0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Mieszkaniec ma głos

Od 4 listopada 2019 r. do 7 stycznia 2020 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące zmiany nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski. Konsultacje zostały ogłoszone przez Zarząd Powiatu Jeleniogórskiego, o szczegółach można się zapoznać pod tym >>>linkiem.

Z argumentami za zmianą nazwy powiatu możecie się Państwo zapoznać w >>>artykule Przemka Wiatera opublikowanego w GŁOSie.

Ze swojej strony chcę zachęcić wszystkich czytelników i mieszkańców Szklarskiej Poręby do udziału w konsultacjach społecznych. Ta forma angażowania obywateli w proces decyzyjny ma stosunkowo krótką tradycję w polskim społeczeństwie. To przede wszystkim od nas, zwykłych ludzi zależy, czy konsultacje będą odgrywać istotną rolę w kształtowaniu naszej lokalnej i ponadlokalnej rzeczywistości. Gdy nie zabieramy głosu, to inni decydują za nas. Gdy nie wykorzystujemy funkcjonujących form uczestnictwa w podejmowaniu decyzji przez gremia przedstawicielskie czy decydentów, to trudno mieć pretensje, chyba że do siebie.

Wskazówki zamieszczone na portalu starostwa:

Konsultacje polegają na wypełnieniu formularza zapytania ankietowego oraz wyrażeniu opinii w trakcie otwartych spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami Powiatu Jeleniogórskiego. Terminy oraz miejsca spotkań z przedstawicielami Powiatu Jeleniogórskiego podane zostaną do publicznej wiadomości odrębnym zawiadomieniem.

Aby wziąć udział w konsultacjach należy wypełnić udostępniony formularz i dostarczyć go do Starostwa Powiatowego:

– elektronicznie (skan podpisanego formularza) na adres: konsultacje@powiat.jeleniogorski.pl ze wskazaniem w tytule „konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy Powiatu Jeleniogórskiego”,

– elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP na skrzynkę odbiorczą Starostwa Powiatowego

– elektronicznie poprzez udostępnioną online na stronie internetowej Powiatu >>>ankietę elektroniczną

– osobiście do siedziby Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze przy ul. Kochanowskiego 10 – pok. nr 0.14 (parter) lub przy ul. Podchorążych 15 – pok. nr 1.

Informacje w sprawie konsultacji można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze przy ul. Jana Kochanowskiego 10, Biuro Rady Powiatu pok. nr 2.03 (II piętro) lub telefonicznie pod numerem 75/ 647-32-31.

Zachęcam do współuczestnictwa.

 

 

 

 

 

 

2019 Michał Pyrek

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje