22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Kontrowersja dworcowa

Kandydat na burmistrza, Grzegorz Sokoliński, na swoim pierwszym spotkaniu wyborczym, obciążył konkurenta, Mirosława Grafa, odpowiedzialnością za szkodliwe zaniechanie. Odezwał się, w komentarzu Czytelnik, o imieniu “nieładnie”, który wypalił z grubego kalibru, cytat Co za bzdury, po czym rozwinął swoją tezę. Poniżej przypomnienie tezy pana G. Sokolińskiego i opinia Czytelnika. Nie zapominając, że w komentarzach można pisać co się chce (z wyjątkiem, agresywnych ataków personalnych) nawet, że Ziemia jest płaska, myśl jest sformułowana i stanowi, swoiste wyzwanie dla kandydata, Grzegorza Sokolińskiego. Być może podejmie rzuconą rękawicę.
Notatka ze spotkania w Jakuszycach jest tutaj.

 

Grzegorz Sokoliński Czytelnik
Obecny burmistrz, Mirosław Graf, nie złożył wniosku o dofinansowanie remontu dworców kolejowych. Pieniądze leżały przygotowane. Była to kwota około 15 Mln PLN. Pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Beneficjentów było tylko dwóch – Jelenia Góra i Szklarska Poręba. Pozostałe miejscowości regionu, Karpacz, Kowary czy Świeradów nie występowały o dofinansowanie ze względu na fatalny stan całej, swojej infrastruktury kolejowej. U nas pociągi odżyły, nadchodził czas żeby budynki dworców zaczęły jakoś wyglądać. Wystarczyło wysłać wniosek. Tymczasem Szklarska Poręba nie ruszyła palcem. Całą kwotę wykorzystała Jelenia Góra. Co za bzdury. Dworzec będzie remontowany tylko z innego programu i innego źródła. PKP SA ujęły dworzec w Szklarskiej Porębie Górnej w Programie Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. W ramach Programu planowane jest zmodernizowanie wybranych dworców kolejowych położonych min. w województwach dolnośląskim i opolskim. PKP SA kompletują dokumentację projektową dla obiektów dworcowych Boguszów Gorce Zach., Bolesławiec, Imbramowice, Kąty Wrocławskie, Malczyce, Smolec, Szklarska Poręba, Wałbrzych Główny. Start prac zapowiadany jest na 2019 r. Mimo że inwestorem remontu będzie właściciel obiektu czyli PKP SA i priorytetem pozostanie utrzymanie funkcji obiektu jako miejsca obsługi pasażerów, to inwestycja będzie prowadzona we współpracy z samorządem Szklarskiej Poręby.
- Reklama -

3 KOMENTARZE

  1. No to już manipulacja. Mowa była jak sądzę również o dworcu kolejowym w Górnej a nie o przystanku osobowym na Dolnej :). Paradoksalnie terminologia nie jest bez znaczenia. Podobnie jak sprawa różnych własności. To raz. Bzdurą była teza że Szklarska nie kiwnęła palcem. To jest wrzucanie różnych tematów, różnych aspektów, różnych programów do jednego worka. To taka rozmowa jak z prezydentem Wałęsą : “Mówię Panu święte słowa, a Pan moja krowa.” Zagarnianie całej puli przez Jelenią Górę nie jest niczym nowym. Choćby sprawa remontu Teatru która pochłonęła całą pulę na obiekty związane z kulturą dla naszego regionu.

    • Dworce, czy przystanki, w każdym razie nie infrastruktura techniczna, jak torowiska, trakcja i in. Uproszczenia są nieuchronne, ale jeżeli mają znaczenie dla sparwy, to dziękuję Panu, za zwrócenie na to uwagi. Pozdrawiam.

  2. a od kiedy dworzec na Dolnej jest przystankiem osobowym? Zawsze byl dworcem, kiedyś nawet ze swoją kasą. Znów wyremontujecie tylko dworzec, czyli Górną, a na Dolnej będzie straszyć, bo to tylko przystanek. Mamy dość tego wstydu związanego z dworcem na Dolnej i ciągłego tłumaczenia się przyjezdnym!

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje