19.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Mam takie pytanie…

Krótki suplement dotyczący Straży Miejskiej.

Zaczynałem się zastanawiać, czy aby efektywność pracy naszej Straży Miejskiej to standard w tych formacjach? Porównań szukałem w różnych miejscach, ale najbardziej porównywalny przykład znalazłem w zaprzyjaźnionym Karpaczu. Liczba mieszkańców ok. 5000 miasto bliźniacze o podobnym natężeniu ruchu turystycznego. Przewertowałem internet i znalazłem sprawozdanie SM za rok 2016. W tymże roku strażnicy z Karpacza wystawili  636 mandatów dotyczących komunikacji i porządku publicznego i 20 mandatów dotyczących wychowania w trzeźwości. W sumie 656 mandatów na łączną kwotę 95,15 tys. zł. Poza tym Straż Miejska kontrolowała wykonywanie przepisów w zw. z utrzymywaniem psów i kotów. Interweniowała w przypadkach szkód z udziałem dzikich zwierząt. Kontrolowała czystość i porządek. Monitorowała przypadki awarii. Zabezpieczała imprezy itp.
Biorąc pod uwagę nasze 46 mandatów w roku 2018 efektywność Straży Miejskiej w Karpaczu jest ponad 14-stokrotnie większa.

Mam takie pytanie, Panie Komendancie i nadzorujący działania Straży Miejskiej, Panie Burmistrzu, jak to wytłumaczycie?

 

   Piotr Kozioł

- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Dekownictwo opanowane do perfekcji ale też i kompletny brak kontroli, może radni ruszyli by dupeczki i sprawdzili co nasi chłopcy czynią zamiast pomagać mieszkańcom !!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Może to zwykły brak nadzoru nad Strażą M? Jeżeli nikt ich nie widzi na co dzień, a dodatkowo są taksówką dla urzędników, to może tu jest pies pogrzebany? Ciepło jest zimą w aucie, nikt nie wyjdzie wystawiać mandatu na mróz. Przecież nie za to się płaci strażnikowi. Może mają zbyt wysokie mniemanie o swoim statusie w hierarchii służb mundurowych, przez tak zwane zasiedzenie wieloletnie? Można by ich zgłosić do programu “Ktokolwiek widział…”

  3. Do Pana “kierowcy”. Chciałem powiedzieć, że z formalnego punktu widzenia radny może tylko prosić, apelować, zgłaszać potrzebę interwencji, tak jak każdy obywatel. Nadzorcą SM z mocą decyzyjną jest Pan Burmistrz. Apele odnośnie “dupeczki” należy kierować do Niego. Jako radny (nie jedyny) zauważam ten problem, chcę radykalnej zmiany efektywności naszej SM i w tej sprawie planuję dalsze działania.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje