22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Jarmark staroci

Dzięki uprzejmości Czytelnika, Redakcja dostała (dziękujemy!) ulotkę wyborczą Mirosława Grafa z 2014 roku. Można sobie poczytać i porównać – co krytykował, co obiecywał, następnie wyjrzeć przez okno i zobaczyć co zrobił, oraz przeczytać aktualny program na następną kadencję. Ciekawa lektura, która pomoże w ocenie jego kandydatury.

 

 

Folder wyborczy 2018, zawierający obecny program Mirosława Grafa. W lepszej jakości graficznej, można folder pobrać ze strony Gospodarnych >>> tutaj

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

11 KOMENTARZE

   • Odnosiłem się do programu wyborczego Pana Grafa. Nie zgadza się Pan Zbych z %? Podałem za mało? Przecież potwierdziłem realizację założeń programowych.
    Co do zabudowy, na pewno jesteśmy zgodni: STOP BUDOWIE MOLOCHÓW W SZKLARSKIEJ I W KARPACZU.

 1. szczytne hasło “obiecaj tyle ile możesz dać, daj więcej…”. Faktycznie, trzeba spytać przede wszystkim siebie co w Szklarskiej strategicznego zostało zrobione w ciągu ostatnich lat? Nie liczę działań typowo – przedwyborczych. Nie mówię o inwestycji w Jakuszycach (bo tu opcja byłą zmienną najpierw przeciw, później za – któż za tym nadąży 🙂 Może warto w końcu przestać narzekać, że i tak się nic nie zmieni, że lepszy swój wróg niż obcy. Zagłosujmy, bo doskonale wiemy, że każdy głos ma wielką wartość. Może to jest ten czas – czas na Lepszą Szklarską?

 2. Świetna jest ta komórka organizacyjna pozyskująca fundusze 🙂 🙂 🙂
  Szklarska Porębo obudź się!!! Bo za 3 dni może być już za późno !!!
  Pomyślcie co będzie za 10 lat, a nie -co będzie jutro!

 3. Drodzy Mieszkańcy. Rzepczyński bardzo podkreślał na spotkaniach wyborczych aby zawsze zachować sobie “na pamiątkę ” program wyborczy kandydatów – do rozliczenia 😉

 4. Gdyby P. Graf zbudował zaufanie o jakim mówi w 2014 r nie mielibyśmy II tury.
  Nie zrealizował programu wyborczego.
  1. Fundusze unijne – stopień wykorzystania bardzo niski.
  2. Nie ma pomocy medycznej świątecznej/wieczornej.
  3. Zawyżył liczbę mieszkańców w studium zagospodarowania, gdzie oszacował ją na 11 tysięcy. W programie boleje nad malejąca liczbą mieszkańców. Dzięki takim zabiegom mamy uwolnione hektary pod mieszkaniówkę – idealna sytuacja dla developerów.
  4. Problemem miast nie jest zadłużenie – tylko zagrożona płynność finansowa. Bez wskazania tego wskaźnika informacja o stanie finansów miasta jest niepełna.
  … itd.
  Ponad to:
  1. Zauważyłam, że budżet na kampanię P. Mirosław Graf chyba z dziesięciokrotnił w stosunku do 2014.
  2. Komentarze pod postami Gospodarnych i P. Grafa to w większości achy i ochy. Podkreślają tylko jedno “Mirek to chłopak z sąsiedztwa”. Bądźcie proszę odpowiedzialnymi mieszkańcami – piszcie o kompetencjach, dokonaniach… Miasto potrzebuje człowieka z głową na karku, pomysłem na rozwój miasta a nie na stabilizację czytaj dalszą stagnację? Przecież nasza sytuacja jest aż nadto stabilna.

  Dużo by pisać. Idźcie proszę na wybory i głosujcie na kompetencje nie na kolegę.

  • Ta strona powinna się nazywać nie Glossp tylko Lepsza Szklarska . Tuba propagandowa Rzepczynskiego.
   Brak klasy ,bicie piany . Kto Was czyta?
   Chyba tylko te kilkanascie osób które to zaprosiły Pana RR do ,,dyskusji,, wielce zatroskanych o losy naszego miasta albo o swoje interesy.NACHODZĄ ludzi w domach, bo nie mozna juz tego nazwać kampanią czy kulturalną agitacja.
   No i ja , mieszkaniec który wszedł tu poraz pierwszy i ostatni .
   Ale na szczęście jestem spokojny o wygrana Pana Graf po tym co tu się naczytałem. Strzelacie sobie w kolano,ale jak widać taka strategia niedoświadczonych samorządowców.

   • Panie Danielu, Głos Szklarskiej Poręby zachęcał wszystkie komitety do publikacji materiałów wyborczych. Niektórzy z tego korzystają, inni nie. Pan również może zamieścić tu jakiś tekst. W czym według Pana wyraża się brak klasy i bicie piany? Ma Pan jakieś zastrzeżenia do tego artykułu? To nie manipulacja informacją, tylko rzetelny materiał.Porównując ulotkę wyborczą z poprzednich wyborów z osiągnięciami i obecnym programem Pana Grafa można wyciągnąć wnioski na przyszłość. A jeśli chodzi o liczbę czytelników Głosu, proszę sprawdzić liczbę wejść na stronę.

 5. Pamiętam wypowiedzi p. Grafa z poprzedniej kampanii samorządowej zdecydowanie przeciwne rozbudowie Polany Jakuszyckiej. Dziś mieni się ‘ojcem’ sukcesu i promotorem największej inwestycji dla narciarzy biegowych w kraju. Kreował się na ‘swojego chłopaka’, doświadczonego samorządowca, polityka Platformy Obywatelskiej, który będzie czerpał z funduszy unijnych. Niestety dla nas wszystkich z tego właśnie powodu jako pierwszy burmistrz w dziejach miasta Mirosław Graf nie otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 r. Nie potrafił przystapić do debaty ze swoim kontrkandydatem R. Rzepczyńskim. Smutne to.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje