19.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Klamka zapadła?

Od 28/29 grudnia pod wyciąg będzie można ul. Kilińskiego wjechać, ale już nie zjechać. Trwała zmiana organizacji ruchu, jak czytamy w Biuletynie Miejskim, zostaje wprowadzona z myślą o weekendowych przejazdach Ski Busów – “we wszystkie soboty i niedziele od 28/29.12.2019 do 28/29.03.2020.”

Decyzja o reorganizacji ruchu na ul. Uroczej (poprawione po komentarzu – red.), czyli wprowadzenie jednego kierunku w stronę wyciągu, tak aby mogły jednym pasem jeździć “Ski Busy” odbija się echem po Kotlinie. W regionie działa wiele klubów sportowych dla dzieci i młodzieży, którego członkom trudno jest sobie wyobrazić nową organizację ruchu oraz dowożenie i zabieranie podopiecznych. Słychać także głosy zdziwienia ze strony służb ratunkowych. Jest wiele >>>obaw, a plan UM jest niezachwiany. Ostatnie spotkanie rodziców i przedstawicieli klubów z urzędnikami w UM nie zostało odebrane przez nich, jako poważne. Stąd nowa propozycja wraz z, mamy nadzieję, zapowiedzią odpowiedzialnego traktowania mieszkańców Szklarskiej Poręby i okolic zgłaszających swe wątpliwości.

W czwartek,  5 grudnia, o godz. 14:30 w Urzędzie Miasta przy ul. Granitowej 2, w sali nr 2 (na parterze) odbędzie się spotkanie z radnymi, burmistrzem i urzędnikami odpowiedzialnego referatu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 

 

2019 Redakcja

 

 

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

12 KOMENTARZE

 1. Ulicę Kilińskiego można wjechać i zjechać. Ruch jednokierunkowy obowiązywać ma na ulicy Uroczej. Nie mieszajcie jeszcze bardziej …niż zwykle.

 2. Swoją drogą ciekaw jestem jak i kiedy Miasto zorganizuje oznakowanie pionowe i poziome do tego przedsięwzięcia…
  Swego czasu Wrocław też wymalował sobie znaki (zielone koperty dla aut Vozilli) uznane przez Policję, Wojewodę, Ministra Infrastruktury i prawników za nieważne ponieważ nie spełniały wymogów jakim musi odpowiadać znak drogowy.
  Kto zaprojektuje organizację ruchu drogowego, kto ją zatwierdzi (z imienia i nazwiska), postawi i wymaluje znaki, w jakim trybie (przetarg, zapytanie ofertowe czy może Miasto we własnym zakresie) i kiedy oraz w końcu kto będzie egzekwował nową organizację ruchu? Zobaczymy…
  Oby ta epopeja i jej konsekwencje nie ciągnęły się jak “Niewolnica Isaura”.
  dla zainteresowanych:
  # Sąd skazał kierowcę za złe parkowanie na zielonej kopercie. Są legalne czy nie? – https://gazetawroclawska.pl/sad-skazal-kierowce-za-zle-parkowanie-na-zielonej-kopercie-sa-legalne-czy-nie/ar/12912545
  # Wojewoda: Zielone koperty we Wrocławiu do likwidacji – https://gazetawroclawska.pl/wojewoda-zielone-koperty-we-wroclawiu-do-likwidacji/ar/12681941
  # Zielone koperty pod lupą Rzecznika Praw Obywatelskich. Można na nich parkować? – https://gazetawroclawska.pl/zielone-koperty-pod-lupa-rzecznika-praw-obywatelskich-mozna-na-nich-parkowac/ar/13034297
  # Miasto znów przegrywa w sądzie w sprawie zielonych kopert. Mandaty bezprawne. Zapłacą podatnicy – https://gazetawroclawska.pl/miasto-znow-przegrywa-w-sadzie-w-sprawie-zielonych-kopert-mandaty-bezprawne-zaplaca-podatnicy/ar/13348315

 3. W tym jest pewna konsekwencja 🙂

  Będą zawracać tak jak goście platinium, przecież oni tam nie mają lewoskrętu 🙂 🙂 😉

 4. Kto wpakuje się samochodem w Uroczą, automatycznie jest skazany na:
  1. Stromy zjazd Okrzei lub Turystyczną,
  2. Dojazd do zapchanego skrzyżowania Turystyczna/1go Maja i tam łaskawie oczekiwanie na wyjazd z podporządkowanej.
  3. Ewentualnie wbicie się w wąską Chopina, Mickiewicza i dostanie swojego na STOP’ie przy Jedności Narodowej.

  Prawdziwy “MUZG” to wymyślił. Widać, że organizacje zaprojektował jakiś laik nie jeżdżący codziennie do wyciągu, albo slepiec, który nie jeździ samochodem. Chyba, że mądra głowa zleciła organizacje ruchu komuś z Białegostoku, kto nigdy nie był w Szklarskiej. Będzie Armagedon!!!!

 5. W weekendy zimą korek sięgał często do Biedronki, dwie godziny stania. Ciekawe, jak ten miejski bus miałby go ominąć?
  Dla kogo właściwie będzie ta linia utworzona? Dla hoteli i pensjonatów na Kilińskiego? Bo jakoś nie widać kompleksowego rozwiązania pomysłu dla reszty miasta, a na te dwa przystanki jakoś się trzeba dostać.
  Na zakręcie na górze Kilińskiego utworzymy nieformalne rondo wykorzystując wjazd do Magnesu i początek szlaku na Łabski? Bo skoro niby można wjechać i zjechać, to jeszcze może tak info, jak tam w szczycie ruchu komunikacyjnego zawrócić?
  Alternatywna droga przez Chopina miałaby sens, gdyby ktoś administracyjnie zajął się w ostatnich latach poszerzeniem przejazdu nad strumieniem.
  Gratuluję pomysłu, żeby główna droga na Turystycznej biegła asfaltem przez “osiedle wojskowe”, zatrzymanie się na kostce granitowej przed znakiem stopu jadąc z górki między turystami traktującymi tę drogę jak deptak i przy standardowym trybie odśnieżania, będzie graniczyło z cudem.
  To jest to rozwiązywanie problemów, jak się pojawią?
  Może czas zmienić taktykę i zacząć planować, działać, żeby problemy eliminować zanim wystąpią?

 6. Nie ma już wątpliwości po dzisiejszym spotkaniu w UM, że projekt będzie realizowany, mimo wielu rozsądnych zastrzeżeń, obaw i próśb o jego zmiany proponowane przez ludzi licznie przybyłych na spotkanie. To nie były konsultacje, tylko poinformowanie stada, że jego przewodnik już podjął nieodwołalną decyzję. Aplauzu jednak nie było, a część osób po prostu wyszła, uznając, że podawanie argumentów mija się z celem uzyskania zrozumienia ich punktu widzenia.
  Najlepszym komentarzem niech będzie poniższa sentencja:
  “Errare humanum est, in errore perservare stultum”. (Seneka) – Błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie – głupotą.

 7. Dzień dobry, co prawda nie ten dział może, ale na temat moje pytanie, bo ta sama sprawa: dojazdu do wyciągu… czy ktoś wie? Czy ktoś slyszal, podobno jest plan, jest podobno koncepcja budowy alternatywnej drogi dojazdowej do wyciagu. Mialo to byc na tyłach apartamentowca Platinum ul. Kliinskiego. Sęk w tym że tam jest KPN i lasy i tylko szlaki piesze… nie wiem czy ktos mi to mowil w formie fejk newsa czy faktycznie cos mialo byc dla rozladowania korkow…

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje