16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

“Miszczostwo”

Remont ulicy 1 Maja wiąże się z objazdem wytyczonym ulicami Turystyczną i Słoneczną do ul. Kilińskiego, a dalej Okrzei, gdzie możemy znowu wjechać na 1 Maja koło szkoły podstawowej. Tymczasem kierowcy dojeżdżają do parkingu przy Lewiatanie na ul. 1 Maja i… jadą dalej na zakaz ruchu.
Ul. 1 Maja, 21 stycznia (sobota), ok. godz. 16:00, auta z rejestracjami spoza naszego powiatu, województwa, wjeżdżają pod zakaz ruchu. Straży Miejskiej brak, ogrodzenia brak (zdj. przesłane przez mieszkańca).

To dopiero początek ferii, początek zimowej aury i nie najliczniej reprezentowane w Karkonoszach województwa mają wolne w szkołach. Dzisiejszy korek na wjeździe do Szklarskiej Poręby (sięgający Piechowic), spowodowany w dużej mierze obfitymi opadami śniegu obrazuje, co może się dziać, gdy napłynie większa fala turystów.

Może warto było pomyśleć o tablicach informacyjnych wzdłuż drogi krajowej nr 3 informujących o utrudnieniach w centrum miasta oraz którędy i dokąd prowadzi objazd. Stojąc w korku pasażerowie pomogą kierowcy załatwiając z doktorem Guglem problem dotarcia do hotelu czy pensjonatu.

Ale nie! Lepiej zdać się na wykonawcę, niech on ogarnie kwestię oznakowania. Tylko pytanie brzmi, kto powinien lepiej znać lokalne uwarunkowania? Pracownicy gminy czy wykonawcy z zewnątrz?

Do tego nasza, coraz więcej kosztująca, Straż Miejska znowu przegapiła okazję do wzmocnienia finansów gminy. Co za pech!

 

2023 Redakcja

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje