16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kalkulacje

Gospodarni dla Miasta już nie mają w radzie większości, więc jest nadzieja, że nie dojdzie do fatalnego podziału, który zafundowali nam przez ostatnią kadencję. W swoim składzie mają aż cztery osoby bez doświadczenia samorządowego. Nieformalnym wodzem tej grupy był i jest Krzysztof Jahn. Nową osobowością, wyraźnie odstającą od pozostałych, jest Rafał Wróblewski, który może odegrać ważną rolę dla zawiązania współpracy wśród wszystkich radnych.

Grupa radnych z komitetu Dla Mieszkańców ma tylko jednego nowego radnego bez doświadczenia samorządowego. Pozostali są dobrze obeznani z mechanizmami samorządowymi. Na szczęście wrócił do samorządu Przemysław Wiater, kustosz muzeum. Na szczęście wrócił Janusz Lichocki – urbanista.

O zdanie nowej czwórki radnych (w ramce) będą zabiegać pozostali radni. Troje pochodzi z komitetu Ryszarda Rzepczyńskiego. Małgorzata Drużkowska, osoba z dużym doświadczeniem, jest człowiekiem zupełnie spoza aktualnych ugrupowań.  Czwórka, a nawet trójka to wystarczająca liczba, aby przeważyć losy kontrowersyjnych uchwał. Może być ciekawie, ale czy będzie twórczo? Dla miasta liczy się, w końcu zdrowy rozsądek, albo… cwaniactwo. Przykładem bezczelnego podejścia do funkcji radnego, była uchwała pozwalająca radnemu nie uczestniczyć w pracach komisji, a i tak otrzymywać jakąś część diety. Za co? Za przyjazd na głosowanie i właściwe podniesienie ręki. Idzie żyć?

- Reklama -

8 KOMENTARZE

 1. Rada wyraźnie się przewietrzyła. Każdy, kto umie liczyć (dodawać i dzielić tylko do 15) łatwo może sobie odpowiedzieć na pytanie, któremu kandydatowi na burmistrza łatwiej będzie współpracować z Radą, gdy już zostanie burmistrzem.

 2. Poste pytanie – z którego komitetu był “Wirtualny Radny”, który od ponad 3 lat żyje i pracuje za granicą? Kto pod niego napisał a następnie przegłosował rzeczoną uchwałę pozwalającą radnemu nie uczestniczyć w pracach komisji, a i tak otrzymywać nie małą część diety?? Komitet P. Grafa, “Gospodarni (haha!) dla Miasta”!
  Drodzy, mieszkańcy, sąsiedzi, ludzie szanowni! Nie dajcie się oszukać i omamić gładkimi słówkami, poklepywaniem po ramieniu i frazesami ze stronniczej gazetki “Pod Szrenicą”, która redagowana jest przecież przez członka “Gospodarnych”.
  Po czynach ich poznacie, nie po słowach. Obudźmy się – póki czas – i zmieńmy ten układ!

   • Tak, proszę admina – głosami “Gospodarnych”. Pozostała część Rady była przeciwna. Sesje są nagrywane, można sprawdzić. To chyba w jednoznaczny sposób pokazuje, kto i jaki układ we władzach miasta tworzy. I temu trzeba powiedzieć – dość.

 3. Pan admin nadal stara się manipulować. Dlaczego uważa Pan, że to Gospodarni zafundowali fatalny podział w radzie? Prosze sobi przypmnieć początek poprzedniej kadencji kiedy Przewodniczącym został Hochół i jaki podział rady zafundowała nam jego grupa.

  • Tak, kłótnie w radzie zaczęły się szybko. Powstał podział, który się utrwalił i owocował. Uchwała o wypłacie części diety dla niepracującego radnego powstała po podziale.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje