3.4 C
Szklarska Poręba
środa, 21 lutego, 2024

Naga prawda

Kandydat KWW Szklarska Poręba Dla Mieszkańców, Paweł Popłoński udostępnił na FB ciekawy post, legendę o Kłamstwie i Nagiej Prawdzie. W kontekście wyborów wszystko nabiera kampanijnego zabarwienia. I dobrze – dla refleksji wszystkich, złotoustych kandydatów.

NAGA PRAWDA

Według legendy XIX wieku, Prawda i Kłamstwo spotykają się pewnego dnia. Kłamstwo mówi do Prawdy: “Dziś jest cudowny dzień”! Prawda spogląda w niebo i wzdycha, bo dzień był naprawdę piękny. Spędzają razem dużo czasu, ostatecznie przybywając do studni. Kłamstwo mówi Prawdzie: “Woda jest bardzo przyjemna, weźmy kąpiel razem!” Prawda, podejrzliwie sprawdza wodę i odkrywa, że ​​rzeczywiście jest bardzo przyjemna.

Rozbierają się i zaczynają się kąpać. Nagle Kłamstwo wychodzi z wody, wkłada szaty Prawdy i ucieka. Wściekła prawda wychodzi ze studni i biegnie wszędzie, aby znaleźć Kłamstwo i odzyskać swoje ubranie. Świat, widząc Prawdę nagą, odwraca wzrok, z pogardą i wściekłością.

Biedna Prawda powraca do studni i znika na zawsze, ukrywając się w niej, ze wstydu. Od tego czasu Kłamstwo podróżuje po całym świecie, ubrane jak Prawda, zaspokajając potrzeby społeczeństwa, ponieważ Świat w żadnym wypadku nie ma żadnego zamiaru, by spotkać się z nagą Prawdą.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

2 KOMENTARZE

    • Panie “Krzusiu” – jedno kliknięcie z jednego sprzętu i koniec głosowania. Jak przy urnie – wrzuci Pan kartkę i koniec głosowania.
      Acha, już nie jest pierwszy, wyprzedził go Pan R. Rzepczyński i to ostro, aż o 10 p. procentowych. Info sprzed chwili. Pozdrawiam.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC