0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Obiecują centrum sportu

- Reklama -

10 KOMENTARZE

 1. Ponownie polecam stronę DPI i Nauki…. S.A.(zakładka zamówienia publiczne-przetargi) – marszałkowskiej spółki. Tam są zawarte twarde,prawdziwe informacje, a nie wyborcze, kiepskie konfabulacje w wykonaniu Pana Przybylskiego i Sokolińskiego.. Może Pan Administrator się zainteresuje

  • Pan Andrzej Kusztal z wielkim zaangażowaniem zwalcza modernizację ośrodka na Polanie Jakuszyckiej, co jest bardzo zrozumiałe, bo rodzina ma tam swój niedawno wybudowany obiekt. Od dawna stosuje technikę niedopowiedzeń lub konfabulacji. Odwołanie jednego z uczestników przetargu do KIO oczywiście przedłuży czas i w związku z tym wejście wykonawcy jesienią jest już mało prawdopodobne, ale najważniejsze jest to, że inwestor nie odwołał przetargu tylko decydował się na podpisanie umowy, czyli krótko mówiąc na rozpoczęcie inwestycji. Odwołania uczestników przetargów na duże kwoty są bardzo częste i wydłużają postępowanie, ale dla nas najważniejsze jest, że inwestor chce budować nowy ośrodek, co jak rozumiem nie jest w smak panu Kusztalowi.

 2. #13 AKTUALIZACJA 26.09.2018 r.
  To ze strony spółeczki marszałkowskiej dot. sukcesów w budowie Centrum Sportu w Jakuszycach:
  ,,W postępowaniu ZP/PN/01/2018 Zamawiający zawiadamia o odrzuceniu ofert oraz wyborze najkorzystniejszej oferty. Zawiadomienie jest dostępne w dokumentach przetargu poniżej.

  #14 AKTUALIZACJA 09.10.2018 r.

  W postępowaniu ZP/PN/01/2018 Zamawiający zawiadamia o wniesieniu odwołania do Krajowej Izby Odwołąwczej. Informacja o wniesieniu odwołania jest dostępna w dokumentach przetargu poniżej oraz pod wskazanym adresem internetowym wraz z dokumentacją przetargową.” Warto poczytać Panie Administratorze, chyba, żeby lepiej pominąć. To fakty, ale tym gorzej dla faktów.

 3. Nie zwalczałem i nie zwalczam inwestycji na Jakuszycach, lecz od początku apelowałem o umiar w określaniu zakresu tej inwestycji w tym wyjątkowym miejscu.Inwestycji za publiczne pieniądze. Tam nie jest potrzebny hotel z restauracjami i drink barem.Pan Sokoliński cierpi najprawdopodobniej ból związany z logicznym myśleniem, ponieważ każdy kto ma wypożyczalnię sprzętu sportowego na Jakuszycach( tam działa kilka) jest żywo zainteresowany rozsądną inwestycją na Jakuszycach. Przypominam nieśmiało, że m.in. Pan Sokoliński i Pan Przybylski kilka dni temu wieścili, że inwestycja rozpocznie się 15 października 2018 r. !!! Dla odświeżenia pamięci nie tylko tych osobników ponownie informuję, że spółka marszałkowska miała do dyspozycji wybór spośród trzech złożonych ofert, które opiewały kolejno: na ponad 138 mln. zł, następna na kwotę ponad 150 mln. zł, a trzecia na ponad 180 mln. zł. Spółka wybrała tą na pond 150 mln.zł., jako najkorzystniejszą Pan Marszałek publicznie informuje, że inwestycja będzie kosztował ok. 130 mln. zł. Interesujące jest także, że przed przetargiem Spółka zleciła wykonanie prac przygotowawczych(m.in. likwidację obiektów na Polanie) za ponad 2.4 mln. zł., co trwało około jednego miesiąca oraz prowadzenie inwestycji firmie ,,Miastoprojekt Wrocław” za kwotę ponad 4 mln. zł.Nie wiem na jakiej podstawie Pan Sokoliński twierdzi, że Spółka podpisała umowę na wykonawstwo, skoro został złożony wniosek do Krajowej Izby Odwoławczej o unieważnienie przetargu.

 4. Panie Sokoliński ! Na zasadzie projekcji Pan przypisuje własne konfabulacje innym osobom. A Wyborcy cierpliwie oczekują Pana wyjaśnienia z jakich powodów i na jakiej podstawie prawnej pozbawił Pan Gminę ok. 1,5 mln. zł należnych z tytułu kar umownych. od ,,Zdrojowej Invest” .Ale pewnie Pan Administrator tego posta nie zamieści, bo to salceson, a nie Pańska kiełbasa wyborcza. Pan Administrator jest wszak osobą obiektywną, czego wielokrotnie dowiódł i działa PRO PUBLICO BONO.
  Pozdrawiam

  • Pan Andrzej Kusztal przemyca w różnych miejscach oskarżycielskie wycieczki przeciwko kandydatowi na burmistrza, Grzegorzowi Sokolińskiemu. Nie będziemy, w kółko wałkowali sprawy. Poniżej wklejam moją odpowiedź skierowaną do Pana Andrzeja w innym wątku:

   “….Jeżeli pokuratura odrzuciła wnioski o ściganie Grzegorza Sokolińskiego za, (domniemaną) niegospodarność, to dla mnie sprawa jest zamknięta. Jeżeli Szanowny Pan uważa, że w decyzji prokuratury coś nie gra, to proszę skorzystać z właściwych narzędzi prawnych. Mirosława Grafa, jeszcze, o ile mi wiadomo, prokuratura nie ściga za niegospodarność. Jeżeli postępowanie wobec kandydata G. Sokolińskiego zostanie wznowione, a wobec kandydata M. Grafa wszczęte, GŁOS SP o tym napisze. Nie bijmy jałowej piany, bo szkoda prądu. Na tym ten wątek uznaję za zakończony. …”

   Powtarzam Panu Andrzejowi – proszę o pohamowanie, ponieważ tutaj bałaganu i osobistych wojenek NIE MA!

 5. Prośba. Kochany Adminie czy można umieszczać pod artykułem komentarze w kolejności chronologicznej? O ile jest to możliwe? Zmniejsza to osobiste koszty zarządzania chaosem w sposób oczywisty.

  • Tak się dzieje, (najnowsze na górze) jeżeli komentarze są publikowane bez uwag administratora. Każda taka uwaga zmienia chronologię, co utrudnia śledzenie kolejności, ale widać ją po przesunięciu białego tła w prawo. Jak Pan przyjrzy się wpisom wg. lewego marginesu to widać kolejność komentarzy pierwotnych.
   Administrator powinien wtrącać się, jak najrzadziej, co też czyni, a przynajmniej bardzo się stara! Ale czasem nie ma wyjścia, jak w przypadku komentarzy w tym wątku, albo wtedy, gdy osoba komentująca zwraca się do admina z pytaniem.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje