do stawiania fałszywych lub niedostatecznie sprawdzonych zarzutów. I tu tej konfrontacji ze zdaniem drugiej strony zwyczajnie brakuje. To zaś sprawia, że Głos wbrew dziennikarskim ambicjom redakcji, pozostaje tylko wioskowym pyskownikiem. Ja jestem tylko ciekaw co na to Pan Jahn i boleję nad tym, że przedstawienie jego zdania nie przechodzi Głosowi przez gardło. Jeżeli dalej Pan nie rozumie o czym piszę polecam scenę z filmu PSY. – Co Wy na to Stopczyk ? – ; – Nie wierzę – ; – Ja też nie. Pytam co odpowiecie na ten zarzut ? –

 10. Do Szukam to (24/01/2020 o 23:04)

  Napluł wszystkim w oczy. Jest radnym, osobą publiczną. Tak rozumie istotę swojej funkcji samorządowej. Ciekawe ile razy by płacił mandat za mandatem, gdyby nagle Straż Miejska pokazała pazury? To sklepowy biznesmen, umie liczyć swoją kasę. A Strażników M to mi trochę szkoda. Zaraz jakiś typ ich wytknie na ulicy “co, Jahna się boicie!?”. Ciężko utrzymać nerwy na wodzy, a mundur zobowiązuje do szczególnej powściągliwości.

 11. Do: nieobiektywnie (24/01/2020 o 23:54)

  “…Ja jestem tylko ciekaw co na to Pan Jahn i boleję nad tym, że przedstawienie jego zdania nie przechodzi Głosowi przez gardło. …”

  Insynuacja panie psorze! A któż broni odezwać się Panu radnemu w GŁOSIE?! To co, dalej się pouczamy o standardach?

 12. Jeśli jest prawdą, co napisał w oświadczeniu radny Hochół, to radny Jahn powinien złożyć mandat.
  Pomijając ten fakt, jakby radny Jahn wydał oświadczenie, że radny Hochół załatwił coś bratu, to równie bezkrytycznie takie oświadczenie byłoby tutaj zamieszczone?
  Do nieobiektywnie: przepisy prawa prasowego w przypadku Głosu nie obowiązują – nie jest to gazeta, gazetka ani inne wydawnictwo. Takowe powinno być zarejestrowane we właściwym Sądzie – ale z tego, co można wyczytać w Internecie takiego zgłoszenia nie ma. Zatem traktować to należałoby chyba jako prywatny blog.

 13. Insynuacja ? Raczej stwierdzenie faktów. Głos nie dokłada należytej staranności w umożliwieniu drugiej stronie przedstawienia swoich racji. Redakcja jest bierna. Nie docieka, nie szuka informacji…. tylko czeka aż ktoś to może przeczyta i może doniesie Jahnowi 🙂 Ja wiem ze to kłopot. Ale pismakiem też trzeba umieć być. No i zasada bezstronności. To czytelnicy powinni sobie wyrobić własne zdanie, bez nachalnych podpowiedzi redaktora.

 14. Drodzy Państwo robicie z igły widły. Rada miasta to zlepek ludzi o różnej profesji. Decyzja o nie stawaniu na chodnikach busów dostawczych jest ważna dla większości radnych, ale radny prowadzący działalność handlową nie zgadza się z nią i to manifestuje. Przecież ma takie prawo i pokazuje opinie części mieszkańców (handlowców) na ten temat. Sytuacja pokazuje, że mandaty nie są skutecznym rozwiązaniem w tej sytuacji. Jak kogoś stać na mandaty, to trzeba mu zamontować barierki przy chodniku i wtedy nie stanie na tym chodniku na pewno.
  A busy stają jak stawały, nic się w tym temacie się nie zmieniło…

 15. Przyjrzyjmy się sytuacji innych handlowców przy 1Maja. Pan Jahn ma tą dogodność, że ma parking przy lokalu. A co mają powiedzieć sklepikarze z 1Maja 6, 8, 10, 12, 9, 7A, 9A? Te lokale nie mają w ogóle miejsc parkingowych ani postojowych. Gdzie mają zaparkować ich samochody dostawcze?
  Wprowadzając zakaz, rada miejska powinna wskazać alternatywę.
  Najbliższym miejscem rozładunkowym zdaje się być miejski teren parkingowy przy ul. Objazdowej.
  Ale zaraz, zapomniałem, że ten teren jest przygotowywany do sprzedaży w “przetargu” Panu Hochołowi i mieszkańcy nie będą mogli z niego korzystać.

 16. Panie Kasprowicz co rozumie Pan przez stwierdzenie “w przetargu”, czy insynuuje Pan że nie będzie to przetarg otwarty? Odnośnie parkowania na 1 maja to Dura lex, sed lex i trzeba się do niego stosować. Mieszkam na ul. Małej i niestety u nas to prawo też nie jest egzekwowane.

 17. Panie Kasprowicz co rozumie Pan przez stwierdzenie “w przetargu”, czy insynuuje Pan że nie będzie to przetarg otwarty? – Przetarg będzie otwarty ale w warunkach przetargu trzeba się będzie wykazać prowadzeniem obiektu hotelowego, rozpoczętą budową, oraz nazwiskiem na literę H.

 18. Czy jakaś zazdrość przemawia przez niektórych? Pewnie lepiej gdyby chciał kupić ktoś na S? A czym Pan się może wykazać?

 19. do “nieobiektywnie”

  Wiesz co robi złodziej wybiegając ze sklepu? Krzyczy łapać złodzieja.

  To samo robisz Ty. Artykuł dotyczy Jahna i jego zachowania, a Ty krzyczysz, że działka obok zostanie sprzedana w sposób nieprawidłowy.

  Jeśli wiesz o łamaniu prawa, to powiadom odpowiednie instytucje.

 20. Jeśli rewelacje Pana Kasperowicza są prawdziwe, to już dwóch radnych honorowo powinno złożyć mandat. Radni Jahn i Hochół – jeden i drugi był przewodniczącym Rady. W takim wypadku powinno być im prościej.

 21. @Mieszkaniec SzP A ja nie widzę powodów dla których mielibyśmy ograniczać się w piętnowaniu takich zachowań tylko do radnego Jahna. To filozofia Kalego. Zły uczynek to kiedy Kalemu ukraść krowy. Ale jak Kali ukraść krowy to już jest dobry uczynek. Bardziej znamienne jest, że pod pismem piętnującym radnego Jahna podpisał się radny Hochół…a tymczasem jak pisze Pan Kamil : Teren jest przygotowywany do sprzedaży w “przetargu” Panu Hochołowi i mieszkańcy nie będą mogli z niego korzystać. Także takie szklarskoporębskie W Pustyni i w Puszczy. Nic się w tym mieście nigdy nie zmieni. Bo ludzie są jacy są.

  • Myślę, że jest to dobry moment, aby radni uchwalili kodeks etyki radnych. Nie ma on co prawda charakteru dyscyplinującego radnych, niemniej niestosujących się do przyjętych uchwałą zasad postępowania (wykraczających lub rozbudowanych ponad art. 23 i następne ustawy o samorządzie gminnym) łatwiej ocenić mieszkańcom. Wtedy nie ma domysłów, pustych roztrząsań. Dążmy do transparentności i jasności w odczytywaniu intencji naszych reprezentantów w gminie.
   W wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 17 maja 2006 r. (sygn. II OSK 287/06, LEX nr 195698) stwierdzono, znaczenie takiego kodeksu polega na dobrowolnym podporządkowaniu się radnych określonym wybranym zasadom etycznym, mającym służyć właściwemu wypełnianiu funkcji publicznej. Jedyną sankcją za naruszenie postanowień kodeksu może być odpowiedzialność polityczna radnych. >>>link
   Pisanie, że nic nigdy się nie zmieni jest sprzeczne z faktami. Człowiek ma co prawda bardzo ograniczone możliwości ewolucji moralnej, ale jakieś tam ma. Inaczej w dalszym ciągu byśmy palili kobiety żywym ogniem, obciążając je wcześniej współżyciem z diabłem.

 22. Kobiety na stosie palono przez kilkaset lat. Miałem na myśli tempo zmian. Za naszej tu bytności nic się zmieni bo obecni ludzie sa jacy są. Tak ! trzeba próbować ale potrzebna jest zmiana pokoleniowa co najmniej

 23. Lepiej, żeby ten parking pozostał w rękach miasta i wtedy mogli by korzystać z niego wszyscy, a także mieszkańcy wspomnianych przeze mnie kamienic, które nie posiadają w ogóle miejsc parkingowych. To skutkuje tym, że stają na zakazach, wzdłóż ul. Objazdowej, Wrzosowej, Małej itp. Zakaz nie wprowadzi ładu, jeśli nie będzie mu towarzyszyć alternatywa. A odnośnie “przetargu” to w Planie Zagospodarowania Nowe Centrum jest już zapisane, kto wygra ten “przetarg”. Uważnych zapraszam do lektury.

 24. A czy wspomniana uchwała dotycząca zakazu zatrzymywania będzie także dotyczyć chodnika przed restauracją “U Hochoła”?

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje