11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Pierwsze żaby za płoty

Zbigniew Misiuk Zastępca Burmistrza Szklarskiej Poręby

W piątek, 29 marca, spotkałem się z zastępcą burmistrza Szklarskiej Poręby, Panem Zbigniewem Misiukiem, które to spotkanie odbyło się z jego inicjatywy. Ponieważ nie znaliśmy się wcześniej, najwyraźniej nasza rozmowa miała charakter rozpoznawczy. Ze swojej strony zadeklarowałem pomoc Gminie we współuczestnictwie w inicjatywach edukacyjnych, wynikających z ustawy o samorządzie terytorialnym. Pan burmistrz zaoferował znowuż pomoc ze strony miasta w podnoszonych przeze mnie i członków Komitetu Społecznego inicjatywach.

Poruszyliśmy szereg problemów miasta, choć przy ich nagromadzeniu nie sposób było dotknąć wszystkich, więc skupiliśmy się na najważniejszych na chwilę obecną: gospodarce odpadami i problemami z realizacją umowy zawartej przez Gminę Szklarska Poręba z Karkonoskim Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy/Ścięgnach oraz możliwościami ograniczenia chłonności inwestycyjnej Gminy, choćby poprzez wpływ na obecną politykę KSWiK w wydawaniu warunków technicznych przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Przypomnę, pomimo niewydolnej oczyszczalni ścieków, KSWiK wydaje warunki wszystkim, którzy po nie występują, bez znaczenia o jaką skalę inwestycji chodzi. Ze strony PGNiG, dostarczyciela gazu do obiektów w Szklarskiej Porębie, można na chwilę obecną zaobserwować ograniczenia w możliwości podłączenia do sieci.
Zdaniem Pana burmistrza, należy zintensyfikować działania Gminy w tym zakresie. W końcu Gmina Szklarska Poręba jest udziałowcem KSWiK. Majątek przekazany, a wpływ znikomy.

Muszę przyznać, że ze spotkania płynie pozytywny przekaz i mam nadzieję, że nie jest to wyłącznie „razwiedka”, a rzetelne wykorzystanie potencjału społecznego tkwiącego w mieście. Moim zdaniem jedynie współpraca wielopoziomowa i to rozpisana na zadania, a nie deklaratywna, jest w stanie stworzyć nową jakość w zarządzaniu miastem.

Na koniec Pan burmistrz zadał mi pytanie, w czym miasto może mi pomóc już, w tej chwili, w jakich inicjatywach przeze mnie i członków KS wnoszonych. Ująłem się za żabami. Poprosiłem o oznakowanie odcinka ul. 11 Listopada przy Czeskiej Strudze tablicami o treści: „uwaga żaby” Zwierzątka te muszą pokonać jezdnię, aby złożyć skrzek w pobliskim stawie. Żaba to nasz sojusznik ekologiczny, a my je rozjeżdżamy. A fe, nieładnie.

 

 

 

 

   2019 Michał Pyrek

 

Wykorzystano:
http://www.szklarskaporeba.pl/sprawy-miejskie/burmistrz-urzad-miasta.html
https://www.mazovia.pl/zrealizowane-zadania/realizacja-zadan-samorzadu-wojewodztwa-na-rok-2015/srodowisko/
https://www.photoblog.pl/zapala/4847484/uwaga-zaby-cd-szmaragdowe.html

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje