3.7 C
Szklarska Poręba
wtorek, 20 lutego, 2024

Nie ma gazu dla mieszkańców

Kto myśli w naszym mieście o mieszkańcach? Dlaczego pytam?

W ostatnich dniach pomogłem wypełnić znajomemu „wniosek o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Szklarska Poręba na zadanie służące ograniczeniu niskiej emisji, polegające na zmianie systemu ogrzewania dla zadań na realizację których poniesiono wydatki w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2019 r.”

Wczoraj znajomy odbił się od drzwi PGNiG w Jeleniej Górze. On już ma przyłącze gazowe na kuchenkę i junkers, teraz chciał zainstalować piec o mocy 20 kW. Nie dostanie zmiany warunków technicznych przyłączenia do sieci gazowej. Kupił już rury, nowe grzejniki, dobrze, że wstrzymał się z zakupem pieca gazowego.

O trudnościach z uzyskaniem warunków technicznych przyłącza mówi się w Szklarskiej od początku roku. Czy w UM coś na ten temat wiedzą? Po co radni zwiększali pulę środków o kolejne 100 tys. zł, już w tym roku? To była propozycja burmistrza i urzędników. Bez pokrycia.
Jak urzędnicy chcą ograniczać niską emisję? Czy starostwo powiatowe w dalszym ciągu wydaje pozwolenia na budowę kolejnych budynków i zespołów budynków w Szklarskiej Porębie? Jeśli wydaje, to jak będą ogrzewane woda i pomieszczenia w nowoprojektowanych obiektach? Pytania mogę mnożyć. Tylko dlaczego ja je stawiam, a nie urzędnicy i burmistrz?

Czy ci, co zostaną w Szklarskiej Porębie będą skazani na butle?

Na koniec jednak jeszcze jedno pytanie. Dlaczego, wiedząc, że wydajność przesyłowa istniejącej sieci gazowej w mieście w związku z boomem inwestycyjnym drastycznie się pogarsza, nie zabezpieczono możliwości dla realizacji programu wymiany pieców w już istniejących budynkach? Dlaczego nie myśli się o mieszkańcach? W czasie wyborów była podnoszona kwestia przywiązania i zasiedziałości w Szklarskiej, chciano dać odpór „najazdowi” z Karpacza. Tymczasem zasiedziały kandydat i burmistrz drugiej kadencji w jednej osobie nie miał głowy do takich pierdół.

Dziwić się, że Szklarska Poręba się wyludnia?

Gazu nie ma, beton się leje, zabezpieczone środki w budżecie na program ograniczenia niskiej emisji zostaną w kasie miasta i będzie można pod koniec roku zakupić kolejne auto służbowe dla Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie. Bo benzynę w Szklarskiej mamy!

 

    2019 Michał Pyrek

 

Wykorzystano: https://pixabay.com/pl/

 

- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. To już mamy w Szklarskiej Porębie problem z siecią wodno-kanalizacyjną. Teraz doszedł problem z siecią gazową. Jeszcze tylko sieć energetyczna i będzie komplet 🙂

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC