22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Otwarta papiernia

Otwarta Papiernia. Otwarty szereg wydarzeń kulturalnych przy Kilińskiego 11. Co stare, stanie się nowe. Projekcje, spektakl, warsztaty, spotkania z twórcami.

Nowo powstałe miejsce na mapie kulturalnej Jeleniej Góry w okresie międzyświątecznym po raz kolejny otwiera drzwi, zapraszając na kilka eventów. Program rozpoczyna się w czwartek o godzinie 17.00 premierą filmów zrealizowanych w ramach projektu „Stąd JESTEM, to WIEM” połączoną z panelem dyskusyjnym, w których udział wezmą: Bożena Pełdiak ze Stowarzyszenia Społeczno-Kuturalnego Granica, Anna Komsta uczestniczka projektu, bohaterka filmu, Katarzyna Petyniak z Fundacji Mandala, Izabela Grauman z Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, Mateusz Skóra, fotograf, reżyser, instruktor filmowy. Rozmowę poprowadzi Maciej Pierzchała (Otwarta Papiernia).

O godzinie 19.00 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Głosy”, a po niej spotkanie z Reżyserem filmu Konradem Szołajskim i montażystką Małgorzatą Prociak.

W piątek 28 grudnia Otwarta Papiernia gości Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, oddział Muzeum w Gliwicach wraz z prezentacją projektu „Pamięć ludzi miasta”. Zaraz po nich warsztaty i turniej drejdlowy przy chanukowych świecach i tłustych specjałach… będą latkes i będą pączki. A na koniec party przy elektronice.

Sobotniego wieczoru o godzinie 18.00 w Otwartej Papierni spektakl „Strzępy” w reż. Justyny Oleksy. Po spektaklu spotkanie z twórcami.

Otwarta Papiernia to miejsce współdziałania, inkubator pomysłów, przestrzeń ekspozycyjna i warsztatowa, miejsce spotkań, wspierania twórczych i refleksyjnych postaw wobec tego, co wokół nas – mówi Maciej Pierzchała z Otwartej Papierni.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: tel. 606 627 630,

Organizator:
Otwarta Papiernia, Fundacja Mandala, Dom Pamięci Żydów Górnośląskich – oddział Muzeum w Gliwicach.

Projekt „Stąd JESTEM, to WIEM” finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.

Projekt „Zobacz usłyszane” finansowany jest ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Projekt „Pamięć ludzi miasta” finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

27 gru o 17:00 – 29 gru o 20:00
Kilińskiego 11, 58-500 Jelenia Góra 

 

https://www.facebook.com/dorota.goetz.5

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje