19.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Komitet Społeczny zaprasza

W środę, 20 lutego, o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie w Klubie Integracji Społecznej przy ul. Kolejowej 22 dla mieszkańców Szklarskiej Poręby Dolnej i Średniej (obszar z regulaminu BO: Szklarska Wschód). Zaprezentuję możliwe do sfinansowania projekty, założenia regulaminu BO, wyjaśnię jak wypełnić wniosek. Chciałbym z obecnymi na spotkaniu mieszkańcami przeprowadzić małe warsztaty, które pozwoliłyby nam wyłowić pomysły możliwe do realizacji w ramach tego sposobu finansowania.

Do radnych skierowałem prośbę o organizację podobnych spotkań w pozostałych trzech obszarach, w których znajdują się ich okręgi wyborcze. Wydaje mi się, że to będzie najłatwiejsza droga dotarcia z dokładną informacją do potencjalnie zainteresowanych. Poinformowałem o inicjatywie Panią Karolinę Szalewską-Wronę, z Referatu Projektów UM, która także będzie organizować spotkania w mieście, aby proces wdrażania skoordynować. Aktualne i kompletne materiały są zebrane na stronie miejskiej >>> tutaj.

Serdecznie zapraszam w imieniu Komitetu Społecznego.

 

  Michał Pyrek.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Wykorzystanie funduszy w ramach budżetu obywatelskiego będzie wyraźną informacją dla władz miasta, czy mieszkańcy chcą czynnie uczestniczyć i decydować, czy też ich rola kończy się na oddaniu głosu wyborczego, zdaniu się na decyzje wybrańców i biernym czekaniu do następnych wyborów. Mam nadzieję, że pomysłami wydania pieniędzy z budżetu obywatelskiego zasypiemy urzędników. To byłby jasny sygnał, że z mieszkańcami należy się liczyć, a nie tylko liczyć na ich głosy.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje