11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Odśnieżanie – interpelacja radnego Marcina Michałków

Szklarska Poręba 31.01.2019r.

Marcin Michałków
Radny Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie

 

 

INTERPELACJA

skierowana do Burmistrza Szklarskiej Poręby
w sprawie zimowego odśnieżania dróg i chodników.

 

W styczniu 2019 roku Szklarska Poręba nie była dobrze odśnieżania tak jak wymagają tego standardy skutkiem czego było nie wywożenie śmieci, trudności z dojazdami do posesji ,brak możliwości mijania się pojazdów na drogach oraz nieodśnieżone chodniki. Ta zima jest taką z jakimi mieliśmy do czynienia dawniej. Dotychczasowy sposób przeprowadzania odśnieżania przez służby miejskie pokazuje że absolutnie sobie z tym nie radzą Pomimo kilkunastu dni od ustania opadów wiele ulic chodników nie jest do końca odśnieżonych.

Panie Burmistrzu, proszę o podanie ilości oraz rodzaju sprzętu jakim dysponują służby miejskie do zimowego utrzymania miasta, ilości pracującego sprzętu własnego i obcego oraz kosztów z tym związanych za okres od 1 do 31 stycznia br.

Szanowny Panie Burmistrzu, ponieważ na bieżący rok w budżecie w dziale 90003(oczyszczanie miasta i wsi) czyli m.in. odśnieżanie przewidziano kwotę 853.000 zł w tym w grupie 4210 (zakup materiałów i wyposażenia) 788.000 zł czyli jak rozumiem jest to piasek, sól oraz łopaty i inne rzeczy. W związku z tym na usługi odśnieżania pozostała kwota 65.000 zł.

Szanowny Panie Burmistrzu proszę wyjaśnić mi i mieszkańcom w jaki sposób planuje Pan za 65.000 zł odśnieżać i utrzymywać miasto w czystości miasto przez cały rok?

Z poważaniem
(-)

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

8 KOMENTARZE

 1. Zakup materiałów to również paliwo. Materiał pędny jakby Pan radny nie wiedział. Paliwo dla sprzętu zmechanizowanego który jeździ i odśnieża. (cenzura).
  Redakcja – tak, dokładnie, nie ma głupich pytań, tylko bywają anonimy z niewyparzoną klawiaturą. Dlatego Pana prdl, częściowo ocenzurowałem. Dziękuję za sprecyzowanie szczegółów.

 2. Tak. Materiały to również paliwa, części zamienne, piasek, sól, długopis dla kierownika itp. Sprzętu w Szklarskiej brak i widać to gołym okiem. Bez pomocy służb zewnętrznych czyli prywatnych Szklarska Poręba nie ma szans na utrzymanie zimowe. O tym dobrze wie Radny Pow. Pan Głodek, który będąc dawniej kierownikiem MZGK był zwolennikiem zewnętrznej obsługi zimowego utrzymania. Ma to swoje uzasadnienie, bowiem nie płaci się za leżenie bykiem prze kilkudziesięciu ludzi, nie ma pracy na godziny, lelum polelum. Nie ma godzin nocnych, chorobowego, nadgodzin i kombinowania na koszt miasta. Płaci się za gotowość i za wykonaną robotę. Nie ma sprzętu, nie ma kosztów naprawy, nie ma kosztów awarii, eksploatacji, nie trzeba szukać fachowców za kierownicę. Wystarczy mieć kilku ludzi w pogotowiu do chodników, schodów, wjazdu na plebanię i po sprawie. A resztę niech robią zewnętrzne firmy, ale dobre, wybrane rozsądnie, a nie za najniższą cenę.

 3. Rozumiem Panie Olszewski, że niektórych radnych otacza Pan swego rodzaju immunitetem? Czyli jest Pan stronniczy. (to tak prywatnie, żeby podnieść statystyki niepublikowanych komentarzy)

  • Redakcja.
   Nie mam prywatnej przyjemności z Panem anonimem. Jak Pan anonim udowodni mi „otaczanie immunitetem” to odszczekam pod stołem. Na razie jest jak jest. Zapraszam do pudelków, plotków i innego badziewia w internecie.

  • Proszę zadać Panu Redaktorowi oficjalne pytanie: ile artykułów lub komentarzy napisanych przez konkretnych radnych zostało ocenzurowanych lub odrzuconych? Moim skromnym zdaniem piszą ci radni, którzy mają coś do przekazania mieszkańcom. Pozostali z pewnością pracują np. w komisjach. Jeśli nie głową, to ręką podnoszoną przy głosowaniu.
   Czasami odnoszę wrażenie, że zarządzającym naszym miastem zależy na minimalnym przekazie (chyba że to jest propaganda sukcesu – biuletyn miejski), wręcz ukrywaniu ważnych informacji. W myśl zasady: zostaliśmy wybrani, wasza rola się skończyła, teraz k… my będziemy rządzić.

  • Niech się anonim, nie wysila, odpowiadam: żaden Radny nigdy nie został ocenzurowany. Jeżeli piszą, to jawnie i trzymają poziom. Który i o czym napisał można przefiltrować w kategoriach RADNI w prawej kolumnie. Zapraszam.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje