5.8 C
Szklarska Poręba
czwartek, 22 lutego, 2024

Nowe spoty Gospodarnych dla Miasta

Teresa Żywicka (Orman) – kandydatka do Rady Miejskiej w okręgu nr 9 (Ulice: Broniewskiego, Caritas, Czecha, Narciarska, Okrzei:od nr 7 do nr 28A, Turystyczna: parzyste od nr 10A do nr 10D oraz od nr 20 do 40, Urocza.)

O mnie : W Szklarskiej Porębie mieszkam od urodzenia. Memu sercu szczególnie jest bliski Marysin. Cała moja rodzina jest blisko związana ze Szklarską Porębą. Mój ojciec pracował przy budowie wyciągu na Szrenicę. Ja natomiast przez 30 lat pracowałam w branży hotelarskiej. Obecnie jestem na emeryturze a swój wolny czas i doświadczenie gotowa jestem poświęcić pracy na rzecz naszego pięknego miasta. Chciałabym abyśmy wszyscy zrobili co tylko się da aby uczynić je atrakcyjnym miejscem do życia dla naszych dzieci i wnuków tak aby w poszukiwaniu lepszych warunków nie musieli opuszczać nas ani naszego miasta. Jestem otwarta na problemy mieszkańców zwłaszcza osób starszych i samotnych.

 

 

 

Szanowni Państwo !!!.

Od urodzenia mieszkam w Szklarskiej Porębie, na Białej Dolinie. Od najmłodszych lat uwielbiam te tereny – lasy, góry i łąki. Tu stawiałem pierwsze kroki na nartach, uczyłem się jeździć na rowerze i wraz z najbliższymi pieszo zdobywałem górskie szczyty.

Zawsze lubiłem aktywnie spędzać czas, brać udział w zawodach i sportowych wydarzeniach, a ta pasja nadal we mnie żyje. Od zawsze też angażowałem się w życie najbliższej mi społeczności, chciałem działać na jej korzyść – byłem przewodniczącym Samorządu Szkolnego i radnym w Młodzieżowej Radzie Miasta. Studia na kierunku politologia ukończyłem w Krakowie. Tam też poznałem swoją Żonę. Wiedziałem jednak, że moje miejsce na świecie jest tu – w Szklarskiej Porębie. To tu chcę żyć, pracować, być zaangażowanym w funkcjonowanie lokalnej społeczności, a w przyszłości wychowywać swoje dzieci. I tak, jako lokalny patriota, zaraz po studiach wróciłem do naszej Małej Ojczyzny, a teraz kandydując na Radnego w Radzie Miasta proszę Państwa o poparcie i głosy w najbliższych Wyborach Samorządowych.

 

 

Okręg nr 5 Ulice: Demokratów, Hutnicza, Krasickiego, Partyzantów, Wojska
Polskiego, Żeromskiego

Ulice: Chopina, Gimnazjalna, Odrodzenia, Parkowa, Potokowa, Stroma, Wiosenna, Wysoka, Wzgórze Paderewskiego.

Kilka słów o mnie :

Ze Szklarską Porębą związany jestem od urodzenia. Z wykształcenia jestem pedagogiem i całe życie zawodowe pracowałem w placówkach opiekuńczo – wychowawczych. Od ponad 20 lat aktywnie działam na rzecz Szklarskiej Poręby.

Swoją aktywność społeczną realizuję w stowarzyszeniach: Szklarska Poręba na dwóch kółkach, Sudeckie Bractwo Walońskie, Klub Sportowy SET, Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze. Jestem dumny, że mam niemały udział w kreowaniu i organizowaniu pierwszych imprez rowerowych, parad walońskich, śniegolepów oraz szeregu innych działań sportowych i kulturalnych.

W latach 2006 – 2010 pełniłem funkcję burmistrza Szklarskiej Poręby a w latach 2010 – 2014 byłem radnym Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Wymienione 8 lat pozwoliło mi zdobyć duże doświadczenie samorządowca. Był to czas nauki i wielkiej satysfakcji z możliwości realizacji wielu zadań i przedsięwzięć potrzebnych społeczności naszego miasta – inwestycja wodno-kanalizacyjna, budowa boisk sportowych, remonty ulic, szereg imprez sportowych, turystycznych, powołanie miejskiego domu kultury i wiele innych. Ten czas nauczył mnie też, że samorząd to też wielkie wspólne budowanie.

Moją wielką pasją jest turystyka górska, (jestem przewodnikiem sudeckim) oraz odkrywanie kolejnych kart historii Szklarskiej Poręby. Staram się też aktywnie spędzać czas jeżdżąc na rowerze lub grając w badmintona.

W nadchodzącej kadencji Rady Miasta będę wspierał działania prowadzące do:
– zrównoważonego rozwoju miasta,
– rozwijające opiekę nad seniorami i dziećmi,
– poprawę infrastruktury drogowej i parkingowej.

Dużą uwagę będę poświęcał aspektom samorządności lokalnej i wspierał lokalną aktywność społeczną.

Szanowni Państwo.
21 października 2018 r. będziecie wybierać przedstawiciela swojego okręgu do
Rady Miasta Szklarska Poręba.
pozostawiając do dyspozycji moje doświadczenie samorządowe, otwartość na ludzi – ich problemy, pomysły, idee. Liczę na Państwa głos. Nie zawiodę. Dziękuję.

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC