11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Klęska urodzaju, czyli memento parkingowe

Hotel SASANKA – pełen gości, parking przy MOKSIALU – pełen samochodów. Nie mieszczą się na części dzierżawionej przez hotel, więc parkują przed budynkiem. Kiedyś, wisiały tam groźne kartki zakazujące parkowania, ale znikły. Wczasowicze stawiają auta gdzie znajdą wolne miejsce bez obaw o szykany. Jak widać, nawet auto MOKSIALU nie mogło po ludzku zaparkować.

Teorie spiskowe zaraz dopatrzą się „przypadku”, że menedżer hotelu jest Radnym z grupy Burmistrza…. i tak dalej. Powstaje jednak pytanie, wcale nie plotkarskie – czy czynsz za parking ulegnie zwiększeniu? Zasadniczo powinien. Nawet jeżeli sytuacja jest incydentalna. Nie ma mrugania oczkiem „oj tam, oj tam”! Kasa to kasa, księgowość nie przewiduje poczucia humoru, tak jak pan parkingowy żądający opłaty.

Odrębnym aspektem jest zajęcie parkingu 28. grudnia, w dniu sesji Rady Miejskiej. Nie było miejsca dla Radnych, wezwanych na sesję urzędników, mieszkańców, którzy przybyli na sesję. To jest gorsze niż, jakieś tam, drobne nadużycie przestrzeni parkingowej . Sesja jest ważnym elementem życia samorządowego, zazwyczaj traktowanym uroczyście. Wszyscy aktorzy tego wydarzenia przychodzą w świątecznym odzieniu… no, może nie wszyscy 😉

Hotel musi mieć parking, więc wybrnął dzierżawą przestrzeni miejskiej, ale w dniach szczytowego obłożenia ma problem. O tyle większy, że w obrębie skrzyżowania, przy którym stoi SASANKA, parkowanie jest szczególnie utrudnione. Brakuje jeszcze kolejnej akcji jednego z mieszkańców wsławionego fotografowaniem źle zaparkowanych pojazdów i donoszeniem na Policję, która musi zareagować i wystawiać mandaty.

Cała sprawa nie jest katastrofą samorządową, tylko drobnym kamyczkiem do ogródka braku przewidywania inwestycyjnego. Presji inwestorów nie należy ulegać lękliwie, tak jak nie można w nieskończoność przymykać oczy na bałagan parkingowy w całym mieście.

JO

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Sprawę należy wyjaśnić i transparentnie przedstawić mieszkańcom.
    Sprawa parkingu w czasie obrad Rady to skandal wczoraj porzuciłem swój samochód blokując innych bo kompletnie nie było miejsca. To samo widziałem zresztą wieczorem ,gdy do MOKSIALU próbowali dotrzeć uczestnicy zajęć.
    Przyjmuję to jako zadanie dla radnego.

  2. W mieście potrzebna jest kompleksowa analiza miejsc parkingowych. W nowych planach zagospodarowania zapisany jest wymóg zapewnienia miejsc postojowych przy nowych inwestycjach. Jednak nikt nie myśli o tym, że już istniejące budynki też powinny mieć zapewnioną odpowiednią ilość miejsc parkingowych w swojej okolicy, jeśli nie przy samym budynku. Poruszałem ten temat jeśli chodzi o kamienice przy ul. 1Maja przy okazji zbycia parkingu przy ul. Objazdowej.

  3. A przy wyciągu władze uparły się, żeby stracić 20 miejsc parkingowych po to by zamontować szlabaniki i dać koledze zarobić kosztem naszych pieniędzy !!! Forsowane rozwiązanie traci 20 miejsc parkingowych nie dając w zamian nic to wyrzucanie publicznych pieniędzy !!! Czy jakiś wybraniec zainteresuje się tym tematem a może to być szersza sprawa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje