16.1 C
Szklarska Poręba
piątek, 22 września, 2023

Jest przewodniczący rady

Drugie posiedzenie pierwszej sesji przyniosło rozwiązanie…. salomonowe? Przewodniczącą została Małgorzata Drużkowska, a jej zastępcą Radek Przybylski. Nie było innego kandydata. Rafał Wróblewski ogłosił, że rezygnuje ze swojej kandydatury. Mirosław Hochół nie poruszył tematu. Prawnik gminy określił jasno, że kandydatury z poniedziałku automatycznie wygasły i teraz radni wysuwają nowe.

Kilka komentarzy na szybko – no to po temacie, Graf dopiął swego… mogli poczekać do powrotu Piotra Kozioła z urlopu… wymiękli, chłopcy w krótkich spodenkach….. nareszcie kompromis…. dogadali się…… świetnie, że kobieta, złagodzi napięcia…. z czasem się porozumieją…. nie ma przeszkód do spełniania obietnic wyborczych,… 

Ten ostatni jest najbardziej pozytywny. Czyż są jakieś przeszkody do współpracy? Czy kiedykolwiek, w nowym rozdaniu były? Otwartość, transparentność, współpraca ponad podziałami i tak dalej. Wszyscy obiecywali to samo. Gospodarni mają mniejszość w radzie, to się akurat nie zmieniło, więc piłka jest po stronie koalicji Lepszej Szklarskiej i Dla Mieszkańców. Jak wykorzystają szansę? Szklarska Poręba ma wszelkie szanse, stać się lepszą dla mieszkańców i gospodarną zarazem. Koniec wyborów, czas ruszyć do pracy. Mieszkańcy czekają.

Redakcja GŁOSU SZKLARSKIEJ PORĘBY składa Pani Małgorzacie Drużkowskiej i Panu Radkowi Przybylskiemu serdeczne gratulacje!

Juliusz Olszewski
Michał Pyrek

Więcej zdjęć na >>> Facebook’u.

Poprzedni artykułSprostowanie 21.11.2018
Następny artykułInteligencja a mądrość
- Reklama -

18 KOMENTARZE

 1. I świetnie! Miejmy tylko nadzieję, że to Dla Mieszkańców przyłączyło się do Lepszej Szklarskiej a nie odwrotnie. Działajcie, rozwijajcie nasze miasto! Koniec kumoterstwa 🙂 i stop APARTAMENTOM!

 2. Admin!
  Dziękujemy za Głos! nareszcie można spojrzeć na władzę krytycznym okiem – bez cukrzenia!
  Tego bardzo brakowało w tej “pełnej przyjaźni” mieścinie.
  Będzie się działo 🙂

 3. No nie wiem…..wydaje się, że Państwo Radni z Lepszej będą łakomym kąskiem przy ewentualnych spornych głosowaniach. Przecież to Radny Wróblewski zgłosił kandydaturę Radnego Przybylskiego, tego samego, który otwarcie twierdził, że nie poprze tego pierwszego z uwagi na jego brak doświadczenia samorządowego. Okazuje się, że dla bycia wice takie doświadczenie nie jest potrzebne. Swoją drogą – jak dla mnie, to mistrzowski manewr ludzi Grafa. Mam jednak nadzieję, że przełoży się na konkretne działania dla dobra Szklarskiej, czego wszystkim życzę ( sobie też )

   • Cóż za stwierdzenie 🙂 Tylko ludziom Grafa zależy na mieście? My już widzieliśmy jak im zależało przez 4 lata… “załatwiajcie sobie sami” 😉

    • Co za stwierdzenie załatwiajcie sobie sami? Możesz rozwinąć tą głęboką myśl? Ja napisałem, że ludziom Grafa zależy na mieście. ‘TYLKO” to to już ty dopisałeś. Ostatnie 4 lata nie były takie złe co zresztą pokrywa się z opinią większości mieszkańców. Jeśli chodzi o wybory przewodniczącego tylko Gospodarni wykazali jakąś inicjatywę zgłaszając kandydatury na przewodniczącą i na vice. Tak, dlatego uważam, że pokazali klasę nie upierając się przy swoim kandydacie ale proponując takie które znalazły uznanie większości.

     • Jak się okazuje klasę można mieć. Brawo! Zwróćcie uwagę, że radni z obozu Sokolińskiego nie wystawili tym razem żadnej kandydatury. Nie chodziło tu zatem o żadną merytorykę. Zaczynamy powtarzać schemat – róbmy wszystko, żeby zrobić na złość Grafowi. Jeśli dołączą się do tej narracji radni Rzepczyńskiego, wtedy biedne to nasze miasto. Tak czy owak – Gospodarni pokazali klasę. Nie po raz pierwszy, mam nadzieję, że nie po raz ostatni ( PS. Nie głosowałem na nich, dla jasności, ale wczorajsze ich zachowanie jest po prostu godne )

 4. A niby dlaczego pojawiły się komentarze, że mieli czekać na Kozioła??????? Przyszły ( !!!!!! ) radny się urlopuje, a miasto ma czekać??? Na jego miejscu zrzekłabym się mandatu po powrocie. Pani Małgosiu! Gratuluję, niech Pani tych facetów twardą ręką prowadzi:-)

  • Niech Pani poczyta sobie komentarze na 24jgora:-) Tam dopiero jest cyrk:-) Ktoś zarzuca, że złośliwie zostało posiedzenie zwołane tak, żeby nie było na nim Kozioła. Ale niedobry i wredny komisarz wyborczy:-) Jaja, po prostu jaja:-)

 5. Mamy prezydium rady. Teraz czas do pracy, bo masa rzeczy czeka. Powodzenia, możecie Państwo liczyć na merytoryczne wsparcie Komitetu Społecznego Obywatelska Szklarska Poręba.

 6. może ktoś mi wyjaśni, jak teraz rozkładają się “siły” w radzie? Czy radni Pan Sokolińskiego sa z radnymi Lepszej i Panią Drużkowską? już się pogubiłem, kto z kim trzyma….. i jakie będzie to miało przełożenie na nas, mieszkańców. Jeśli wszystkie głosowania będą tak wyglądały jak wybór przewodniczącego to już zaczynam się bać o sprawy miasta i nasze….

 7. teraz czekam na wybór v-ce burmistrza. Słyszałam, że wybór padł na Panią Kimbort / plotka niesie 🙂 / Ktoś kiedys pisał, że ma to być poprzedzone konkursem. Pytanie tylko czy warunki będą napisane pod kandydata / kandydatkę?

 8. Cytat z nj24 z sesji inauguracyjnej w Kowarach:
  „Na wtorkowej (20 listopada) sesji w ratuszu sala rajców wypełniła się po brzegi. Przybyli członkowie największych komitetów, byli burmistrzowie Mirosław Górecki i Bożena Wiśniewska, radni powiatowi.
  – Kończymy komitety wyborcze wyborców a zaczynamy jeden wspólny komitet pod nazwą Gmina Kowary – powiedziała burmistrz Elżbieta Zakrzewska tuż po złożeniu ślubowania. – Dla mnie najważniejsze jest to, żeby mieszkańcy poczuli się wreszcie gospodarzami tego pięknego miasta.”
  A w naszym grajdołku nadal wszyscy piszący wymyślają podziały w różnych konfiguracjach. Zamiast wesprzeć radnych i burmistrza w ich działaniu na rzecz miasta, kombinują jak radę podzielić, zantagonizować. Jakiego by wyboru nie dokonali radni to i tak w ocenie piszących będzie źle, bo nie po ich myśli. A było by pięknie, gdyby ci co piszą pojawili się na sesji inauguracyjnej i na następnych posiedzeniach rady, tak jak w Kowarach. Kończmy komitety wyborcze wyborców, a zaczynajmy jeden wspólny komitet pod nazwą Miasto Szklarska Poręba.

  • Jestem podobnego zdania, pod warunkiem że wszyscy sobie narzucimy wysokie standardy pracy dla dobra wspólnego i będziemy ich wzajem od siebie wymagać. Na sesji inauguracyjnej, faktycznie, gdyby nie urzędnicy, to było by pustawo…

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje