19.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Kamera i lans.

Z kamerą termowizyjną dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarskiej Porębie było tak. Prezes OSP, Marcin Wylegała, wystąpił z pomysłem. Jako fachowiec, najlepiej wiedział, co jest potrzebne w tutejszej jednostce. Prezes, z kolegami z OSP, przy wsparciu Burmistrza i załogi urzędu napisali wniosek o dofinansowanie.

Jak podaje portal nj24.pl pieniądze na zakup urządzenia “pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, który działa od września 2017 roku (dawny Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej). Są to pieniądze pochodzące z wpłat od sprawców przestępstw.” Kamerę przysłano do Szklarskiej Poręby w lipcu br. Przydała się już nawet w jednej akcji strażaków. Przy okazji trzeba dodać, że staraniem prezesa Marcina Wylegały, OSP otrzymała od Burmistrza detektor gazowy o wartości około 2500 zł.

Szklarska Poręba otrzymała najwyższą, na Dolnym Śląsku dotację na kamerę, co należy zawdzięczać, zdaniem prezesa Wylegały, dobrze sporządzonemu wnioskowi. To zasługa wszystkich, po kolei – strażaków, Burmistrza i pracowników urzędu miejskiego. Do tego miejsca nie ma jeszcze politycznych interesów. Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej i spraw uchodźców, miała dokonać symbolicznego przekazania sprzętu z okazji najwyższej dotacji w kwocie 32000 zł. Miało się to odbyć kameralnie, ale miasto (Referat Promocji) postanowiło marketingowo wykorzystać zdarzenie. Stąd weekendowa pora spotkania, czym, pani minister była zaskoczona, gdyż wizyta była pierwotnie planowana na dzień powszedni. Stąd obecność dużych mediów co spowodowało falę ironicznych komentarzy o lansie Beaty Kempy. Trudno dziwić się takim skojarzeniom. Jest pora wyborów, PIS prze do przejęcia władzy w samorządach jak czołg, a wiedząc, że ciężko mu będzie w dużych miastach, atakuje prowincję. PIS-owska polityczka nie może odpuścić żadnej okazji lansu na dobrze kojarzonym tle – kamera termowizyjna dla OSP, ratowanie ludzi – idealny wydźwięk medialny. Polityk  tylko jak śpi, to nie „grzeszy”. Jak się obudzi to wszystko robi politycznie. Tło polityczne, na którym figuruje PIS-owska pani minister, budzi mieszane uczucia. Beata Kempa dała się zapamiętać ze szczególnie uległego wystąpienia w TV Trwam, z okazji 25-tej rocznicy powstania “Radia Maryja”.

Szczęśliwie, Szklarska Poręba leży w strefie ograniczonych wpływów kościoła. Na Dolnym Śląsku też się święci nowe radiowozy, ale można to przeżyć. Nie ma to, jak mieszkać na zachód od Wisły! Bogobojne frazy pani minister, raczej nie wpłyną ujemnie na popularność turystyczną Szklarskiej Poręby, a więc pomysł takiej promocji jest trafiony.

Wykorzystano
https://www.nj24.pl/article/strazacy-beda-mieli-kamere-termowizyjna
http://www.tvp.pl/regiony-tvp/regiony/wroclaw/aktualnosci/inne/kamera-termowizyjna-dla-osp-w-szklarskiej-porebie/39030610

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Komitet Wyborczy Wyborców Dla Mieszkańców donosi na Fecebook’u:

    “Kamera termowizyjna dla strażaków ze Szklarskiej Poręby przyjechała do miasta już w lipcu – donosi Głos Szklarskiej Poręby. Władza postanowiła zaczekać z jej przekazaniem i polansować się dopiero po starcie kampanii wyborczej. Takie rzeczy tylko w polityce….”

    Chwila, chwila! Artykuł nie sugerował, że władza lokalna lansowała się z okazji uroczystości przekazania kamery. Lansowała się, jak najbardziej, władza centralna, w osobie minister Beaty Kempy. KWW manipuluje, chcąc skojarzyć lans z obecnym burmistrzem Mirosławem Grafem. Nie dajcie się takim zagrywkom 🙂

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje