16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Koniec urzędowania, trzeba rządzić

Polecamy artykuł “Radni chcą dyskusji” w Nowinach Jeleniogórskich o samorządowych relacjach oraz o sytuacji burmistrza Mirosława Grafa.

Naszym zdaniem jest słabo, o czym GŁOS SZKLARSKIEJ PORĘBY donosił wielokrotnie. Ma być lepiej. Burmistrz obiecuje poprawę kontaktów z Radnymi – coponiedziałkowe spotkania mniej oficjalne, realizacje zamierzeń. Radni opozycyjni chcą prawdziwej współpracy, a nie udawania. Burmistrz nie jest jedynym przedstawicielem mieszkańców, Radni również, na równych prawach. 

Triumfalnie wygrane wybory i zarzuty o nieporadność w skomplikowanej sytuacji miasta. Ignorowanie decyzji komisji Rady. Nieobecność na komisjach “nie jest to mój obowiązek (…) lepiej, kiedy na komisjach pojawiają się merytoryczni pracownicy urzędu, którzy temat znają zwykle bardziej szczegółowo niż ja…“.

Pan M. Graf mówi o modernizacjach dróg, bo na obwodnicę nie ma szans. Jeszcze niedawno wygłaszał teorie, że obwodnica nie jest potrzebna.

Nie otrzymał wotum zaufania, więc podważa sens samej formuły takiego głosowania. Jakie ma argumenty?

Jak sobie chce poradzić w nowej sytuacji, gdy nie ma większości w radzie?

Przeczytajcie w Nowinach JG.

Kupcie dzisiejsze Nowiny Jeleniogórskie.

 

Juliusz Olszewski

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

12 KOMENTARZE

 1. (…) ocenzurowano.
  Nie puściłem Pani komentarza, bo chce Pani, anonimowo dokuczyć ludziom występującym jawnie.

 2. (…) Cenzura.
  Coś Panie Adminie jest nie tak, ale Pan nie rozumie tego, co napisałam.

  Uzgodnijmy (odmienne) poglądy – rozumiem Pani słowa oraz intencje. Proszę je powtórzyć NIEANONIMOWO. Następnie powtórzyć ponownie wobec, co poniektórych osób we władzach miasta. Wykazują się tym samym, wg. mnie. Zapraszam.

 3. Jestem zaskoczony co panowie Wiarer, Hochół zrobili w poprzedniej Radzie Miasta nic .Po mieście chodzi fama że grupa mieszkańców będzie zbierała podpisy za odwołaniem Rady Miasta . Mają dosyć nic się nie robi tylko kutnia za kutnią .??? .Ja jako mieszkaniec też podpiszę się pod wnioskiem za odwołaniem Rady .

  • Jak jest ubrana ta chodząca po mieście fama? Gdzie ją można spotkać i czy chociaż jest ładna? Jak ją spotkam też się podpiszę za odwołaniem 7 Radnych bezkrytycznie lojalnych Burmistrzowi.
   Jeśli blokowanie sprzedaży działek przy ul. Izerskiej i zachęcania Burmistrza do działania i udziału w pracach komisji uznać za kłótnię, to rzeczywiście jest powód do odwołania niepokornych i nielojalnych 8 Radnych.

   • Samo blokowanie sprzedaży jednej działki jeszcze nie czyni z tych Panów bohaterów, tym bardziej, że przyjęli wcześniej budżet z założonym tam planem sprzedaży. Więc spokojnie.

    • Nie jednej działki, tylko kilku (chyba siedmiu). Dla mnie są bohaterami, bo ktoś wreszcie nie tylko mówi, żeby powstrzymać wyprzedaż działek, ale powiedział “nie” mimo nacisków i manipulacji.

     • Bohaterami którzy najpierw się zgodzili na sprzedaż a teraz ja blokują. Ale nie blokują sprzedaży wogóle bowiem są gotowi sprzedać inne działki, które sami wskazują. Ot tyle z tego bohaterstwa.

    • Plan sprzedaży założony w budżecie był jakiś dziwny, zostały w nim ujęte działki przy ul. Izerskiej. Jak one mogły trafić do wykazu działek na sprzedaż, skoro rada miasta nie przyjęła uchwały o ich sprzedaży. Normalnie to najpierw rada głosuje nad sprzedażą działek, a dopiero później trafiają one do planu sprzedaży. Tutaj najpierw trafiły do planu sprzedaży, a dopiero potem rada miała podjąć decyzję o ich sprzedaży. Mam wątpliwości czy takie działanie jest legalne.

    • Szanowny Panie mieszkańcu SzP.
     Jako jeden z nielicznych radnych głosowałem przeciwko uchwaleniu przedstawionego budżetu na rok 2019. Widzę, jak wiele pieniędzy miejskich “ucieka”. W przedstawionym dokumencie można dostrzec, jak miasto jest po porostu rozrzutne. Myślę też, że czas najwyższy zacząć bilansować wydatki bieżące z wpływami, a nie polegać na wiecznej wyprzedaży. To trochę tak jak sprzedaż “sreber rodowych”, gdy zaczyna brakować pieniędzy w domowym budżecie.
     Jestem pewien, że w pracach budżetowych na rok 2020 zaczniemy odwracać tę tendencję.

 4. Małe sprostowanie. Rada zatwierdziła założenia budżetu, które zakładały przychód ze sprzedaży na poziomie ok. 3,7 mln. złotych. Jednak nie przypominam sobie, że były tam wskazane konkretne działki, w tym te przy ul. Izerskiej. Na chwilę obecną wystawionych jest na sprzedaż blisko 20 działek miejskich, więc jest co sprzedawać. I jeszcze jedno, sprzedaż przy ul. Izerskiej (9 działek o łącznej powierzchni ok. 35 tyś. m kw.) blokowało siedmiu Panów i jedna Pani.

  • Plan sprzedaży jest zawsze załącznikiem budżetu i są na nim wskazywane konkretne działki. Co to znaczy nie przypominam sobie? Oczywiście działki wskazują pracownicy merytoryczni. Jednak w przypadku sprzedaży działek przy Izerskiej radni wskazali, że można (należy) sprzedać inne działki i wskazali ich przykłady.

 5. mieszkaniec SzP. pisze: …”Bohaterami którzy najpierw się zgodzili na sprzedaż a teraz ja blokują. Ale nie blokują sprzedaży wogóle bowiem są gotowi sprzedać inne działki, które sami wskazują”…
  Znów muszę sprostować podaną przez Pana/Panią informację. Otóż w kwestii ul. Izerskiej, rada zgodziła się na wystawienie do sprzedaży jednej z dziewięciu działek, pozostałe osiem nie dopuściła do sprzedaży, czyli zablokowała. To po pierwsze. Po drugie, rada nie wskazuje działek do sprzedaży. Wskazują je pracownicy merytoryczni urzędu miasta, podlegli burmistrzowi.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje