19.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Miasto będzie wydawać maseczki

Miasto Szklarska Poręba będzie wydawać po jednej DARMOWEJ maseczce na twarz.

W związku z wprowadzeniem nowego rozporządzenia Rady Ministrów, w którym jest mowa o obowiązku “zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu” od 16 kwietnia 2020 r. do odwołania (Dz. U. Poz. 658) Miasto Szklarska Poręba, dla osób nieposiadających jeszcze odpowiedniego zabezpieczenia twarzy, przygotowało darmowe maseczki wielokrotnego użytku. Będzie je można otrzymać w kilku punktach miasta, we czwartek 16 kwietnia br., w godzinach 10-13.

Każdy potrzebujący będzie mógł otrzymać JEDNĄ maseczkę:
• na Białej Dolinie przy skrzyżowaniu ulic Demokratów i Partyzantów od Michała Malskiego, kierownika MZGK; w obrębie Białej Doliny maseczki będzie rozwoził potrzebującym radny miejski Rafał Wróblewski
• przy sklepie NETTO od strażaków z OSP Szklarska Poręba
• przy sklepie LEWIATAN — maseczki wydawać będą strażnicy Straży Miejskiej
• przy sklepie BIEDRONKA — pracownik Referatu Promocji Miasta
• przy Poczcie Polskiej — Burmistrz Miasta
• przy sklepie ŻACZEK na ul. 11 Listopada (Sz.P.-Średnia) — strażacy OSP
• przy sklepie / kościele na pl. Piastowskim (Sz.P.-Dolna) — redaktor Biuletynu miejskiego „Pod Szrenicą” Robert Kotecki

Istnieje możliwość dowiezienia maseczki ochronnej osobie nie mogącej odebrać jej osobiście ww. punktach. Strażnicy miejscy dowiozą w uzasadnionych przypadkach maseczkę po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania telefonicznie pod nr 75 717 39 41.
Do odbioru maseczki zapraszamy przede wszystkim osoby, które z ważnych powodów nie mogły do tej pory się w nią zaopatrzyć, bądź wykonać jej samodzielnie.
PROSIMY też, aby maseczek używać zgodnie z przeznaczeniem i wielokrotnie. Zniszczoną bądź zużytą NIE zanieczyszczać przestrzeni publicznej, lecz wyrzucić do pojemnika na śmieci.
Maseczki zakupione przez Miasto Szklarska Poręba należy dezynfekować i można je prać. Po zdjęciu z twarzy najkorzystniej spryskać obie strony maseczki płynem do dezynfekcji z 60% alkoholem i odwiesić na 2 min. do wyschnięcia.
Maseczkę należy zdejmować z twarzy oburącz oddalając od twarzy i unosząc do góry tak, aby strona zewnętrzna nie miała kontaktu z oczami, nosem i ustami.
Zgodnie ze wspomnianym rozporządzeniem alternatywą dla maski może być również szalik, apaszka, komin (tzw. buffa) itp. część odzieży.

Materiał przesłany przez Referat Promocji Miasta.

Od Redakcji: Przykre to, ale prawdziwe. Dostaliśmy informację od radnych – wczoraj odbyło się internetowe spotkanie komisji RM. Uczestniczący w nim radny Wróblewski słowem nie zająknął się o planowanej akcji rozdawania maseczek przez Miasto, co zagotowało dzisiaj pozostałych uczestników spotkania. Olani radni chcą uczestniczyć w tej akcji. Można jedynie ubolewać, że nawet w tak trudnym czasie dla wszystkich mieszkańców Szklarskiej Poręby, jak obecny stan epidemii, burmistrz Graf i jego “pomocnik” wykorzystują publiczne pieniądze do prowadzenia żenującej gierki “promującej” ich osoby.

 

 

2020 Redakcja

- Reklama -

21 KOMENTARZE

 1. Bardzo pięknie, szlachetnie i fajnie, że dostaniemy maseczki. Dystrybucja w kilku miejscach może skłonić cwaniaków do nadużyć, tu jedna, tam druga… Czy będzie jakiś system pokwitowania odbioru daru? A co z mieszkańcami, którzy nie wiedzą o akcji? Może pomóc im sąsiad, wtedy system jakiejś ewidencji jest tym bardziej potrzebny.
  Przy okazji naród pokaże stopień swojego zdyscyplinowania. Czy będzie stał grzecznie co dwa metry, czy stłoczy się w kupę staropolskim zwyczajem?

 2. Czyli lans, jak zawsze. Grajdoł z parciem na szkło. Ta sama mentalność obowiązuje od Szklarskiej Poręby do Warszawy, gdzie waaaadza urządza fetę powitalną dla samolotu towarowego. Już widzę służalczą notatkę wysmażoną przez ha ha Dziennikarza Koteckiego ile to maseczek rozdał Naszmirek 🙂

 3. W jednej z mazowieckich gmin (ponad 20 tys mieszkańców) rozesłano maseczki pocztą. Wg, deklaracji śmieciowych i po sprawie.

 4. Mogliście się zgłosić do rozdawania maseczek….tacy jesteście społeczni. W czym problem? W całej Polsce od Zakopanego po Hel samorządy rozdają mieszkańcom maseczki. Nigdzie i nikt nie ma z tym problemu prócz Szklarskiej i Juliusza Olszewskiego. Złe maseczki, źli rozdający…wszystko złe. Pan musi być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem.

  • Do the mask z 16.04.2020 o 08:28
   Trudno się zgłosić do czegokolwiek, gdy się o tym nie wie. Tu nie chodzi o wzbranianie się od uczestnictwa, czy krytykę samej akcji, tylko o jej wykorzystanie przez “wybrańców”, ale też szerzej, o działanie naszego UM. Radni muszą wyszarpywać informacje z gardeł pracowników, niejednokrotnie podawane są im mylne informacje (jak np. dotyczące zabudowy ul. Schroniskowej) nie ma rzeczywistej współpracy, która faktycznie tworzy jakość samorządu. Proszę porozmawiać z radnymi, nie popadać w skrajności generalizowaniem (cytuję: “złe maseczki, źli rozdający… wszystko złe”) i samemu odpowiedzieć sobie na pytanie, czemu to naprawdę służy.

 5. Pomimo braku informacji do akcji rozdawania masek zgłosiło się ponad 10 radnych ,szkoda tylko że maseczek było zdecydowanie za mało .W punkcie pod sklepem Lewiatan skończyły nam się maseczki w 5 minut.
  Akcja ma być powtórzona jak tylko dotrze nowa dostawa masek .
  Pozdrawiam

 6. Do admina2 – Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. Bardzo się cieszę że radni sa tak gremialnie gotowi do pomocy w rozdawaniu masek zakupionych przez miasto, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że dziś bardziej przeszkadzali. Maski miały być rozdawane w siedmiu punktach miasta, tymczasem radni część skromnej póki co puli maseczek wzięli pod pachy i poszli w miasto. Bez sensu, bez składu i ładu. Byle się pokazać. W efekcie maseczki rozeszły się w 5 minut. Część osób pobrała po kilka masek (trzy od radnego/radnej na ulicy i kolejne trzy w ustalonym punkcie pod pocztą czy biedronką) dla wielu w tej sytuacji zabrakło. Był radny co zostawił maseczki w sklepie i tyle go widziano. A kto do sklepu wszedł to sobie wziął po 5 sztuk i po temacie. Można było zapewnić jakąś ciągłość akcji, zmieniać osoby w punktach gdzie miały być rozdawane tak by trwała dłużej niż pięć minut a nie rozdawać byle jak i byle gdzie byle się pokazać.

 7. Czy radni przeszkadzani w rozdawaniu masek? Dziś byłem jedyną osobą w Szklarskiej Porębie Dolnej, która te maski mieszkańcom rozdawała. Tym “radnym, który zostawił maski w sklepie i tyle go widziano” według osoby podpisanej anonimowo “the mask” byłem zapewne ja. W Urzędzie Miasta dostałem około 40 masek, z których część rozdałem pod kościołem filialnym w Szklarskiej Porębie Dolnej około godz. 10.00. W związku z tym, że w Szklarskiej Dolnej najbardziej na kontakt z koronawirusem narażeni są pracownicy handlu, zostawiłem w obu naszych sklepach spożywczych po około 4 – 5 masek dla sprzedawców z prośbą, że w razie gdyby ich nie wykorzystali, to pozostałe przekazali mieszkańcom. Tyle tytułem wyjaśnienia dla “the mask”. Wnioski wyciągnijcie Państwo sami.

 8. Panie Julianie proszę wyzbyć się przytyków typu naszmirek. Jest Pan małostkowy,źle wychowany,zazdrosny,złośliwy,a to wszystko z normalnej zazdrości.Proszę zająć się konkretną pracą albo zacznij się Pan udzielać społecznie W czynach.Pisarska złośliwość szkodzi zdrowiu i nic nie wnosi.Zostań Pan kimś W tym mieście i wtedy wytykaj. Na dzisiaj sieje Pan tylko jadowite teksty .Wymyśl Pan coś dla dobra miasta .

 9. Przecież od początku było jasne, że będzie bajzel.
  Zamiast rozesłać maseczki, najzwyczajniej w świecie pocztą “Naszmirek” robi pokazówkę do kamery. Wspiera go paru wiernych przybocznych, pomijają zawiadomienie nielubianych radnych. Ktoś z pozostałych radnych jakoś się podłączył też dla lansu. Radni nie mają pary pod kotłem do organizacji merytorycznych spotkań z mieszkańcami, bo to jest wymagająca zabawa, a czują niedosyt i potrzebę kontaktów, więc też się za maseczki zabrali.

  Na FB jakiś anonim w imieniu miasta mówi o “pół tysiącu” maseczek, a TV DAMI o ponad tysiącu. Taka to precyzja informacji.

  https://www.tvdami.eu/wiadomosci/3111,tysiac-masek-rozdano-w-szklarskiej-porebie

  Było też wiadomo, że trafi się jakiś cwaniak i pobierze maseczki w kilku punktach. Tacy bywają ludzie. Mentalność biedoty folwarcznej, więc należy współczuć, ale ucinać okazje do cwaniactwa. Wysyłka pocztą załatwiłaby problem – jedna osoba = jedna maseczka. Ale nie byłoby lansu! Ot, co 🙂

  Ktoś na FB bije brawo Grafowi za “gest”. Przepraszam, a cóż on takiego szczególnego zrobił?? Nic, a lansik działa. I tak się robi politykę 🙂

 10. Pod poczta burmistrz rozdawał maski tylko 15 min.
  Przyjechała tv, rozdał kilka masek, TV pojechało dalej i burmistrz też się ulotnił.
  Był komunikat że od 10 do 13 mają być rozdawane.
  Rozdawane były od 10:00 do 10:15.
  A więc cały czas tylko polityka.

 11. @Przemysław Wiater “Dziś byłem jedyną osobą w Szklarskiej Porębie Dolnej, która te maski mieszkańcom rozdawała.” Nie był Pan jedyną osobą w Szklarskiej Porębie Dolnej która rozdawała maseczki 🙂 I to nie to jest tu najważniejsze. Bez sensu było dawanie po 4 , 5 maseczek na osobę i rozdanie zapasu w 5 minut.

 12. W przeciągu trzech dni od 16 do 18 kwietnia pracownicy Miasta, ochotnicy oraz niezawodna Ochotnicza Straż Pożarna, a także 9 radnych miejskich wydało ok. 2000 maseczek antywirusowych.
  Wydawanie odbywało się w 7 punktach miasta (czw.) oraz robili to radni trafiając bezpośrednio do mieszkańców i różnych miejsc miasta na ulicy; w 4 punktach w pt. oraz na ulicach miasta radni; w sob. w 3 pkt. miasta.
  W Sz. P.-Dolnej przez trzy dni po kilka godzin maseczki przed sklepem wydawał Robert Kotecki. Przed sklepem na Średniej przez 3 dni przedpołudniem, a w piątek po godz. 16 maseczki wydawali strażacy. Radni wydawali mas. w szeroko rozumianym centrum oraz na Białej Dolinie (także kierownik MZGK). Ponadto wydawane były pod pocztą, przy Lewiatanie, przy Netto, przy Biedronce, na Demokratów/Partyzantów, w Hotelu Sasance oraz w Informacji Turystycznej. Burmistrz rozdawał maseczki we wielu pkt. miasta jeżdżąc autem i sprawdzając przebieg akcji.
  Skierowana ona była przede wszystkim do seniorów i mniej zaradnych. Wielu mieszkańców brało maseczki dla bliskich i sąsiadów.
  Maseczki dla osób POTRZEBUJĄCYCH wciąż będą dostępne w Informacji Turystycznej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz w MOPS-ie.
  W pierwszym dniu maseczki znikały z punktów wydawania błyskawicznie z uwagi na wielkie zainteresowanie. Spadało ono w kolejnych dniach. Nie było możliwości zakupienia wielkiej partii maseczek jednorazowo, ponieważ jest to towar aktualnie niezwykle pożądany, reglamentowany w całej Polsce.

 13. Arkadiusz Lipin raportuje:
  „Burmistrz rozdawał maseczki we wielu pkt. miasta jeżdżąc autem i sprawdzając przebieg akcji.”
  A Duda nadzorował w Orlenie produkcję płynu do dezynfekcji. 🙂 Gierek tarza się w grobie ze śmiechu. Jak to komusza nowomowa przetrwała!

  O wykorzystaniu poczty pisałem. Można by też pominąć pocztę i wolnych urzędników wysłać w teren – w maseczkach i rękawiczkach, z listami adresowymi i maseczkami w plecakach. Miasto ma jakieś 2400 adresów. Odwiedziliby każdego, nie tylko seniorów, co jest w planie. Nie musieliby wchodzić do mieszkań odhaczając samodzielnie przekazywanie maseczek. Ludzie mają siedzieć w domach. Tym bardziej by siedzieli w oczekiwaniu na maseczkę. Zwłaszcza „seniorzy i mniej zaradni”. Ale wtedy wódz nie ma lansu przed kamerą TV DAMI, ani okazji do przejażdżki tytułem NADZORU. Mirosław Graf mógłby wykorzystać wizerunkowo to obejście miasta przez urzędników – do wewnątrz – podziękować im z nazwiska i imienia za przedeptane kilometry w interesie mieszkańców, oraz na zewnątrz – pokazać się w TV DAMI jako gospodarz, który zadbał o mieszkańców nie wyciągając ich z domów. Urzędnicy i tak pensję otrzymują, a nie wszyscy są zajęci, bo urząd działa na pół gwizdka zza zamkniętych drzwi. Straż Miejska czy strażacy są szkoleni do bardziej wymagających czynności, niż kolędowanie po domach.

 14. Najlepsze jest to, że PO śmieje się z Morawieckiego i Sasina, co uroczyście odbierali maski z Chin, a TVPiS zrobiła z tego wydarzenie roku. No i tu u nas – wódz plemenia będący koalicjantem PO robi dokładnie to samo… Rzuca ludowi maseczki, nadzoruje osobiście ich reglamentację, spalając służbowe paliwo, leci “na szkło”, a jego tuba propagandowa dudni pod różnymi nazwami, pokazując jak Pan i władca zarządza miastem. Brawo, tylko rodzi się pytanie: czy burmistrza stać tylko na tyle? Czy to jest jego szczyt możliwości? Obiecywał więcej.

 15. Burmistrz Mirosław Graf objeżdżając punkty wydawania maseczek nie używał auta służbowego.
  Nadzór nad taką akcją jest oczywistością. Choćby po to, aby wyciągnąć wnioski na dni kolejne, aby móc wysłuchać od mieszkańców uwag.
  Mass-media lokalne interesują się wszelkimi wydarzeniami w okolicy, mają do tego prawo i jest to ich powołanie.

 16. Mass-media lokalne. Co to za “mass”, jak gmina ma niecałe 6 tys ludzi. Megalomania wyłazi 🙂 Ale niech tam…
  Akurat używanie auta służbowego do pracy jest normalne. Tyko, żeby ta praca miała sens. Ta nie miała. To było 90% bicia piany politycznej wokół siebie i 10% rzetelnej roboty.
  Krążący po mieście urzędnicy, z maseczkami dla ludzi, mogliby zagadywać mieszkańców, zbierać informacje, wysłuchać uwag, a później spisać to burmistrzowi w raporcie. Powstałby świetny materiał, zebrany na żywo, z dużej próby statystycznej. A tak – pitolenie o zatroskanym gospodarzu wysłuchującym, z uwagą ma się rozumieć uwag mieszkańców…. ble ble

 17. Nadzór nad taką akcją jest oczywistością? A osobisty nadzór przy zatrzymaniu niszczenia skałek przez deweloperów nie jest już wskazany? A osobisty nadzór nad śmieceniem przy budowie apartamentów, to już nie godne burmistrza? Czy to akcje mało reprezentacyjne? Jakie wnioski wyciągnął? Że maseczek za malo? Czy, że radni pokrzyżowali mu plany? Jak chce słuchać uwag, to niech robi spotkania z mieszkańcami, to usłyszy. Bierz Pan tubę i przekaż prędko. Pozdrawiam. Paczajcie – następny “koteł” się znalazł na dzielnicy?

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje