22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Nowe armatki śnieżne

Informacja od >>> Przygoda w Karkonoszach.

6 nowych armatek śnieżnych ze stajni Techno Alpin trafiło właśnie na nartostrady Karpacz Ski Arena. Nie będziecie zawiedzeni, bo w tym sezonie system sztucznego naśnieżania rozrósł się nam o nartostradę JAN!!! ❄️? Armatki Techno Alpine TF10 to najpotężniejsze maszyny do sztucznego wytwarzania śniegu w ofercie włoskiego producenta. Są też stosunkowo ciche, więc nie będziemy niepotrzebnie straszyć okolicznych zwierzaków. ???

Czy wiecie jak powstaje sztuczny śnieg?

Wentylator armatki wytwarza potężny strumień powietrza. Woda rozpylona przez dysze armatki zmienia się w nim w płatki śniegu i kryształki lodu. By ten proces się udał, konieczne są też odpowiednie warunki atmosferyczne. Temperatura musi spaść poniżej -2 °C, a wilgotność powietrza nie może być zbyt wysoka.

Armatki mają spore zapotrzebowanie na wodę. Żeby wytworzyć 15-centymetrową warstwę śniegu na powierzchni 60 na 60 metrów urządzenie potrzebuje ok. 285 tys. litrów wody.

Sztuczny śnieg jest znacznie trwalszy od naturalnego. Testy dowodzą, że jego pokrywa podczas odwilży utrzymuje się czterokrotnie dłużej.

 

Wykorzystano: https://www.facebook.com/groups/przygoda.w.karkonoszach/

 

- Reklama -

3 KOMENTARZE

  1. W Karpaczu da się, a w Szklarskiej, przy najlepszych trasach w Polsce – nie da się. I znów jak co roku trzeba będzie wysyłać gości do Czech. Żenada i upadek Szklarskiej, jako stolicy zimowej, jest bliski…

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje