0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nie ma miejsca dla obcych

Redakcja otrzymała list od Czytelniczki. Dziękujemy!

 

 

Czytam komentarze i opinie na temat kandydatów na stanowisko burmistrza. I jak refren powtarza się, że MG jest jedyny właściwy bo jest stąd a RR jest obcy. Tak, bo u nas nie ma miejsca dla “przeszczepy” z innych miejsc. Jak w filmie o samych swoich. Lepszy znany wróg niż nie wiadomo kto. Bo w Szklarskiej Porębie na każdym szczeblu można znaleźć tylko “naszych”. W urzędach pracują wyłącznie mieszkańcy naszej miejscowości. Niech piechowiczanie czy jeleniogórzanie u siebie szukają pracy. Szkołami zarządzają tylko rdzenni szklarskoporębianie, prawda? Funkcję dyrektora hotelu pełnią także tylko nasi. Bo obcy nigdy nie pozna Szklarskiej, bo nie pozna  specyfiki miasta. Nasz obecny burmistrz nigdy nie rządził placówką poza granicami tej gminy. Nasi chłopcy nie wiążą się z Ukrainkami. Po co zawracać głowę kobietami z daleka skoro tutaj tyle naszych dziewczyn. Kiedy idziemy do nowej pracy to nie sprawdzają, co potrafimy, tylko witają pytaniem: czego cię nie chcieli w tamtej firmie? Kiedy zaczynamy nową znajomość, to ta druga osoba pyta: dlaczego tamten cię zostawił (tamta zostawiła)? Co z tobą nie tak? 

Komu ta obcość jest kamieniem w bucie, niech poczuje, czy w rodzie np. babka nie mogła wyjść z miłości za chłopaka tylko dlatego, że pochodził z innej wsi. Czy dziadek został pobity, bo uderzył w zaloty do panny z innego podwórka. Czyje to słowa, że nie chcemy obcych? Na pewno nie Twoje, drogi wyborco. Tylko niesiesz i powtarzasz. Wiernie i biernie.

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Kilka lat temu moja stryjenka opowiadała o swoim dorosłym synu, który był starym kawalerem. Utrzymywał znajomość z panią, która mieszkała w innej miejscowości i miała dziecko z wcześniejszego związku. Mimo, że stryjenka powtarzała swojemu synowi, że najważniejsze jest jego szczęście, a nie pochodzenie kobiety, jej nieślubne dziecko, czy przeciętna uroda, mój stryjeczny brat nadal jest samotny. Dzisiaj żałuje, że zabrakło mu odwagi.
    Z Panem Rzepczyńskim nie muszę brać ślubu (jestem facetem, a on i tak jest żonaty), ale obdarzam go zaufaniem, mimo że nie mieszka w Szklarskiej. Wierzę, że wygra wybory, a ja nie będę żałował swojej decyzji.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje