11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Ostatnia szansa na tańszy prąd w 2019

Do Redakcji zadzwonił Radny Piotr Kozioł z lekka podenerwowany. Czy przedsiębiorcy o tym wiedzą? Gruchnęła informacja, że mają bardzo mało czasu na uniknięcie podwyżki cen prądu. Dotyczy to m.in. firm 1-osobowych, ceny za sprzedaż, a nie za przesył energii. W przyszłym tygodniu będzie za późno.

 

Sprawdzone na infolinii.
Poniższe wieści dotyczą firmy 1-osobowej, która korzystała z oferty EE_MSPCGSCB Gwarancja Ceny. Było kilka ofert i promocji, tu jest mowa tylko o tej jednej, z takim właśnie symbolem. Można go odczytać z faktury.

Jeżeli przekażemy do 29.07.2019 r. (poniedziałek) odpowiednie oświadczenie, to licząc od 01.07.2019 r. TAURON dokona korekty ceny za sprzedaż do poziomu z 30.06.2018 roku i będzie ona obowiązywać do końca tego roku 31.12.2019 r. Co będzie dalej – nie wiadomo, trzeba śledzić informacje. Jest ryzyko, że nie będzie możliwa refundacja podwyżek prądu z roku 2019
Jeżeli nie zaniesiemy tego oświadczenia to, na podst. ww. oferty Gwarancja Ceny EE_MSPCGSCB cena energii nie ulegnie zmianie do 30.09.2021 r.

Przykład konkretnego odbiorcy, firmy 1-osobowej, lokal biurowy.

Obecna cena za (1 kWh) sprzedaż w szczycie = 0,39600 zł; poza szczytem = 0,26900 zł. Podstawą jest  ww. oferta Gwarancja Ceny.

Cena za (1 kWh) sprzedaż z 06.2018 r. w szczycie = 0,39000 zł, poza szczytem = 0,261000 zł. Do tego poziomu cena zostanie zniżona na pół roku.

Warto się pospieszyć. Zasada dotyczy każdego rodzaju działalności gospodarczej: pensjonatu, hotelu, wyciągu narciarskiego, restauracji, sklepu, ale proszę sprawdzić swoje stawki za prąd. W niektórych przypadkach różnica cen między obecnym, a minionym rokiem wynosi ponad 30%.

Oświadczenie, o którym mowa można ściągnąć ze strony >>> TAURONU lub pobrać go z GŁOSU SZKLARSKIEJ PORĘBY
>>> Link do PDF-a.

Następnie należy go zawieźć do dowolnego punktu TAURONU na papierze lub przesłać mailem z podpisem certyfikowanym. Wysłanie zwykłego skanu nie przejdzie. Wysłanie po terminie 29.07.2019 – nie zostanie uwzględnione. Dla sprawdzenia – infolinia TAURON dla firm 555 444 333 wewnętrzny 2. Pracuje 7:00 do 20:00.
Proszę sprawdzić jak działają inne firmy sprzedającej Państwu – infolinie, biura obsługi.
Jeżeli macie Państwo więcej punktu poboru w swojej firmie, może będzie trzeba złożyć powyższą deklarację na każdy licznik oddzielnie. Infolinia TAURON mówi o jednym oświadczeniu i wpisaniu numerów wszystkich liczników w słupku. Tabelka ma 20 pozycji.

 

Tak wyglądają deklaracje rządzących, którzy zapewniali, że prąd nie podrożeje. Na przepisy informujące o tym jak będą wyglądać zasady refundacji mieliśmy czekać najpóźniej do końca marca 2019 r. Po czym wprowadza się je “po cichutku”, całkiem inaczej niż przepisy o 500+ ! Jak tu się ustrzec podejrzeń o chęć celowego ograniczenia wiedzy, tak by jak najmniej zainteresowanych miało szanse zminimalizować koszty stawiania na energetykę węglową w Polsce oraz brak odpowiedniego udziału “zielonej energii” w bilansie energetycznym kraju.
Tak wygląda życie w państwie, które na podobieństwo korporacji wypycha obsługę obywatela do infolinii i internetu. Eliminując pośrednictwo żywego człowieka, który ogarnia kalkulacyjne niuanse swojej korpo PIS-owska władza zostawia, mniej czujnych na pastwę zimnych przepisów. Nasz ukochany, pisowski ustawodawca wprowadził zmiany ustawowe (podniósł cenę prądu) 13.06.2019, a obywatelom dał szansę na zamrożenie ceny (złożenie ww. oświadczenia) do 29.07.2019 r. a więc ok. półtora miesiąca. TAURON wysyłał zawiadomienia po 13.06.2019, ale sporo odbiorców przeoczyło korespondencję. Za PO nie było wcale lepiej, ale PIS obiecywał, że będzie bardziej po ludzku, a lud uwierzył. Akurat!

Redakcja dziękuje Panu Radnemu za czujność. Powyższe informacje, na pewno mogą się komuś przydać.

 

Radny Piotr Kozioł
Juliusz Olszewski

- Reklama -

8 KOMENTARZE

 1. Miło, że Pan radny pamoięta.Zawsze to lepiej jak jest w wielu miejscach podana istotna wiadimość.Na stronie miejskiej informacja też została opublikowana na początku lipca.?

 2. No przepraszam Panie Redaktorze raz dwa na stronę Szklarskiej i jest.To takie proste.Trochę….

  Red.: Proszę wykazać spolegliwość wobec Czytelników. Jeżeli to jest takie proste, to dlaczego Razdwa tego nie wkleił? Dla uwiarygodnienia swojego wpisu. Czytam, ściągam linka i cyk. Szukanie na stronie miejskiej jest bolesne.

 3. (…cenzura…)
  Kasuję Twoje wyzłośliwianie. Nie podejmuję nierównej walki z anonimem.

  Twój link: http://www.szklarskaporeba.pl/sprawy-miejskie/z-zycie-miasta nie działa. Prawidłowy jest taki:
  http://www.szklarskaporeba.pl/sprawy-miejskie/z-zycia-miasta/aktualnosci/4174-samorzadowcy-zadbajcie-o-ceny-energii.html?fbclid=IwAR1uTCRA4tiTlwJkl381SUuAP1cNDqXNPGSxuW1WfuynaeNSPQxMFhmWgqI

  Poza tym skup się na datach – ten „dyplom” nosi datę 11.07, ale UTWORZENIA. Na stronie miasta pokazał się 25.07, czyli tak samo jak artykuł Radnego Piotra Kozioła w GŁOSIE. Tymczasem Ty pisałeś zgryźliwie pod adresem autora, że na stronie miasta ta „…informacja też została opublikowana na początku lipca…”. Nieprawda. Dziękuję za taką współpracę.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje