11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Jak dbamy o drogi

Prowadzone w ostatnich latach duże inwestycje w Szklarskiej Porębie przyczyniają się do dewastacji dróg. W mieszkańcach naszego miasta narasta złość, powodowana pytaniem, kto zapłaci za naprawę zniszczonych dróg.
Przy ul. Caritas, która jest drogą gminną obowiązuje zakaz wjazdu dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Na tym terenie trwają obecnie szeroko zakrojone prace budowlane. Deweloperzy Roman Bodnar i Artur Michalewski jako współwłaściciele spółki komandytowej z ograniczoną odpowiedzialnością “Rezydencja Szklarska Poręba” prowadzą inwestycję nie mając problemu z korzystaniem z drogi z wprowadzonym ograniczeniem tonażowym. Miasto Szklarska Poręba też nie ma z tym problemu nie posiadając żadnego porozumienia z inwestorem, który niszczy drogę. Wcześniej przy ul. Caritas prowadził inwestycję Dariusz Surynt zasiadający w zarządzie spółki Five Seasons. 
Radny Piotr Kozioł monitorował sprawę ochrony majątku gminy m. in. na Komisji Rozwoju Gospodarczego. W odpowiedzi przesłanej przez kierownika Referatu Inwestycji możemy przeczytać, że gmina jest wciąż na etapie prowadzenia rozmów z inwestorem.
Budowa trwa w najlepsze, Five Seasons funkcjonuje, a w Urzędzie trwa etap uzgadniania.
Obejrzyj materiał filmowy na kanale YT Głosu Szklarskiej Poręby, w którym radni Piotr Kozioł i Marcin Michałków pytają, za czyje pieniądze ulica Caritas zostanie przywrócona do stanu sprzed rozpoczęcia budowy:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje