-1.4 C
Szklarska Poręba
czwartek, 8 grudnia, 2022

Jarmark staroci

Dzięki uprzejmości Czytelnika, Redakcja dostała (dziękujemy!) ulotkę wyborczą Mirosława Grafa z 2014 roku. Można sobie poczytać i porównać – co krytykował, co obiecywał, następnie wyjrzeć przez okno i zobaczyć co zrobił, oraz przeczytać aktualny program na następną kadencję. Ciekawa lektura, która pomoże w ocenie jego kandydatury.

 

 

Folder wyborczy 2018, zawierający obecny program Mirosława Grafa. W lepszej jakości graficznej, można folder pobrać ze strony Gospodarnych >>> tutaj

 

 

Poprzedni artykuł11 sekund dla celebryty
Następny artykułMaciek i Piotrek razem
- Reklama -

11 KOMENTARZE

   • Odnosiłem się do programu wyborczego Pana Grafa. Nie zgadza się Pan Zbych z %? Podałem za mało? Przecież potwierdziłem realizację założeń programowych.
    Co do zabudowy, na pewno jesteśmy zgodni: STOP BUDOWIE MOLOCHÓW W SZKLARSKIEJ I W KARPACZU.

 1. szczytne hasło “obiecaj tyle ile możesz dać, daj więcej…”. Faktycznie, trzeba spytać przede wszystkim siebie co w Szklarskiej strategicznego zostało zrobione w ciągu ostatnich lat? Nie liczę działań typowo – przedwyborczych. Nie mówię o inwestycji w Jakuszycach (bo tu opcja byłą zmienną najpierw przeciw, później za – któż za tym nadąży 🙂 Może warto w końcu przestać narzekać, że i tak się nic nie zmieni, że lepszy swój wróg niż obcy. Zagłosujmy, bo doskonale wiemy, że każdy głos ma wielką wartość. Może to jest ten czas – czas na Lepszą Szklarską?

 2. Świetna jest ta komórka organizacyjna pozyskująca fundusze 🙂 🙂 🙂
  Szklarska Porębo obudź się!!! Bo za 3 dni może być już za późno !!!
  Pomyślcie co będzie za 10 lat, a nie -co będzie jutro!

 3. Drodzy Mieszkańcy. Rzepczyński bardzo podkreślał na spotkaniach wyborczych aby zawsze zachować sobie “na pamiątkę ” program wyborczy kandydatów – do rozliczenia 😉

 4. Gdyby P. Graf zbudował zaufanie o jakim mówi w 2014 r nie mielibyśmy II tury.
  Nie zrealizował programu wyborczego.
  1. Fundusze unijne – stopień wykorzystania bardzo niski.
  2. Nie ma pomocy medycznej świątecznej/wieczornej.
  3. Zawyżył liczbę mieszkańców w studium zagospodarowania, gdzie oszacował ją na 11 tysięcy. W programie boleje nad malejąca liczbą mieszkańców. Dzięki takim zabiegom mamy uwolnione hektary pod mieszkaniówkę – idealna sytuacja dla developerów.
  4. Problemem miast nie jest zadłużenie – tylko zagrożona płynność finansowa. Bez wskazania tego wskaźnika informacja o stanie finansów miasta jest niepełna.
  … itd.
  Ponad to:
  1. Zauważyłam, że budżet na kampanię P. Mirosław Graf chyba z dziesięciokrotnił w stosunku do 2014.
  2. Komentarze pod postami Gospodarnych i P. Grafa to w większości achy i ochy. Podkreślają tylko jedno “Mirek to chłopak z sąsiedztwa”. Bądźcie proszę odpowiedzialnymi mieszkańcami – piszcie o kompetencjach, dokonaniach… Miasto potrzebuje człowieka z głową na karku, pomysłem na rozwój miasta a nie na stabilizację czytaj dalszą stagnację? Przecież nasza sytuacja jest aż nadto stabilna.

  Dużo by pisać. Idźcie proszę na wybory i głosujcie na kompetencje nie na kolegę.

  • Ta strona powinna się nazywać nie Glossp tylko Lepsza Szklarska . Tuba propagandowa Rzepczynskiego.
   Brak klasy ,bicie piany . Kto Was czyta?
   Chyba tylko te kilkanascie osób które to zaprosiły Pana RR do ,,dyskusji,, wielce zatroskanych o losy naszego miasta albo o swoje interesy.NACHODZĄ ludzi w domach, bo nie mozna juz tego nazwać kampanią czy kulturalną agitacja.
   No i ja , mieszkaniec który wszedł tu poraz pierwszy i ostatni .
   Ale na szczęście jestem spokojny o wygrana Pana Graf po tym co tu się naczytałem. Strzelacie sobie w kolano,ale jak widać taka strategia niedoświadczonych samorządowców.

   • Panie Danielu, Głos Szklarskiej Poręby zachęcał wszystkie komitety do publikacji materiałów wyborczych. Niektórzy z tego korzystają, inni nie. Pan również może zamieścić tu jakiś tekst. W czym według Pana wyraża się brak klasy i bicie piany? Ma Pan jakieś zastrzeżenia do tego artykułu? To nie manipulacja informacją, tylko rzetelny materiał.Porównując ulotkę wyborczą z poprzednich wyborów z osiągnięciami i obecnym programem Pana Grafa można wyciągnąć wnioski na przyszłość. A jeśli chodzi o liczbę czytelników Głosu, proszę sprawdzić liczbę wejść na stronę.

 5. Pamiętam wypowiedzi p. Grafa z poprzedniej kampanii samorządowej zdecydowanie przeciwne rozbudowie Polany Jakuszyckiej. Dziś mieni się ‘ojcem’ sukcesu i promotorem największej inwestycji dla narciarzy biegowych w kraju. Kreował się na ‘swojego chłopaka’, doświadczonego samorządowca, polityka Platformy Obywatelskiej, który będzie czerpał z funduszy unijnych. Niestety dla nas wszystkich z tego właśnie powodu jako pierwszy burmistrz w dziejach miasta Mirosław Graf nie otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 r. Nie potrafił przystapić do debaty ze swoim kontrkandydatem R. Rzepczyńskim. Smutne to.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Koniec samowoli?

Kamieńczyk ściekiem

Zaczadzeni smrodem

Głosuj na kobiety!