-1.1 C
Szklarska Poręba
niedziela, 10 grudnia, 2023

Klimatyczna już do remontu

Ciągłe monitorowanie, dopytywanie i artykuły publikowane w GŁOSie (>>>Fuszerka za unijne pieniądze, >>>”Klimatyczna” kontrola) o pracach na ulicy Klimatycznej przyniosło efekt. Jak powiedział zastępca burmistrza Zbigniew Misiuk na Komisji Rozwoju Gospodarczego RM w dniu 22 czerwca br., zmieniona zostanie technologia wykonania ulicy Klimatycznej. Kostka częściowo zostanie przełożona oraz będzie zmieniony materiał do wypełnienia fug. Ma to zapobiec wypłukiwaniu spoiwa i podbudowy przez wodę.

W tym miejscu chciałbym podziękować mieszkańcom za zgłoszenie problemu i prosić, jeśli jakaś inwestycja albo działanie urzędu będzie wzbudzać podejrzenie, proszę o zgłaszanie tych problemów radnym. Działając razem będziemy w stanie kontrolować, w jaki sposób wydawane są nasze wspólne pieniądze.

 

 

Marcin Michałków – radny

 

- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem tego! Urząd płaci jakiemuś inspektorowi kasę za “tyłko-godziny” odbębnione w biurze, a tymczasem to mieszkańcy mają stanowić nadzór nad prawidłowością realizowanych inwestycji? Jeszcze niedawno było mówione, że droga jest świetnie zaprojektowana i remontowana zgodnie ze sztuką budowlaną, a tu nagle zmiana frontu po nagłośnieniu sprawy w mediach? Kto za to odpowiada? To po co jest inspektor, któremu dopiero mieszkańcy naświetlają problem?

  2. Oj jaki sukces 🙂 Sukces ma wielu ojców a jak widać potrzeba jego odniesienia jest w co niektórych bardzo wielka. Ale…Inwestycja była dopiero w trakcie realizacji, nie była ani zakończona ani odebrana. A umowa na jej realizację jest objęta gwarancją. Zmiany jakiegoś procesu technologicznego podczas trwania prac nie są niczym szczególnym. Co nie znaczy, że “Pańskie oko konia nie tuczy”. Przyglądać się okiem krytycznym można, trzeba i należy. Komentarz o podejrzanych działaniach Urzędu uważam jednak za tyleż zbędny co niesprawiedliwy w swej wrednej sugestywności. Dostrzegł pan wątpliwości, nawet zareagował …dobrze. Formułowanie zarzutów…słabe. Nie przypomina to wspólnej pracy na rzecz wspólnego celu.

  3. Do Viribus Unitis
    01/07/2020 o 11:27

    “Wspólna praca na rzecz wspólnego celu… ” ach, jakie to wzniosłe! I prawdziwe. Tylko powinno zaczynać się w urzędzie, w radzie miejskiej. Władza ma problem z prawdziwą transparentnością. W takim otoczeniu niezależna gazeta ma święte prawo formułować ostre podejrzenia.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Referendalne ABC

Kościół kocha hojnych

Urzędowa samowola

Prostowanie sprostowania