3.7 C
Szklarska Poręba
wtorek, 20 lutego, 2024

Jest dobrze – tabelka

Publikujemy ranking zamożności gmin per capita ( na jednego mieszkańca ) opublikowany przez tygodnik Wspólnota. Wiemy, że każdy będzie nas porównywał z Karpaczem i Świeradowem, ale mamy nadzieję, że Mieszkańcy mają świadomość, na jakim etapie rozwoju zastaliśmy Szklarską Porębę. Na 590 miast ( kategoria INNE ) mamy miejsce 15 ( od 2014 przesunęliśmy się o 9 oczek w górę ). Karpacz jest na miejscu 7 i od 2014 stracił 3 miejsca. Świeradów Zdrój ma miejsce 12 i w porównaniu z 2014 stracił 2 punkty, ale już w porównaniu z 2016 i 2017 4 punkty.

 


Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Na rankingi trzeba uważać. Do końca nie są wymierne. Szczególnie te, które dzielą koszty i dochody na jednego mieszkańca.
    Warto za to porównywać możliwości rozwoju i szanse realizacji związanych z nimi celów. Skuteczność zarządzania i pozyskiwania środków zewnętrznych, poziom zadowolenia mieszkańców. Ale to do końca nie jest wymierne i policzalne. No chyba, że podczas wyborów. Wtedy następuje weryfikacja wszystkich i wszystkiego. Wyborczy ranking kadencji. Wymierna siła jednego głosu komisyjnie policzona.

  2. Żeby nie być złośliwym bo szanuję prywatnie Pana Grafa i Pana Sokolińskiego . Ale jako burmistrzowie ,przy całej sympatii , zawiedli mnie obaj i nie chodzi tu tylko o ranking . Co takiego wydarzyło się na przestrzeni ostatnich 8 lat i wcześniej ,że zamykamy grupę miejscowości turystycznych naszego regionu ? Przecież jeżeli chodzi o potencjał , zarówno: krajobrazowy , narciarski ( zjazdowe i biegowe ) , architektoniczny ( niestety obecnie notorycznie “zaśmiecany ” przez apartamentowce ) , kulturowy ( sławni pisarze , malarze + obecni artyści ) , komunikacyjny – blisko Wrocław , Praga, Drezno ) i inne ; to Szklarska Poręba powinna być na pierwszym miejscu w Polsce . Co poszło nie tak ? I pytanie najważniejsze – czy chcemy aby trwało to dalej ? Czy Ci którzy mieli już szansę , obiecując nam że tym razem to już na pewno się uda , przekonają wyborców ponownie?

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC