7.1 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 4 marca, 2024

Koncepcja Ryszarda Głodka

Radny Powiatowy, Pan Ryszard Głodek przesłał dzisiaj poniższy materiał. Jest to jego, autorska koncepcja reorganizacji infrastruktury drogowej. Każdy pomysł usprawnienia ruchu drogowego jest wart przeanalizowania i konsultacji z drogowcami.


Szanowny Panie Redaktorze.

Na posiedzeniu Komisji Rozwoju w dniu 28.01.2019 r przedstawiłem małą poprawkę do koncepcji reorganizacji ruchu w rejonie ul. Turystycznej i Kilińskiego. Byłem zdecydowanie przeciwny budowie ul. Stromej w obecnym kształcie. Niestety moje propozycje zmiany jej przebiegu i zmniejszenia kosztów budowy nie znalazły uznania. Ponieważ ul. Stroma już jest faktem w obecnym przebiegu, na bazie tamtego pomysłu zaproponowałem takie rozwiązanie jak w załączniku.

Ryszard Głodek


KONCEPCJA POŁĄCZENIA KOMUNIKACYJNEGO UL. TURYSTYCZNEJ Z UL. KILIŃSKIEGO W SZKLARSKIEJ PORĘBIE, ORAZ KONCEPCJA MIEJSKIEGO PARKINGU CENTRALNEGO PRZY UL. TURYSTYCZNEJ.

1. Zjazd z ul. Turystycznej w ul. Bronka Czecha z obecnego skrzyżowania, lub wykonanie skrzyżowania w formie ronda. Dotychczasowa koncepcja komunikacyjna zakłada przeprowadzenie zjazdu bezpośrednio w ul Słoneczną. Jak przedstawiła to pani projektant planu Nowe Centrum wykonanie drogi na tym odcinku ul. Słonecznej wiąże się z koniecznością wyburzenia budynki nr 4 / 6 lokali mieszkalnych /.

2. Zjazd z ul. Bronka Czecha w ul. Słoneczną. Przebudowa tej krzyżówki i całej ul. Słonecznej na tym odcinku z dostosowaniem do norm obowiązujących w tym zakresie.

3. Przebudowa skrzyżowania ulic Kilińskiego, Słonecznej i Krótkiej.

4. Wykonanie chodnika po prawej stronie ul. Bronka Czecha.

5. Poszerzenie ul. Turystycznej na odcinku od ul. Bronka Czecha do zjazdu w kierunku ul. Stromej o istniejący chodnik. Budowa nowego chodnika po obu stronach tego odcinka ul. Turystycznej.

6. Zaprojektowanie i wykonanie miejskiego parkingu centralnego strzeżonego 24 h – działki 446/5 i 446/2.

7. Wykonanie wjazdu na teren projektowanego miejskiego parkingu centralnego.

8. Rozbiórka istniejących budowli na terenie projektowanego parkingu / Wamar /.

9. Część działki 446/5 przystosować do składowania śniegu w okresie zimowym.

 

Ryszard Głodek

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Jest małe ale, część przeznaczona na składowanie śniegu zabierze miejsca parkingowe a te są potrzebne właśnie w zimie !!!! na tym trzeba by się skupić to białe cholerstwo pada w zimie niestety .

  2. Nam jest potrzebny parking za goprówką co najmniej 500 samochodów i to na wczoraj. Nasz Pan urbanista mógłby wyliczyć jaka jest pojemność naszej cudnej wioski jest graniczne obciążenie ruchem i nie da się tego przeskoczyć. Zwłaszcza, że nasi “patrioci” muszą dojechać pod samo krzesełko a najlepiej, żeby ktoś ich na to krzesełko zaniósł !!! Poza tym każdy wie ,że znajdzie wolne miejsce i tylko funkcjonariusz z pałą może mieć odrobinę posłuchu !!!!!!

  3. To wszystko fajnie Rysiu tylko rozwiązałeś środek problemu a co z początkiem i końcem. Jeśli nie powstanie objazd/obwodnica/np. od hotelu las ,przez nowy most okolice trzech jaworów i do Kasprowicza tylko trzeba tereny od lasów pozyskać ale przy takim ciśnieniu nie powinno być to trudne !!!

    • Panie Marianie, jakby to było łatwe, to już byśmy tamtędy jeździli. Inwestycję przekraczającą finansowe możliwości gminy wydreptuje się po różnych gabinetach i gabinecikach. Z nadleśnictwem też wcale nie musi iść gładko. LP są firmą bardzo pilnującą swego interesu, a do tego pracownicy LP lubią być doceniani, dobrze postrzegani i w uznaniu faktu, że są gospodarzami lasów. Wcale nie jest powiedziane, że pozyskanie terenów od nadleśnictwa,a dokładniej od dwóch nadleśnictw: SzP i Śnieżka, miałoby przejść gładko. Dla LP to ileś m3 drzewa mniej, beż możliwości dalszego zalesiania. Do tego mam poważne obawy, że przy obecnym tempie ruchów Gminy, 31 grudnia 2020r., do kiedy mają obowiązywać zasady specustawy inwestycyjnej, która byłaby pomocna w pozyskaniu terenów pod obwodnicę, wyskoczy zaraz zza krzaka. A ręka w nocniku.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC