11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Petycja incognito

Tajemnicza, niepodpisana petycja.

Dotyczy obwodnicy miasta. Jest w niej nazwisko “uznanego urbanisty inżyniera architektury Włodzimierza Szostka”. Dokument leży w jednostkach miejskich, a więc za zgodą Burmistrza.

Kto, co, jakaś grupa mieszkańców, inicjatywa oddolna? Może jakieś spotkanie w temacie? Na mapie widać kilka wariantów przebiegu obwodnicy, kilka z nich budzi pytania. Mapa ma, jakby podpis Pana W. Szostka.

W biuletynie miejskim, ani na stronie miejskiej brak informacji. Może po 12:00 dowiemy się czegoś więcej?

 

>>> duża mapa

 

Juliusz Olszewski

- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. qrcze, czy ja dobrze widzę? obwodnica przez Wysoki Kamień (oznaczenie przebiegu zaznaczone na żółto)???
    toż będzie można na szarlotkę autem podjechać zamiast na piechotę pod górę dymać! WysKamDrive – będzie zupełnie jak w sieci z żółtymi łukami 😉

  2. Petycję w tym kształcie można co najwyżej w szalecie umieścić. Jest niezgodna z art. 4 ustawy o petycjach z 11 lipca 2014 r. Nawet jeśli zostanie złożona w tej postaci, w myśl art. 7 ustawy pozostanie bez rozpatrzenia.

  3. Widzimy tutaj oddolne działanie mieszkańca. Jednak przebieg tej obwodnicy zaznaczył niezbyt fartownie. Jej przebieg zaplanowano dawno temu jeśli chodzi o część od Zakrętu Śmierci do Jakuszyc. Droga ta jest zaznaczona w Studium. Myślę, że zabrakło prezentacji mieszkańcom dokumentów związanych z obwodnicami miasta. Rada Miasta została zapoznana z planowanym przebiegiem obwodnic, ale mieszkańcy nie. Może w Głosie powinny się te plany pojawić, aby każdy mieszkaniec mógł się z nimi zapoznać, a nie wymyślał własnych przebiegów.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje