19.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Parkingi okiem bywalca

Ostatnio byłem w Szklarskiej Porębie po raz być może setny, ale nie wiem czy nie ostatni, między innymi z powodu galimatiasu parkingowego. Mieszanina miejsc parkingowych miejskich i prywatnych, płatnych i bezpłatnych, ciągłe polowanie moje na miejsce parkingowe i wszelakich “pobieraczy” opłat na mnie powoduje u mnie chęć jak najszybszego opuszczenia takiego miejsca.

Podam taki przykład z niedzieli 10-go maja, był to pierwszy weekend, kiedy można było przyjeżdżać po “zluzowaniu” obostrzeń pandemicznych. Po 5 dniowym pobycie spakowaliśmy się i pojechaliśmy główną ulicą Jedności Narodowej, żeby ewentualnie nabyć wyrób jubilerski z kamienia półszlachetnego w jednym ze sklepów z minerałami. Miejsca parkingowe wzdłuż ulicy były oczywiście zajęte, wobec czego przystanęliśmy w zatoczce parkingowej mieszczącej się na froncie “trwałej ruiny” na zakręcie, gdzie ulica Jedności przechodzi w ulicę Generała Sikorskiego. Stało tam kilka samochodów, nikogo w pobliżu nie było. Uznałem, że jest to dalszy ciąg parkingu ulicznego, ale po powrocie i ruszeniu zauważyłem jakiś trzepoczący kwitek za wycieraczką, który nie był reklamą pizzy. Niestety, zanim się zatrzymałem, zdążyło go wywiać zza wycieraczki i teraz żyję w stresie, czy prywatny właściciel nie będzie dochodził jakiejś horrendalnej sumy za mój 15 minutowy postój. Nie ukrywam, że ta podjazdowa wojna parkingowa bardzo mnie irytuje, i coraz bardziej zniechęca do takich miejsc.

Pozdrawiam,

Gajusz – były częsty bywalec Szklarskiej Poręby

 

Tekst został napisany, jako komentarz pod tekstem Kamila Kasperowicza pt. >>>”Znikające parkingi”. Publikujemy go osobno, gdyż sądzimy, że głos z zewnątrz może zachęcić do komentarzy naszych czytelników odnoszących się do sytuacji parkingowej w mieście.

 

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje